Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda na jedynce pod górę. Prośba o pomoc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010
Jazda na jedynce pod górę. Prośba o pomoc.

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 18.08.2014 19:56

Hej,
W moich stronach największą górą jest stóg sołtysa. Jestem obecnie w Baska Voda i mam kwaterę bardzo stromo pod górę z dwoma zakrętami dla ułatwienia. Jak wjeżdżam nawet lekko rozpędzony na 2-im biegu to auto gaśnie. Daje radę na jedynce ale jest smród. Mam nadzieję, że to tyko opony (a może nie, może ktoś z Was podejrzewa coś innego). Czy ja mogę to zignorować? Planuję jeszcze 3 wjazdy ok. 70 m. Czy szukać parkowania na dole (komuś zapłacić, ciężko o miejsce)???
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 18.08.2014 19:58

winetu napisał(a):Hej,
W moich stronach największą górą jest stóg sołtysa. Jestem obecnie w Baska Voda i mam kwaterę bardzo stromo pod górę z dwoma zakrętami dla ułatwienia. Jak wjeżdżam nawet lekko rozpędzony na 2-im biegu to auto gaśnie. Daje radę na jedynce ale jest smród. Mam nadzieję, że to tyko opony (a może nie, może ktoś z Was podejrzewa coś innego). Czy ja mogę to zignorować? Planuję jeszcze 3 wjazdy ok. 70 m. Czy szukać parkowania na dole (komuś zapłacić, ciężko o miejsce)???


Opony? Tzn ruszasz na pisku? jeśli to inny smród to na bank sprzęgło!!! :smo:
Karas
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karas » 18.08.2014 20:01

jeśli to specyficzny zapach spalonego sprzęgła, to więcej nie wjeżdżaj, bo będziesz wracać na lawecie.
passadena77
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) passadena77 » 18.08.2014 20:03

nooo dokładnie to samo powiedział mój mąż, a zna się na rzeczy :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2014 20:08

Puść nogę ze sprzęgła.
:wink:
Jeżeli sprzęgło jest ok. nie ma prawa zgasnąć.
Troche mniej gazu.
Ile auto ma lat, przejechane?
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 18.08.2014 20:12

..gaśnie Ci na 2 bo w odpowiednim momencie jak traci "moc" powinieneś stanąć i ruszyć z jedynki..a tak to tarcza się ślizga..i jak piszą przedmówcy parę takich wjazdów i kiepsko powrót widzę
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 18.08.2014 20:19

Peugeuot 307 kombi 2007r. 142 tys przebiegu. Benzyna 1,6 16V 109 KM.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2014 20:22

To bym uważał.
Tą nogę na sprzęgle trzymasz?

Pod górkę na jedynce z wyższymi obrotami silnika. Nie dopuść do zadławienia.
Żadnej podpórki sprzęgłem, zatrzymywaniem pod górkę.
Jeżeli problem choć raz wystąpi, zostaw niżej, bo do PL możesz nie dotrzeć.
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 18.08.2014 20:28

Nie mam w zwyczaju jeździć na półsprzęgle ale głowy nie dam, że tak nie było. Ruszałem spuszczając ręczny żeby odjechać z miejsca. Gazu mogło być trochę dużo, nie mam wprawy w jeździe mocno pod górę. No nic albo znajdę coś na dole albo koniec wycieczek. Dzięki wielkie.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.08.2014 20:39

.....sorry winetu,spróbuj na wstecznym, mój tata jak nie mógł wyjechać pod "łysą górę" syrenką 103 ,to tak własnie wyjeżdżał.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2014 20:40

Więcej gazu nie zabija, chyba że juz końcówka tarczy.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 18.08.2014 20:59

winetu napisał(a):Hej,
W moich stronach największą górą jest stóg sołtysa. Jestem obecnie w Baska Voda i mam kwaterę bardzo stromo pod górę z dwoma zakrętami dla ułatwienia. Jak wjeżdżam nawet lekko rozpędzony na 2-im biegu to auto gaśnie. Daje radę na jedynce ale jest smród. Mam nadzieję, że to tyko opony (a może nie, może ktoś z Was podejrzewa coś innego). Czy ja mogę to zignorować? Planuję jeszcze 3 wjazdy ok. 70 m. Czy szukać parkowania na dole (komuś zapłacić, ciężko o miejsce)???


Witam .
Zapewne palisz sprzęgło i dla tego ten smród. Instruktorzy jazdy nie uczą jazdy bez sprzęgła, a raczej na półsprzęgle zalecają jeżdzić, nie wiem dlaczego. Przy elastycznych silnikach montowanych obecnie w samochodach powinno się unikać jazdy na półsprzęgle ( przecież to nie jest dwusów ).
Proponuję przed pokonaniem wzniesienia zapiąć jedynkę, zwolnić sprzęgło( zdjąć całkowicie nogę ze sprzęgła-odstawić na bok) i tylko pedałem gazu regulować obroty.
Gwarantuję sukces. Wiem co mówię, takie same problemy miała moja córka, w końcu powiedziała -" tato to działa " :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2014 21:11

winetu napisał(a):Hej,
W moich stronach największą górą jest stóg sołtysa. Jestem obecnie w Baska Voda i mam kwaterę bardzo stromo pod górę z dwoma zakrętami dla ułatwienia. Jak wjeżdżam nawet lekko rozpędzony na 2-im biegu to auto gaśnie. Daje radę na jedynce ale jest smród. Mam nadzieję, że to tyko opony (a może nie, może ktoś z Was podejrzewa coś innego). Czy ja mogę to zignorować? Planuję jeszcze 3 wjazdy ok. 70 m. Czy szukać parkowania na dole (komuś zapłacić, ciężko o miejsce)???

Gaśnie na "dwójce" ,bo go dusisz...,a potem jedyna i max...i sprzęgło się pali i czuć smród...Jeszcze sprzęgła nie dobiłeś,ale niebawem to zrobisz...
Może nauka jazdy pod górę by się przydała...( przy spalonym sprzęgle auto nie zgaśnie tylko będzie "wył" motor ,czyli silnik )
Lepiej parkuj na dole i wróć szczęśliwie do domku :papa:
bobasbk
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobasbk » 19.08.2014 16:29

Palisz sprzęgło .. jeśli nie możesz wyjechać na 2 biegu , a nie potrafisz wbić płynnie 1 biegu w czasie podjazdu. To zacznij od dołu na 1 biegu , ale spokojnie operuj gazem , palisz sprzęgło - bo za duże obroty dla silnika też są nie dobre . Może lepiej zostawiaj samochód na dole.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2014 22:32

No, pali sprzęgło ale nie oznacza to, że musi parkować na dole.
Stań na dole, wrzuć 1 i jedź do celu bez zarzynania silnika.
Możesz tak dojechać do Polski.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jazda na jedynce pod górę. Prośba o pomoc.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone