Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź-Wenecja-Rovinj-Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013
Łódź-Wenecja-Rovinj-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 14.03.2013 16:55

Witajcie, na początku chciałem prosić Cromaniaków o wyrozumiałość, polski nie jest moim Ojczystym Językiem i do tego jestem dyslektykiem, dlatego nie zlinczujcie mnie od razu za błędy Ortograficzno-Gramatycznych w moich postach. Staram się ich wyeliminować, ale nie zawsze mi się udaje :( .
Naszą 6 (2 i 2+2) osobową ekipą planujemy (na dwa samochody) pod koniec lipca (28-29) pierwszy raz jechać do Chorwacji na dwa tygodnie. Plan podróży zakłada trochę zwiedzanie i troczę odpoczynku. Naszą podróż chcieliśmy zacząć od Wenecji z noclegiem po drodze, potem do Rovinji (2 dni) aby w końcu dojechać na riwierę Makarską.
Od grudnia czytam ten Forum i bardzo dużo przydatnych informacji już mam i dzięki Forum stałem się też trochę „odważny” bo jedziemy „NA CIEMNO”.
Moje pytanie właśnie dotyczy tego miejsca noclegu w drodze do Wenecji. Mam dwa ogólne warianty:
1. Łódź – Słowacja (winieta 30 dni)–Węgry (86-tka)-Słowenia Autostrady (nocleg gdzieś na południu Słowenji)-Punta Sabbioni – Wenecja – Rovinj (2noclegi) – Riwiera Makarska
2. Łódź – Słowacja (winieta 30 dni)– – Austria (nocleg na odcinku Graz-Udine) - Punta Sabbioni – Wenecja – Rovinj (2noclegi) – Riwiera Makarska
Zakładamy dojechać do miejsca noclegu w godzinach porannych, zwiedzanie Miasta/Miejsca noclegu i wcześnie rano następnego dnia wyruszyć do Punta Sabbioni. Proszę o pomoc w wybieraniu/modyfikacji trasy i miejsca/miasta noclegu.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.03.2013 17:36

Wariant 2 wydaje mi się szybszy od tego z przejazdem przez Węgry.
Dojeżdżasz do Graz ok. 800 km (zwiedzanie miasta) i nocleg w pobliskim Oekotelu.
Na drugi dzień już "tylko" 400 km i jesteście w Punta Sabbioni.
Pozdrawiam :)
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 14.03.2013 20:07

walp napisał(a):Wariant 2 wydaje mi się szybszy od tego z przejazdem przez Węgry.
Dojeżdżasz do Graz ok. 800 km (zwiedzanie miasta) i nocleg w pobliskim Oekotelu.
Na drugi dzień już "tylko" 400 km i jesteście w Punta Sabbioni.
Pozdrawiam :)


Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy w tym Oekotelu to muszymi zarezerwować nocleg?
Pozrawiam :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.03.2013 20:20

Niekoniecznie, ale jeśli trasę przejazdu masz zaplanowaną to dla spokoju lepiej zrobić rezerwację on-line. Nic nie kosztuje. Musisz wiedzieć, że recepcja w Oekotelu jest zamykana o 22.00. Jeśli wiesz, że się spóźnisz, trzeba zadzwonić, podają wtedy kod do drzwi. Chociaż ostatnio w Grazu goście dojeżdżali po 23.00 i recepcja była otwarta. Nie ma możliwości płacenia kartą.
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 15.03.2013 13:46

Graz jest dobrym miejscem, jeśli myślisz o zwiedzaniu. Na nocleg proponuję jednak hotel IBIS (dawniej ETAP) w centrum http://www.ibis.com/pl/hotel-5107-ibis-budget-graz-city-przedtem-etap-hotel/index.shtml
Może też zainteresuje Cię np. Europa Park w Klagenfurcie, a potem można dojechać na nocleg w miejscowości Arnoldstein na samej granicy z Włochami, Pension Grum lub Fertala.
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 15.03.2013 16:59

walp napisał(a):Niekoniecznie, ale jeśli trasę przejazdu masz zaplanowaną to dla spokoju lepiej zrobić rezerwację on-line. Nic nie kosztuje. Musisz wiedzieć, że recepcja w Oekotelu jest zamykana o 22.00. Jeśli wiesz, że się spóźnisz, trzeba zadzwonić, podają wtedy kod do drzwi. Chociaż ostatnio w Grazu goście dojeżdżali po 23.00 i recepcja była otwarta. Nie ma możliwości płacenia kartą.


Dziękuję za cenne informacje na temat godzin otwarcia i płatności :D
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 15.03.2013 17:02

bob_bud napisał(a): Może też zainteresuje Cię np. Europa Park w Klagenfurcie, a potem można dojechać na nocleg w miejscowości Arnoldstein na samej granicy z Włochami, Pension Grum lub Fertala.


Ciekałe. :idea:
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 13.04.2013 20:23

Może też zainteresuje Cię np. Europa Park w Klagenfurcie, a potem można dojechać na nocleg w miejscowości Arnoldstein na samej granicy z Włochami, Pension Grum lub Fertala.


Który z tych Pension Grum lub Pension Fertal jest lepszym wyborem?
Pozdrawiam
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 13.04.2013 23:42

Witam!
Drobna uwaga do Oekotelu w Kalsdorf-ie. Wypada zarezerwować dużo wcześniej ,ponieważ to jest nocleg tranzytowy dla CROmaniaków i zazwyczaj z marszu się nie dostaniesz.
Łatwiej jest w środku tygodnia ,niż w weekend.
Hotel dodry i stosunkowo tani, na sierpień to rezerwuję w marcu i mam spokojną głowę co do noclegów.
Pozdrawiam!
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 03.06.2013 18:34

Witam Cromaniaków,
W drodze z Punta Sabioni (Wenecja) do Makarskiej planujemy zatrzymać się na 2 dni na Istrię. Ktoś może wie, gdzie się zatrzymać aby najlepiej zwiedzić Istrię? (Z Punta Sabioni wyruszamy późne popołudnie omijając autostrady Słoweńkie)
Czy lepiej nocować już w Chorwacji- Umag, Poreć, Rovinj a może 1 nocleg na Słowenii- Koper, Izola itd i 2 w Cro. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone