Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CUD MIEJSCE - poszukiwania takiegoż na 2012 r. rozpoczęte

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.08.2011 17:35

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Przez chwilę myślałem, że to stara część Primosten, ale pewnie to nie to miejsce. Jedno jest pewne - piękne miasteczko i ma piękne mieszkanki (w każdym razie jedną mieszkankę) :)

Tylko jakie to miasteczko.....?


No właśnie jakie :D ... Poczekamy jeszcze trochę... może wytrawni znawcy z tematu zagadek pomogą :wink:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 27.08.2011 20:29

Rysio napisał(a):Byłem w zatunelowym Hvarze i zatunelowym Peljesacu i już wiem że nie są to najpiękniejsze miejsca w Chorwacji, ale te samolubnie zostawiam dla siebie :wink:


ja też amen
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 31.08.2011 08:14

http://d22kp0apja09ol.cloudfront.net/ph ... 6954_1.jpg

Dzień dobry. Czy ktoś z was był w zatoce - zakwaterowany, lub po prostu popatrzeć? Popytam trochę wprowadzenia lub punktów oceny. Dziękuję. R. Hvar - Zastupac
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 04.09.2011 21:42

mkm napisał(a):Jak Rysio nie chce nic powiedzieć ... to ja sypnę :wink:
... przy okazji jest zagadka :D

Nie mam pojęcia gdzie to może być :roll: Ale MKM mam pytanko, z tego co pamiętam jesteś pasjonatem wysp, co wybrać na 2012 Korczulę czy Braać? (Hvar zaliczony)
Pozdrawiam
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 04.09.2011 22:09

henius34 napisał(a):
mkm napisał(a):Jak Rysio nie chce nic powiedzieć ... to ja sypnę :wink:
... przy okazji jest zagadka :D

Nie mam pojęcia gdzie to może być :roll: Ale MKM mam pytanko, z tego co pamiętam jesteś pasjonatem wysp, co wybrać na 2012 Korczulę czy Braać? (Hvar zaliczony)
Pozdrawiam


Wiem - pytanie nie do mnie i wcinam się tu, z góry przepraszam, ale jak dla mnie to wybór jest prosty - KORCULA!!!!!
aro72
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro72 » 06.09.2011 20:16

Byliśmy w zatoce Zastupac w 2010 roku. Jeżeli ktoś lubi ciszę i spokój to polecam. W zatoce było 5 domów w których przebywali goście w sumie ok 20 osób.Prym wiodą apartamenty BOKO z niezbyt przyjemnym właścicielem.Niestety dojazd tylko do 2 domów w tym do Boko, my musieliśmy zostawić samochód na parkingu przy drodze wchodzić i schodzić około 50 m ścieżką. Najbliższy sklep w Hvarze ok 6 km, konoba w pobliskiej zatoce Lozna do której można dojść spacerkiem. Ogólnie miejscówka godna polecenia.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 06.09.2011 21:04

Dziękuję bardzo!!! Jesteś prawdopodobnie jedyną osobą na forum polskim i czeskim, kto tam był. Chciałabym uzyskać więcej informacji - czy ta plaża nadaje się do kąpieli małych dzieci, jeśli jest całkiem czysta, i jak daleko jest najbliższa tawerna. Nie masz żadnych zdjęć? Będę bardzo wdzięczna. Wiele pozdrowienia. Renata
PS. Tymczasem jestem w podejmowaniu decyzji
Byłam w Hvar Podstine, więc wiem, gdzie robić zakupy.....
Apartament - zrekonstruovany: Obrazek[/url]
aro72
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro72 » 06.09.2011 21:49

Plaża jest malutka, niestety jak to często bywa w zatokach przy sporym wietrze pojawiają się śmieci. Płytko jest od strony apartamentu który widać na zdjęciu ale dość krótki odcinek od brzegu. W czasie naszego pobytu dzieciaki sąsiadów radziły sobie (3-4 latki).Na miejscu można zjeść u Boko ale nie polecam facet jest wyjątkowo niesympatyczny oczywiście dla gości z innych niż z jego apartamentów.

Tak jak pisałam dość blisko jest Lozna ok 30 min spacerkiem i tam można dość dobrze zjeść. Do apartamentów ze zdjęcia można dojechać a zejście jest łagodne po kilkunastu schodkach. W domu są 3 apartamenty 2 boczne 1-no pokojowe 2+1, kuchnia łazienka oraz środkowy 2 sypialnie w tym jedna z łóżkiem piętrowym, duży salon z kuchnią (kanapa 2 osobowa) i łazienka. Mogliśmy je obejrzeć dzięki uprzejmości właścicieli. My byliśmy w apartamentach z czeskiej agencji oddalonych ok 15m od morza. Zdjęcia chętnie wyślę mailem
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 06.09.2011 21:49

Ja również znam zatokę Zastupac, świetne miejsce, godne polecenia dla osób ceniących ciszę i spokój. Do apartamentu, który pokazujesz na zdjęciu jest bezpośredni dojazd i parking. Plaża jest z łagodnym zejściem dogodnym dla dzieci i są drabinki. Najbliższa restauracja jest w sąsiadującym apartamencie BOKO, a także w pobliskich zatokach. Na zkupy najlepiej do Hvaru. Miejsce godne polecenia.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.09.2011 08:28

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Myślałem, że nasz MODERATOR sypnie czytelnikom wieloma przykładami takich cudownych miejsc, aby wszyscy uczestnicy forum mogli zobaczyć je, zachłysnąć się nimi i zapałać jeszcze większym uczuciem do Chorwacji :wink: . A nasz Rysio trochę egoistycznie, trzyma to wszystko dla siebie :cry:



Przykro mi :wink: To co wcześniej widziałem i zwiedziłem znajdziesz na forum. Miejsce które znalazłem w tym roku jest na razie tylko dla mnie 8) Jest jedno ale - nawet gdybym Ci zdradził namiar nie byłbyś zadowolony jeśli nie masz czegoś czym mógłbyś się sprawnie przemieszczać po morzu :wink:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 07.09.2011 09:50

Rysio napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):Myślałem, że nasz MODERATOR sypnie czytelnikom wieloma przykładami takich cudownych miejsc, aby wszyscy uczestnicy forum mogli zobaczyć je, zachłysnąć się nimi i zapałać jeszcze większym uczuciem do Chorwacji :wink: . A nasz Rysio trochę egoistycznie, trzyma to wszystko dla siebie :cry:



Przykro mi :wink: To co wcześniej widziałem i zwiedziłem znajdziesz na forum. Miejsce które znalazłem w tym roku jest na razie tylko dla mnie 8) Jest jedno ale - nawet gdybym Ci zdradził namiar nie byłbyś zadowolony jeśli nie masz czegoś czym mógłbyś się sprawnie przemieszczać po morzu :wink:


Czytam, czytam i oglądam :) - ostatnio - Gumjak w zatoce paskiej :) Więc coś tam udaje mi się podpatrzeć. I faktycznie - wolę podróże lądowe :lol:
Też w tym roku byłem na Pagu, ale tylko dwa dni.
Przyszłe wakacje planuję w Vinisce - miasteczko i opisy znalazłem właśnie na naszym forum :)
Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 07.09.2011 17:51

Pasjonat Chorwacji napisał(a):
Rysio napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):Myślałem, że nasz MODERATOR sypnie czytelnikom wieloma przykładami takich cudownych miejsc, aby wszyscy uczestnicy forum mogli zobaczyć je, zachłysnąć się nimi i zapałać jeszcze większym uczuciem do Chorwacji :wink: . A nasz Rysio trochę egoistycznie, trzyma to wszystko dla siebie :cry:



Przykro mi :wink: To co wcześniej widziałem i zwiedziłem znajdziesz na forum. Miejsce które znalazłem w tym roku jest na razie tylko dla mnie 8) Jest jedno ale - nawet gdybym Ci zdradził namiar nie byłbyś zadowolony jeśli nie masz czegoś czym mógłbyś się sprawnie przemieszczać po morzu :wink:


Czytam, czytam i oglądam :) - ostatnio - Gumjak w zatoce paskiej :) Więc coś tam udaje mi się podpatrzeć. I faktycznie - wolę podróże lądowe :lol:
Też w tym roku byłem na Pagu, ale tylko dwa dni.
Przyszłe wakacje planuję w Vinisce - miasteczko i opisy znalazłem właśnie na naszym forum :)
Pozdrawiam


A może Pisak? Miejscowość podobna do Vinisce, jednak mimo wszytsko mniejsza i bardziej spokojna. Na miejscu oczywiście wszytsko co potrzeba - Studenac, warzywniak, dwie knajpy tyle samo budek z lodami, mały kościółek, kilka plażyczek - co ważne nie zatłoczone (każdy znajdzie coś dla siebie) nawet w sezonie, i bardzo dobra baza wypadowa - Split około 40km, Trogir bodajże 60, wodospady Krka 110, Makarska 23, Omiś 17, Dubrownik 180, Mostar z tego co kojarzę troszkę mniej. W Pisaku brak: dyskotek, cykad (śladowa ilość). Polecam Apartamenty Ora lub Kapović (przemiły gospodarz). Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 07.09.2011 17:52

Czekam z na propozycję innych mieścinek. Ma ktoś coś takiego?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.09.2011 18:35

henius34 napisał(a):
mkm napisał(a):Jak Rysio nie chce nic powiedzieć ... to ja sypnę :wink:
... przy okazji jest zagadka :D

Nie mam pojęcia gdzie to może być :roll: Ale MKM mam pytanko, z tego co pamiętam jesteś pasjonatem wysp, co wybrać na 2012 Korczulę czy Braać? (Hvar zaliczony)
Pozdrawiam


Oba strzały będą celne ... jak dokładniej sprecyzujesz w które miejsce na Korculi , Bracu celujesz , to wtedy dopiero będziemy wybierać :D
... A zagadka dalej nie rozwiązana :wink:
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
CUD MIEJSCE - poszukiwania takiegoż na 2012 r. rozpoczęte

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 07.09.2011 18:55

Kolego mkm od kolegi Adama B. dowiedziałem się, że jesteś fachowcem od pobytu na chorwackich wyspach. Czy mógłbyś odezwać się do mnie na e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bo miałbym kilka zapytań. Z góry dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
CUD MIEJSCE - poszukiwania takiegoż na 2012 r. rozpoczęte - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone