Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 23.03.2017 22:11

rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Od strony miasta przy wodzie jest otwarta furtka. Plaże na kozarice bardzo fajne z możliwym cieniem, fajne kamyczki, czysto no i bardzo przestronnie. Jak by porównać z plażami miejskimi w Pakostane to sie poprostu nie da, oczywiście na plus dla camp.
Jeżeli zastanawiasz sie czy wypada wchodzić camp to powiem Ci, że nie, ale jeżeli chcesz przejść na linie brzegową to jak najbardziej możesz bo nie można izolować dojścia do wody, a niestety wiekszość campingów to robi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2017 23:07

pablo150 napisał(a):
rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Od strony miasta przy wodzie jest otwarta furtka. Plaże na kozarice bardzo fajne z możliwym cieniem, fajne kamyczki, czysto no i bardzo przestronnie.


https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 14!6m1!1e1

Jak furtka zamknięta, na plażę można przejść trochę niżej brzegiem morza.
Tam odrodzenia nie ma.
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 24.03.2017 00:13

Jak zwykle jedziemy z psem, więc jak będzie zamknięta to na około. Szukam plaży na uboczu z drzewkami, już wiem,że na kozaricy i pine pies raczej nie przejdzie ( chociaż w kozaricy niby zwierzęta akceptują ale kapać się nie mogą, piszą że 1 km od Pako jest dog beach ). Myślałem, że za pine będzie coś ciekawego, bardziej w góre. Bo w stronę Drage, z tego co podpatrzyłem w g.maps średnio wyglądają te plaże.
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 24.03.2017 00:15

Jesli w Kozaricy nie będzie zakazu dla psów, to poszukam miejsca z dala od ludzi, żeby nie przeszkadzać. Najwyżej wygonią :)
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 24.03.2017 21:37

Janusz Bajcer napisał(a):
pablo150 napisał(a):
rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Od strony miasta przy wodzie jest otwarta furtka. Plaże na kozarice bardzo fajne z możliwym cieniem, fajne kamyczki, czysto no i bardzo przestronnie.


https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 14!6m1!1e1

Jak furtka zamknięta, na plażę można przejść trochę niżej brzegiem morza.
Tam odrodzenia nie ma.


Tam juz tej bramki nie ma. Właściciel apartamentu mówił, że urząd miasta kazał to zlikwidować. Już nawet furtki nie ma. Każdy kto chce może przejść na plaże.
Co do pine beach to trzeba przejśc wodą, albo dziurą od strony plaży pilatusa (tez fajna plażą).
Tak czy siak dla chcącego nic trudnego.
Dla przypomnienia plaże miejskie sa bardzo zatłoczone i brzydkie, ale na szczęście jest kozarica i pilattusa no i pine beach.
Ogółem miejscowość fajna, ale sa dużo fajniejsze.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.03.2017 22:22

pablo150 napisał(a):Ogółem miejscowość fajna, ale sa dużo fajniejsze.

Popieram.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 24.03.2017 23:58

pablo150 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
pablo150 napisał(a):
rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Od strony miasta przy wodzie jest otwarta furtka. Plaże na kozarice bardzo fajne z możliwym cieniem, fajne kamyczki, czysto no i bardzo przestronnie.


https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 14!6m1!1e1

Jak furtka zamknięta, na plażę można przejść trochę niżej brzegiem morza.
Tam odrodzenia nie ma.

furtka jest i byla w 2016 w lipcu , wydaje mi sie , ze troche wczesniej niz przedstawiana na google earth , byla zielona z tego co pamietam

Tam juz tej bramki nie ma. Właściciel apartamentu mówił, że urząd miasta kazał to zlikwidować. Już nawet furtki nie ma. Każdy kto chce może przejść na plaże.
Co do pine beach to trzeba przejśc wodą, albo dziurą od strony plaży pilatusa (tez fajna plażą).
Tak czy siak dla chcącego nic trudnego.
Dla przypomnienia plaże miejskie sa bardzo zatłoczone i brzydkie, ale na szczęście jest kozarica i pilattusa no i pine beach.
Ogółem miejscowość fajna, ale sa dużo fajniejsze.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.03.2017 00:00

kobrat napisał(a):
pablo150 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
pablo150 napisał(a):
rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Od strony miasta przy wodzie jest otwarta furtka. Plaże na kozarice bardzo fajne z możliwym cieniem, fajne kamyczki, czysto no i bardzo przestronnie.


https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 14!6m1!1e1

Jak furtka zamknięta, na plażę można przejść trochę niżej brzegiem morza.
Tam odrodzenia nie ma.

furtka jest i byla w 2016 w lipcu , wydaje mi sie , ze troche wczesniej niz przedstawiana na google earth , byla zielona z tego co pamietam

Tam juz tej bramki nie ma. Właściciel apartamentu mówił, że urząd miasta kazał to zlikwidować. Już nawet furtki nie ma. Każdy kto chce może przejść na plaże.
Co do pine beach to trzeba przejśc wodą, albo dziurą od strony plaży pilatusa (tez fajna plażą).
Tak czy siak dla chcącego nic trudnego.
Dla przypomnienia plaże miejskie sa bardzo zatłoczone i brzydkie, ale na szczęście jest kozarica i pilattusa no i pine beach.
Ogółem miejscowość fajna, ale sa dużo fajniejsze.

furtka jest i byla w 2016 w lipcu , wydaje mi sie , ze troche wczesniej niz przedstawiana na google earth , byla zielona z tego co pamietam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2017 00:02

Na zdjęciu jest zielona .... z tego o widzę :oczko_usmiech: :mrgreen:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.03.2017 00:02

jak to ogladam teraz to furtka jest teraz tu https://www.google.pl/maps/@43.9075675, ... 56!6m1!1e1 zaraz za ostatnia knajpka
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 25.03.2017 14:47

kobrat napisał(a):jak to ogladam teraz to furtka jest teraz tu https://www.google.pl/maps/@43.9075675, ... 56!6m1!1e1 zaraz za ostatnia knajpka


To co kozarica się powiększyła. Jeżeli tak się zabunkrują ja pine beach to nie polecam Pakostane!
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.03.2017 17:20

pablo150 napisał(a):
kobrat napisał(a):jak to ogladam teraz to furtka jest teraz tu https://www.google.pl/maps/@43.9075675, ... 56!6m1!1e1 zaraz za ostatnia knajpka


To co kozarica się powiększyła. Jeżeli tak się zabunkrują ja pine beach to nie polecam Pakostane!

te wszystkie budynki za ostatnia knajpka p oprawej stronie nie istnieja. Tam stoja rzedy domkow kempingowych. http://adria-more.hr/de/mobilheime/kozarica tak to wyglada.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.03.2017 17:23

tu tych straganow rowniez nie ma , jest za to fajna plaza 8) https://www.google.pl/maps/@43.9069394, ... 312!8i6656
arietka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) arietka » 25.03.2017 17:59

witam wszystkich
W tym roku planujemy po raz pierwszy- urlop w Chorwacji. Plan jest taki zakotwiczyć 1 tydz. w pasie pomiędzy Zadar a Split, a 2 tydz gdzieś poniżej Splitu.

Przeszukując głównie google mapy trafiłam na miejscowość Pakostane i teraz pytanie do Was czy znajdę ładniejszy zakątek w tym paśmie ;).
Pytam, bo wypadałoby zrobić rezerwację noclegu, jakoś na 1 wypad nie jestem przekonana jechać w ciemno (wyjazd przełom lipca/sierpnia do ok. połowy sierpnia).
Wyjazd 2 os. dorosłe plus dwójka dzieci 4 i 7 lat.

Wstępnie oglądałam kwaterę na ul. R. Boškovića.

Czy można prosić o jakiś komentarz, w której części miejscowości lepiej się ulokować i jakie są najlepsze plaże w okolicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2017 18:04

arietka napisał(a): w której części miejscowości lepiej się ulokować i jakie są najlepsze plaże w okolicy.

Masz to wszystko w tym wątku. Przeczytaj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone