Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar - hotel Jadran w Jelsie czy Arkada w Stari Grad ?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maja1982
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.08.2009
Hvar - hotel Jadran w Jelsie czy Arkada w Stari Grad ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maja1982 » 29.08.2010 20:25

Mam do wyboru pobyt na dwa tygodnie albo w Jelsie w hotelu Jadran, wyżywienie HB, pokój z widokiem na morze, ten hotel jest dwugwiazdkowy i na 14dni, albo w starim Gradzie w hotelu Arkada - trzygwiazdki, 10dni, HB. Arkada jest o 30 euro droższa i o te 3 dni mniej, czy ktoś z Was był w którymś z tych hoteli co może o nich powiedzieć, szczególnie o wyżywieniu ?
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 30.08.2010 09:09

Nie wiem jak jest w Jelsie. W Arkadzie śniadania i obiadokolacje w formie
szwedzkiego stołu. Śniadania standard, kolacje - 2-3 dania rybne, 3-4 mięsne, drób i coś jarskiego zawsze też jest.
Jedna zupa, kilka przekąsek, sałatek. Na deser ciastka, lody i owoce - do woli. Napoje płatne.
Sądzę, że najbardziej wybredny coś wybierze.

Na temat Arkady było już na tym forum.

Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć, to pytaj.

Krzysztof
Maja1982
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maja1982 » 30.08.2010 09:30

dziękuję za odpowiedz :)

A jak pokoje i obsługa ? Bo plaża to czytałam że kamienisto-betonowa
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 30.08.2010 09:47

Generalnie nie jest źle. Ręczniki zmieniają co 2 dni, pościel co 4-5.
Obsługa uprzejma.
Pokoje nie za duże, ale ujdzie.
Zaraz za hotelem jest plaża żwirkowa, a dalej mnóstwo zatoczek,
każda inna - z kamieniami, kamieniami z betonem, ostre skały, płaskie skały. Jakieś 300m za hotelem też jest zatoka ze żwirem.

Krzysztof
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 30.08.2010 23:56

Witaj Maja1982,

Byłam w Arkadzie w 2008r, jedzenie dobre i duży wybór, jak pisał mój poprzednik. Jadalnia jest z widokiem na morze.
Plusem jest duży basen, nie wiem, jak jest w Jadranie.
Pokoje - czyste, codziennie sprzątane. Jeśli masz możliwość to rezerwuj pokój z widokiem na morze. We wrześniu nie jest już bardzo upalnie, więc brak klimatyzacji tak bardzo nie przeszkadza, a w przypadku pokoi na stronę parku, czy jak one się inaczej nazywają, to możesz mieć widok na parking przed hotelem, nie za fany widok.
Minusem Arkady jest fakt, że leży w zatoczce za Stari Gradem, ok. 10-15 min drogą (taką promenadką, wybetonowaną, nad morzem) przez las. Hotel Jadran jest chyba bliżej centrum Jelsy.

Generalnie raczej porównywalny standard jednego i drugiego hotelu.

Pozdrawiam,
A
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 31.08.2010 07:15

Sprawdź jeszcze "Lavandę" AI obok Arkady - jest bliżej do Starego Gradu. Można rezerwować przez na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link. Byłem w 2008 - bez cudów, ale było O.K.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.08.2010 18:00

Na Hvarze nie warto zamykać się w hotelu ... To wyspa lavendy i wolności :D
Maja1982
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maja1982 » 31.08.2010 20:57

dziekuję za wszystkie porady napewno się przydają :)

Kaala no własnie planuję rezerwację pokoju z widokiem na morze, owszem tez z powodu widoku, ale bardziej zalezy mi na ciszy bo mam córcię 9-cio miesięczną i wszelkie głosniejsze odgłosy ja budzą ;)

Jeśli chodzi o Jadran to zasięgnęłam opinii na innym forum i opinie o jedzeniu były nie za fajne, ogólnie napisali że nie opłaca się wykupywać obiadokolacji, a przyznam że nam własnie na wyżywieniu najbardziej zależy żeby było dobre i dużo do wyboru, nie jesteśmy wymyślaci, więc pokoje będą dla nas ok, nie potrzebne mi luksusy

mkm masz rację :) byliśmy już raz na Hvarze autostopem ;) ale w Sv. Nedelij - cudne miejsce, teraz chcielibyśmy zwiedzić drugą stronę i odpocząć bo teraz troszkę sytuacja się zmieniła ;) ale jako, że mamy samochód to będziemy sobie robić wycieczki na tyle na ile nam nasza córcia pozwoli ;)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 01.09.2010 08:30

Maja1982 napisał(a):Kaala no własnie planuję rezerwację pokoju z widokiem na morze, owszem tez z powodu widoku, ale bardziej zalezy mi na ciszy bo mam córcię 9-cio miesięczną i wszelkie głosniejsze odgłosy ja budzą ;)



To nie bierz pokoju nad basenem - tam jest raczej głośno.
Nad basenem jest tylko jedno piętro pokoi o numerach 220-240 (chyba).
Zdecydowanie ciszej jest nad krytym basenem, piętro 3 i 4.
rumcajsik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rumcajsik » 01.09.2010 09:55

Maja1982 napisał(a):Mam do wyboru pobyt na dwa tygodnie albo w Jelsie w hotelu Jadran, wyżywienie HB, pokój z widokiem na morze, ten hotel jest dwugwiazdkowy i na 14dni, albo w starim Gradzie w hotelu Arkada - trzygwiazdki, 10dni, HB. Arkada jest o 30 euro droższa i o te 3 dni mniej, czy ktoś z Was był w którymś z tych hoteli co może o nich powiedzieć, szczególnie o wyżywieniu ?


Witam

Mam zblizone pytanie : 17.09 wyjazd do jelsy ( jadran ) był może ktoś ? poleci, opisze, doradzi ( na forum nic nie znalazłem - moze źle szukam ?). :P
Maja1982
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maja1982 » 01.09.2010 11:11

kw dzięki dobrze wiedzieć :) liczę jedynie na to, że w połowie września już nie będzie tyle ludzi i będzie ogólnie ciszej...chyba że się przeliczę ;)

rumcajsik ja też jeszcze myślę o tym Jadranie ale niemam kompletnie żadnych pewnych info o tym hotelu, wydaje mi się że wyposażenie jest zbliżone do Arkady, ale niewiem co z wyżywieniem, znalazłam jedynie opinie po angielsku że jedzenie jest do bani...więc niewiem co zrobić
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 01.09.2010 12:40

Jedź do Starego Gradu, nie pożałujesz!
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 01.09.2010 13:09

Maju,
jedź do Arkady, zaznacz w rezerwacji, że chciałabyś pokój na wyższym piętrze, nie bezpośrednio nad basenem.
Ja przypominam sobie, że mieliśmy pokój na przed ostatnim piętrze (chyba 5). Wieczorami do 23 była muzyka na żywo, ale żeby ją słyszeć musieliśmy być na balkonie, możliwe, że we wrześniu nie będzie już tej muzyki.
W hotelu Arkada jest zdecydowanie ciszej niż w hotelu Lavanda, w którym co wieczór były organizowane animacje w j. niemieckim.

Pozdrawiam,
A.
rumcajsik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rumcajsik » 01.09.2010 14:04

kw napisał(a):Jedź do Starego Gradu, nie pożałujesz!


Mhmmm trochę za pozno na zmiane zona klepnela rezerwacje... :twisted:
rumcajsik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rumcajsik » 01.09.2010 14:05

Maja1982 napisał(a):kw dzięki dobrze wiedzieć :) liczę jedynie na to, że w połowie września już nie będzie tyle ludzi i będzie ogólnie ciszej...chyba że się przeliczę ;)

rumcajsik ja też jeszcze myślę o tym Jadranie ale niemam kompletnie żadnych pewnych info o tym hotelu, wydaje mi się że wyposażenie jest zbliżone do Arkady, ale niewiem co z wyżywieniem, znalazłam jedynie opinie po angielsku że jedzenie jest do bani...więc niewiem co zrobić


Maja a masz jakiś link ?
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Hvar - hotel Jadran w Jelsie czy Arkada w Stari Grad ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone