Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria co warto zobaczyć

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Drragen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2008
Istria co warto zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drragen » 07.08.2009 21:07

Witam

czytam to forum i czytam i chciał bym żebyście mi napisali jakie ciekawe miejsca można zobaczyć w okolicach Wenecja-Umag bo nie długo wyjazd ale na razie nie mam żadnych ciekawych punktów zapisanych

z góry dzięki za odpowiedź
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.08.2009 21:14

Moze to pomoze:
http://www.istra.hr/en

Polecam: Motovun, Hum,
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 08.08.2009 08:36

Drragen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drragen » 08.08.2009 15:36

zapisałem sobie takich parę punktów

Miasteczka najczęściej wymieniane
Novigrad ( 15,7 Km)
Poreć ( plac główny)( Bazylika z wnętrzem z VIII wieku) ( 30,6 km)
Rovinj ( Starówka i Kościół) ( 64,1 Km)
Kanał Limski ( 51,4 Km)
Pula ( 85,7 Km) ( Amfiteatr, świątynia Augusta, teatr grecki, Łuk triumfalny Sergiusza)

Oczywiście od Umag bo Wenecja będzie pierwsza i niestety w Wenecji tylko tak na szybkie zobaczenie tego miasta 2 noce i mam pytanie jeszcze jakieś miejscowości polecacie ? a może gdzieś są jakieś wody zdrowotne bądź coś w tym stylu ? głównie pisząc sobie ciekawe miejsca kierowałem się na tej relacji

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21296&highlight=
Drragen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drragen » 09.08.2009 17:52

Witam poszukałem trochę w przydatnych linkach tutaj na forum i znalazłem dość ciekawe informacje na tej stronie

http://pl.croatia.hr/TravelGuide/Entry. ... ument=1471

tylko mam takie pytanie znalazłem coś takiego jak Pazinska Jama co to jest jakieś wody zdrowotne czy co?? czy zwykły strumyk i piękne krajobrazy?
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 10.08.2009 09:05

Witam :)

Ja też przygotowuję się do wakacji, których część spędzimy właśnie na Istrii i już od dość dawna szukam, czytam, oglądam :)

I wydaje mi się, że będąc na Istrii trzeba koniecznie zrobić sobie przynajmniej jedną wycieczkę w głąb lądu a nie zwiedzać jedynie nadmorskie miejscowości :)

Ja będę mieszkać niedaleko Puli i planuje takie miejscowości: Vodnjan, Bale, Svetvincenat, Hum, Droguc i Motovun :)

Ty z Umag będziesz miał blisko do Buje, Groznjan, Motovun, Buzet... itp.

Pozdrawiam :)
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 10.08.2009 23:08

Pazinska Jama - wąwóz o głębokości ok. 100 m zakończony grotą do której wpada płynąca wąwozem rzeka.
Zejście na dół wąwozu jest ok 150 m od zamku, płatne 30 kun.
Potem przechodzi się przez rzekę i wspina się po drugim stoku wąwozu. Wraca się ulicą z widokiem na Pazin oraz przez most nad wąwozem.
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 14.08.2009 12:14

koniecznie Kamieniak (kamenjak się pisze chyba - na południu Istrii rezerwat) , koniecznie wyspy Brijuni (z Fazany sa wycieczki) i koniecznie Pula i Rovinj 8) to jeśli chodzi o zachodnią część Istrii :twisted:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2009 12:35

W ramach poznawczych można sobie przez tunel Ućka pośmigać... :wink: (ponad 5 km)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 14.08.2009 13:23

Polecam - (i) Porec, (ii) Hum, (iii) Dvigrad.

Wg mnie Pula mocno przereklamowana (chyba że w ciągu 2 lat coś się zmieniło). Rovinj też nas nie zachwycił ale to już kwestia gustu ;) .

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone