Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dokumenty Czarnogóra

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Dokumenty Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 29.06.2014 13:25

Witam,

Mam pytanie do praktyków którzy w tym (2014) roku:

Przekraczali granicę w BiH (ten krótki odcinek) w drodze na Dubrownik - Dowód osobisty wystarczy ?
Przekraczali granicę w BiH przejścia na Mostar - Dowód osobisty wystarczy ?
Przekraczali granicę CRO - Czarnogóra w drodze na Kotor - Dowód osobisty wystarczy (na stronach naszego MSZ piszą paszport, a dla Unii dowód)?

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/

Chodzi mi o odpowiedzi od osób co przerobili to praktycznie a nie wyczytali info na stronach MSZ czy forum. Lokalne widzimisię może być odmienne od naszego MSZ :mrgreen:

W zeszłym roku przekraczałem BiH w drodze na Dubrownik na paszport bez problemu. Natomiast w drodze na Mostar oprócz paszportu zażądali ZK i dokumenty samochodu (dowód rejestracyjny). Oczywiście przejazd bez problemu.

A tak na marginesie, która miejscowość w MNE ma podobne widoki i plaże jak Baska Voda, Tucepi w CRO oprócz bardzo dużych miast z w zatoce kotorskiej ? Trochę poczytałem o Czarnogórze (także watki na cro.pl), ale jest tyle sprzecznych opinii co do miejscowości, plaż, czystości i innych kłopotów.
bojka_rsl
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka_rsl » 29.06.2014 20:06

siema,
wszędzie dowody wystarczą
w kotorze byłem tydzień temu.

i pamiętaj o zielonej karcie do auta!!!!!
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 29.06.2014 20:33

Prosze Pana Administratora, zakończyć wątek... bo znów powtórka z rozrywki...
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 29.06.2014 20:35

bojka_rsl napisał(a):siema,
wszędzie dowody wystarczą
w kotorze byłem tydzień temu.

i pamiętaj o zielonej karcie do auta!!!!!


Dzięki za podpowiedź, oczywiście już mam :) ZK :mrgreen:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 29.06.2014 20:41

zielonej karty nie potrzebujemy w krajach Unii Europejskiej i chyba Szwajcarii
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 29.06.2014 22:08

slavko.v napisał(a):zielonej karty nie potrzebujemy w krajach Unii Europejskiej i chyba Szwajcarii


na BiH i MNE niezbędne :oczko_usmiech:
bojka_rsl
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka_rsl » 01.07.2014 08:35

muszą być i tu i tu celnik chciał zieloną kartę.
z pozytywnych rzeczy to w MNE nie płaci się już opłaty 10EUR przy wjeździe :)

w MNE polecam miejscowość Rafalcici koło Budvy :)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone