Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ocena trasy i parę pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prokopek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2013
ocena trasy i parę pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) prokopek » 26.06.2013 01:16

Witam. Zaraz po zakończeniu upiornej sesji zamierzamy wybrać się ze znajomymi do Chorwacji. Przygotowałem trasę i chciałbym abyście obiektywnie na nią spojrzeli, podrzucili pomysły co można zmienić, ciekawego zobaczyć po drodze itp :)

Wyjazd planujemy 3 lipa, w Ostrowcu mamy darmowy nocleg, więc go wykorzystamy bo pewnie dużo czasu stracimy na trasę w Polsce, w Słowacji chcemy ominąć drogi płatne a na Węgrzech wjechać już na autostradę aż pod same Karlovac, gdzie chcemy zjechać na A1 i pojechać na jakiś nocleg w okolicach Jezior Plitwickich.

Czy możecie polecić jakiś dobre pole namiotowe w tej okolicy? I jeszcze jedno pytanie, jeżeli na Węgrzech mamy zamiar jechać dwiema autostradami(M3 i M7) to czy winietki musimy kupić dwie czy tylko jedną?

Poniżej umieszczam plan naszej trasy. Pozdrawiam :)



Skąd: Dokąd: Ilość km:
Ostróda - Ostrowiec Świętokrzyski - 390
Ostrowiec Świętokrzyski - Barwinek - 215

Słowacja
Skąd: Dokąd: Ilość km:

Barwinek - Svidník - 21
Svidník - Preszów - 60
Preszów - Koszyce - 40
Koszyce - Seňa - 20

Węgry
Skąd: Dokąd: Ilość km:

Seňa - Miszkolc - 70
Miszkolc - Budapeszt -175
Budapeszt -Letenye - 240

Chorwacja
Skąd: Dokąd: Ilość km:

Letenye - Karlovac - 170
Karlovac - Jeziora Plitwickie -85
Jeziora Plitwickie -Gračac - 80
Gračac - Knin - 55
Knin - Sinj - 70
Sinj - Omiš - 55
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 26.06.2013 08:51

Odcinek Presov - Kosice jest płatny http://goo.gl/maps/NVFjz
Na Węgrzech obowiązuje 1 winieta. Na obwodnicy Budapesztu (bo raczej tędy się wybieracie) ponoć zdarzają się korki w godzinach szczytu, ale nie jestem pewien, gdzieś tak wyczytałem na forum. Sprawdźcie czy to prawda i zweryfikujcie godzinę wyjazdu :)
edit.mazur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edit.mazur » 26.06.2013 14:28

Odcinek Presov - Kosice spokojnie przejedziesz bezpłatnie drogą 68, która jest równoległa do autostrady. Nie ma sensu przepłacać za kilka km autostrady. Jechałam dwa razy sprawdziłam, droga 68 bezpłatna.
edit.mazur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edit.mazur » 26.06.2013 14:32

Jeśli chodzi o Węgry faktycznie jedna winieta na wszelkie drogi, jest to wydruk- paragon, nie przykleja się na szybę, jeżdziłąm po Węgrzech wielokrotnie nigdy nie maiłąm problemów z korkami a drogi mają extra:)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone