Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę dni w północnej Anglii....

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.01.2017 19:01

KNARESBOROUGH

Pora jeszcze młoda, zatem z Wichrowych jedziemy do oddalonego o ok 30 mil Knaresborough (z niego będziemy mieli rzut beretem na Motorway A1(M1) na powrót na południe do Barnsley)

Parkujemy na wzgórzu przy Castle
Obrazek

W tym miejscu zamek był juz w XII wieku, tutaj widimo ruiny z datowane na wiek XIV (i tak grubo)
Obrazek

Wiatr tu trochę wieje
Obrazek

Obrazek

Z Zamku rozpościera nam się ładny widoczek
Obrazek

Widzimy rzekę Nidd i wiadukt kolejowy ukończony w roku 1851, używany do dziś
Obrazek

Ładny landszaft. W zbliżeniu widać także church St Johna z XII wieku, zburzony przez Szkotów w 1318 roku (będziemy tam)
Obrazek

Obrazek

ŁOTERFOL na rzece Nidd
Obrazek

Pójdziemy teraz na dół
Obrazek

Całkiem, całkiem pogoda się zrobiła
Obrazek


Przed chwilą zdarzyła się bardzo brzydka historia - osrał nas jakis bezczelny brytyjski, niewychowany ptak, szukamy łazienki aby obmyć bluzy!!
Obrazek

Znaleźliśmy łazienkę ufff A obok mapę
Obrazek

CDN
POD KONIEC STYCZNIA
Moi trzej/czterej Muszkieterowie tej relacyjki - Czytelnicy :)

SEE YA
:papa:
Ostatnio edytowano 17.05.2020 16:10 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2017 19:05

tony montana napisał(a):CDN
POD KONIEC STYCZNIA
Moi trzej/czterej Muszkieterowie tej relacyjki - Czytelnicy :)
Jako Muszkieterka dużo słonka w tej Italii Ci życzę :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.01.2017 17:31

Widoczki całkiem...całkiem...

Właśnie dużo słońca i zero deszczu... :papa:
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 12:59

Chetnie popatrze z punktu widzenia tubylca :-)
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 13:01

Szkoda tylko ze nie odwiedziles Yorkshire w jakas cieplejsza i bardziej zielona pore roku :-)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.01.2017 17:39

KasiulaUK napisał(a):Szkoda tylko ze nie odwiedziles Yorkshire w jakas cieplejsza i bardziej zielona pore roku :-)


Yorkshire jest ciekawe przez cały rok , co miałem okazję sprawdzić , gdy mieszkałem w Liscolnshire :)
Mnóstwo historycznych i geograficznych perełek do zobaczenia , mam nadzieję że pogoda w lutym będzie łaskawa . . .


Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 17:48

KasiulaUK napisał(a):Szkoda tylko ze nie odwiedziles Yorkshire w jakas cieplejsza i bardziej zielona pore roku :-)


Nie zgodzę się - miałem okazję zaliczyć North Yorkshire, ściśiej - Skipton. W zimowej scenerii było OK i aż żałowałem braku aparatu :)

piotrf napisał(a):Yorkshire jest ciekawe przez cały rok , co miałem okazję sprawdzić , gdy mieszkałem w Liscolnshire :)
Mnóstwo historycznych i geograficznych perełek do zobaczenia , mam nadzieję że pogoda w lutym będzie łaskawa . . .


Pozdrawiam
Piotr



Znów służbowo lecę do Derby 6.02 i mam zagwozdkę - zwiedzić w końcu Liverpool czy pokręcić się po Derbyshire (ależ zły byłem na siebie - nie sprawdziłem, jak Tram City w Matlock jest otwarte i to samo dla Abraham Heights) czy Yorkshire :) Z pogodą ostatnio nie było tak źle - więcej błękitu widziałem na Wyspach jak w Rybniku :roll:
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 18:22

No wiesz, Skipton to nawet jesli leje jak z cebra jest ladne :-) Ja oczywiscie bede Cie namawiac na Yorkshire ! Moge cos polecic ale nie wiem co juz widziales i co lubisz zwiedzac
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 18:25

piotrf napisał(a):
KasiulaUK napisał(a):Szkoda tylko ze nie odwiedziles Yorkshire w jakas cieplejsza i bardziej zielona pore roku :-)


Yorkshire jest ciekawe przez cały rok , co miałem okazję sprawdzić , gdy mieszkałem w Liscolnshire :)
Mnóstwo historycznych i geograficznych perełek do zobaczenia , mam nadzieję że pogoda w lutym będzie łaskawa . . .


Pozdrawiam
Piotr



Piotr, ja mam nadzieje ze w lutym w koncu snieg zagosci na troche dluzej niz na pare godzin jak ostatnio...
Osobiscie lubie Yorkshire za duza roznorodnosc. Czy lubisz gory, czy morze, czy wodospady, czy malownicze miasteczka, czy zabytki - to wszystko tu znajdziesz, prawda?

Pozdrawiam !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 18:52

KasiulaUK napisał(a):No wiesz, Skipton to nawet jesli leje jak z cebra jest ladne :-) Ja oczywiscie bede Cie namawiac na Yorkshire ! Moge cos polecic ale nie wiem co juz widziales i co lubisz zwiedzac


W Skipton byłem służbowo od rana do wieczora. Jedyne co "zwiedziliśmy" z kumplem z roboty to Oakleys z ich półmetrowymi calzone :mrgreen: 8O Następnego dnia wyłażąc z hotelu, odkryłem kanał powyzej wysokości restauracji hotelowej :mrgreen: Może tam przyjadę następnym razem ale Liverpool i obowiazkowo Anfield are a must see :mrgreen:

Ze zwiedzaniem mam mało czasu, bardziej tylko weekendy. I na razie byłem bardziej w okolicy Derbyshire, Nottingham... :papa:
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 19:04

Pääkäyttäjä napisał(a):
KasiulaUK napisał(a):No wiesz, Skipton to nawet jesli leje jak z cebra jest ladne :-) Ja oczywiscie bede Cie namawiac na Yorkshire ! Moge cos polecic ale nie wiem co juz widziales i co lubisz zwiedzac


W Skipton byłem służbowo od rana do wieczora. Jedyne co "zwiedziliśmy" z kumplem z roboty to Oakleys z ich półmetrowymi calzone :mrgreen: 8O Następnego dnia wyłażąc z hotelu, odkryłem kanał powyzej wysokości restauracji hotelowej :mrgreen: Może tam przyjadę następnym razem ale Liverpool i obowiazkowo Anfield are a must see :mrgreen:

Ze zwiedzaniem mam mało czasu, bardziej tylko weekendy. I na razie byłem bardziej w okolicy Derbyshire, Nottingham... :papa:


Ok, czyli pilka nozna ;-) mezczyzni !

Po bardziej "naturalne" miejsca zajrzyj tutaj http://katiraf.com/category/yorkshire/ - naszego bloga wciaz odbudowujemy po przenosinach na wordpress i to troche potrwa, ale chociaz mozna zerknac na nazwy miejsc, moze cos Ci sie spodoba :-)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.01.2017 20:27

Kasiu , śniegu ci u nas dostatek :roll: i temperatury zimowe - mróz nie odpuszcza .
Słoneczka mi trzeba i jeżeli nie w środkowej Anglii , to poszukam go w Szkocji :lol:
Wszystko to co napisałaś jest prawdą , od Scarborough po Y.Dales National Park albo od rzeki Humber po N.Y.M.N.P.

Damian , trudno coś radzić , gdy nie ma się wiedzy o tym co lubisz , co już widziałeś , ile masz czasu na wędrówki czy podróżowanie .
Spędziłem tam kila lat , a lista tego co jeszcze chciałbym zobaczyć jest dłuższa :papa:


Pozdrawiam
Piotr
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 23:05

Piotr, to ja załatwię słonko na Twój przyjazd, a Ty zabierz ze sobą trochę śniegu ;-)
Bo dwa tygodnie temu pojawił się równie szybko jak znikł, ale misja śniegowej wędrówki w Malhamdale zakończyła się mimo wszystko sukcesem...

2017_01_14_4660-11024px.jpg
w drodze do wąwozu Gordale Scar

2017_01_14_4692-1-2E11024px.jpg
wąwóz Gordale Scar
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.01.2017 01:22

Kasiu , piękne zdjęcia . Ten wąwóz oglądałem w strugach deszczu , nawet nie pamiętam czy zrobiłem jakieś zdjęcia , jednak to był dodatkowy punkt na trasie powrotnej z Lake District , do powtórki któregoś lata.

Co do śniegu - po siódmym lutego sprawdź ile mi się udało przywieźć :wink:

Tony , wybacz za OT


Pozdrawiam
Piotr
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 28.01.2017 14:48

Piotr, planuj zatem w okresie letnim ! Osobiście polecam klasyczną wędrówkę, która zalicza niemal wszystkie atrakcje Malham: wymarsz ze wsi ---> wodospad Janet Foss ---> wąwóz i wodospad Gordale Scar - i tu dwie opcje: jesli czujesz sie na silach to mozna dalej szlakiem przez wodospad (tak tak, tam trzeba sie wspiać ;-) ) aż do jeziorka Malham Tarn i powrót przez dolinę Dry Valley do klifu Malham Cove. Opcja łatwiejsza: z wąwozu idziemy zboczem pagóra do klifu Malham Cove i stamtąd powrót do wioski. Wariant łatwiejszy to takie spokojne 3 godziny dreptania, wariantu drugiego nie przerabiałam w całości ale myślę że koło 4-5 godzin zejdzie.
Latem Malham Cove potrafi wyglądać tak:
2015-08-31 15.06.40-1-2webE11280pxCRO.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Parę dni w północnej Anglii.... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone