Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś robił przelew do cro z Mbanku??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008
Czy ktoś robił przelew do cro z Mbanku??

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 24.02.2008 01:17

Chcę wpłacić zaliczkę za kwaterkę przez Mbank. Na formulażu do wypełnienia w internecie wymagają nazwy i adresu banku. Dzwoniłem do banku i twierdzą że trzeba to wpisać Chorwat natomiast nie wie o co mi chodzi i przesyła mi ACC, IBAN i SWIFT

Czy ktoś już robił taki przelew???
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 24.02.2008 09:11

Kilkakrotnie robiłem tego typu przelewy z multibanku( to to samo co mbank)Potrzebujesz IBAN i SWIFT. Na stronie banku-swojej wchodzisz na przelewy,potem na przelewy zagraniczne i wypełniasz pola zgodnie z opisem. W rubryce opłaty bankowe : wpisujesz obie strony transakcji. Koszty przelewu kształtują sie na poziomie 36 złotych. Prosta sprawa tylko dokładnie czytaj polecenia. Wybierasz do transakcji walutę EUR. Przeliczą ci u nas tak jak byś je kupił od banku. Chorwat otrzyma za to należność w kunach. Powodzenia
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 24.02.2008 09:40

co wpisać w rubryce nazwa banku odbiorcy ???? :(
[/code]
as12345600
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) as12345600 » 24.02.2008 10:38

szantymen napisał(a):co wpisać w rubryce nazwa banku odbiorcy ???? :(
[/code]

W banku śląskim przy pozycji IBAN jest ikonka pytajnika jak ją kliknąć to wyświetla nazwę banku :)
Ale w mbanku nie wiem czy to jest
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 24.02.2008 10:53

Twój gospodarz z Chorwacji powinien Ci podać nazwę banku, jak nie podał to go zapytaj :D
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 24.02.2008 21:24

Wysłałem mu właśnie trzeci raz maila z proźbą o dane banku. Może tym razem odpisze
Amis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amis » 05.03.2008 14:21

Witam,

Przy przelewie zagranicznym należy wypełnić następujące pola:
"Numer rachunku odbiorcy" - tutaj wpisujesz IBAN
"Nazwa, adres i kraj odbiorcy" - dane osoby której przelewasz pieniądze
"Bank odbiorcy" - nazwę i adres banku
"kwota przelewu" - tego chyba nie muszę tłumaczyć.
"Tytuł przelewu" - tak jak wyżej
"Prowizja i opłaty pokrywa" - zależy jak się umówisz odnośnie pokrywania kosztów przelewu
"prowizja i opłaty pobrać z kąta" - tego też nie będę tłumaczył
"Instrukcje" - tutaj wpisuje się nr. SWIFT

Jeżeli nasz przelew nie przekracza 10000 Euro to pola niżej należy wypełnić w taki sposób
"Oświadczenie" - wybieramy DOKUMENTY NA ŻĄDANIE BANKU
"Rodzaj dokumentu" - wybieramy "-"
"Ilośc dokumentu" - wpisujemy 0

"Potwierdzenie" - jeżeli potrzebne jest potwierdzenie to zaznaczyć wysłąć, kosztuje to 5 zł

Mnie za wysyłkę niecałych 200 Euro opłaty wyniosły 47 zl, 20 zl dla mBanku za przelew zagraniczny, 5 zl za komunikat SWIFT, 5 zł za potwierdzenie wykonania przelewu walutowego i 5 Euro opłat banków pośredniczących.
Przelew szedł 3 dni
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 07.03.2008 19:14

Dzięki bardzo za odpowiedzi
Przelew wysłałem, czekam teraz na potwierdzenie od odbiorcy
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 07.03.2008 20:32

Amis napisał(a):[...]
"prowizja i opłaty pobrać z kąta" - tego też nie będę tłumaczył
[...]


Czy jednak mógłbyś to wytłumaczyć :? :?: :?: :?:
;)
Amis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amis » 07.03.2008 20:35

Chodzi tu oto, że posiadając parę kont w mBanku można wybrać to z którego wszystkie opłaty i prowizje związane z przelewem zostaną pobrane.
polankagiena
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polankagiena » 09.03.2009 22:01

Witam, pierwszy raz jadę do Cro i dzisiaj zrobiłam przelew zaliczki z mbanku. W rachunku wstępnym, który wysłała mi agencja za kwaterę miałam zaznaczone:
# Koszty bankowe nadającego ponosi: nadawca (gość)
# Koszty bankowe przyjmującego ponosi: odbiorca (agencja)
W przelewie zaznaczyłam że koszty ponosi zleceniodawca i odbiorca. Jeżeli ktoś robił taki przelew to proszę o potwierdzenie czy koszty banków trzecich ponosi agencja??
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004
Przelew do Horwacji :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 21.01.2010 21:35

witam,

Próbował ktoś przelewu z mBanku do Horwacji ?

Obrazek


:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2010 21:38

Jasne błąd - choć ja nie znalazłem takiej funkcji jak wybór kraju na swoim koncie w mbanku a kilkukrotnie przelewałem kasę przez mbank do Chorwacji.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.01.2010 23:01

A propos wskazanego powyżej błędu...
Otóż dobrych kilka lat temu, udałam się na pocztę, skąd chciałam wysłać drobną przesyłkę do Chorwacji. Ponieważ trochę wykraczała poza granice normy, pani mnie obsługująca musiała naliczyć adekwatną opłatę, którą miałam uiścić. Spokojnie stałam przed okienkiem...
Po dłuższej chwili poprosiła mnie do okienka obok sugerując, że musi skontaktować się z koleżanką. Obie stwierdziły cyt. "Nie ma takiego kraju, nie może pani wysłać tej przesyłki"...
"Jak to nie ma takiego kraju, proszę jeszcze raz dokładnie przeszukać..."
Oddały po chwili taryfikator osobie trzeciej, która wskazala bez problemu tabelę przelicznika Chorwacji.
"Aaaa, to przez ce ha..." :papa:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 22.01.2010 08:50

Nie mogę wysłać tej depeszy! Nie ma takiego miasta Lądyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój, tak...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Czy ktoś robił przelew do cro z Mbanku??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone