Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę dni w północnej Anglii....

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.04.2017 16:51

tony montana napisał(a):Kawał czasu...

Wierzę Ci na słowo. Mój słaby wzrok pozwala jedynie na odczytanie daty: 15/12/2016...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.04.2017 19:49

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Pokażę jeszcze jedno miejsce warte odwiedzenia i kończę tę relacyjkę...

No ładny ten kościółek, nawet bardzo :mrgreen: , jeszcze niebo mogłeś troszkę poprawić i było by jak w Italii :oczko_usmiech:

No ale ja się wcale nie dziwię, że Ty Kolego takiego przyśpieszenia we wszystkich relacjach dostałeś ... wszak za chwilę zaś do Italii ruszasz :roll: :smo:
Ja jeszcze nosa poza Mazowsze nie wyściubiłam, a Ty już w trzecią WIELKĄ PODRÓŻ wyruszasz :evil:


Nie wiem, o czym Kożelanka mówi za bardzo....
:papa:

Potter napisał(a):Oooo, nie znałam Cię z tej strony ... Nie wiedziałam, że Ty taki WIERZĄCY :oczko_usmiech: ...


I praktykujący!
:)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Kawał czasu...

Wierzę Ci na słowo. Mój słaby wzrok pozwala jedynie na odczytanie daty: 15/12/2016...

Pozdrawiam,
Wojtek


Jak to? Nie widzisz tam 1847?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.04.2017 22:14

Czas kończyć tę England...

Zbliżamy się do Gate'a do ogromnych ogrodów posiadłości, udostępnionych for free dla publiki, bardzo często można tu spotkać biegające tu wolno zwierzęta jelonkowate :)
Obrazek

Wentworth Castle zbudowany został w końcu wieku XVII, przez Thomasa Wentwortha
Pogoda jest angielska... ale padać nie pada...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wchodzimy na teren ogrodów
Obrazek

Jelonków nie widać..
Obrazek

Rzeczony Wentworth Castle
Obrazek

Obrazek

To był ostatni punkt programu, wieczorem 15 grudnia Znajomi podwożą mnie na lotnisko Doncaster/Sheffield, po 21 mam lot powrotny do Gdańska "Wizirem" (koszt 230 PLN), przypomnę, że w tamtą stronę leciałem na lotnisko Leeds/Bradford za 39 PLN "Ryjkiem" - cała podróż to koszt podobny do pendolino Gdynia - Warszawa

PA
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.05.2020 16:27

Informacyjnie: zakończyłem uzupełnianie fotek w tej relacji, gdyby ktoś kiedyś coś był zainteresowany
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Parę dni w północnej Anglii.... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone