Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś robił przelew do cro z Mbanku??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2010 18:45

B_Magdalenka napisał(a):I dlatego te koszty są jeszcze niepełne, podobno mogą je naliczyć nawet w terminie do 6 miesięcy.
Najlepiej zadzwoń na mlinię, dokładnie wytłumaczą :D

Mi przyszło po 2 miesiącach opłata 46 zł za wysłane wcześniej 50E.
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 14.02.2010 22:25

zebik napisał(a):
B_Magdalenka napisał(a):I dlatego te koszty są jeszcze niepełne, podobno mogą je naliczyć nawet w terminie do 6 miesięcy.
Najlepiej zadzwoń na mlinię, dokładnie wytłumaczą :D

Mi przyszło po 2 miesiącach opłata 46 zł za wysłane wcześniej 50E.


u mnie zaliczka wyniosła 300 eur. i wciąż czekam na te dalsze koszty :roll:
dwx
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dwx » 09.04.2010 11:30

Właśnie kilka dni temu robiłem przelew do Chorwacji z mBanku. teoretycznie wszystko powinno być OK, choć nie mam jeszcze potwierdzenia, że kasa dotarła. rzeczywiście najważniejszy jest IBAN (z literkami HR) na początku oraz nr SWIFT (BIC to w zasadzie to samo) a także dane odbiorcy. Co do prowizji to jest nowa tabela opłat i prowizji gdzie teoretycznie przelewy zagraniczne realizowane w systemie SWIFT to opłaty; 20 zł za przelew oraz dodatkowo 5 zł za jakiej opłaty telekomunikacyjne czy coś tam.
Ciekawe czy tak jest naprawdę...
DarekGr1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekGr1 » 21.05.2010 12:37

Po pierwsze Witam - to mój pierwszy post tutaj (czytam już naprawdę długo).

Chciał bym ostrzec (a może tylko zwrócić uwagę) o jednej rzeczy.
Gdzieś w tym wątku czytałem, że opłata za przesłanie pocztą tradycyjną pisemnego potwierdzenia przelewu to koszt 5zł.
Wczoraj robiłem przelew i zaznaczyłem wysłanie potwierdzenia.
Okazuje się, że skasowało mnie za to 15zł.
Sprawdziłem (już po fakcie) i faktycznie w tabeli prowizji i opłat jest 15zł.
Warto to mieć na uwadze.
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 26.05.2010 08:22

Zrobiłam wczoraj przelew i co?
I nic. Nie ma w planowanych operacjach, historii, nigdzie.... :(
Przepadł?
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 26.05.2010 10:05

wejdz w liste przelewow zagranicznych. Jak przelew pojdzie to sie pokaze wtedy w historii:)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 22.03.2011 12:17

Czytam z uwagą ale mam wielkie wątpliwosć i co gdzie wpisać aby było dobrze:
Dane jakie mam od własciciela:
FEM.NAME AND NAME posiadam
ADRESS : posiadam
IBAN : posiadam
SWIFT : PJACA B.B. 21465 JELSA PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D
COD : PBZGHR2X

No i gdzie wpisuje się ten SWIFT i COD??
Czy COD =SWIFT CODE = BIC?

Wpisujac w google ten kod jest podawany jako SWIFT CODE na innych stronach chorwackich

EDIT Po wczytaniu się w google wpisąłm ten KOd w pole BIC i wypisąło mi odpowiedni bank więc chyba jest ok. W każdym razie przelew poszedł ;)
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 25.05.2011 16:34

miguel06 napisał(a):IBAN: HR8823600003113784534

wpisałem to..hmm,wysłalem..zobaczymy;)
jeszcze jedno pytanie do Ciebie,teraz w histori(przelewy zagraniczne)

mam status na oczekujacy,czy status zmieni sie dopiero wtedy gdy pieniadze,dojda do Chorwacji??

doszedł przelew?

mi też właśnie zostaje 10-cio cyfrowy zagadkowy nr konta :roll:
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 25.05.2011 22:35

po rozmowie na czacie mBanku wklejam co się dowiedziałam ;)

Proszę wpisać jako numer konta IBAN a resztę danych w tytule przelewu (z informacją że jest to numer konta)

ja:
i na pewno nigdzie nie zaginą pieniądze po drodze? ;)

Jeśli okaże się że dane podane są niewystarczające to wniosek o przelew który Pani wypełnia zostanie odrzucony. Przy przelewie SWIFT dane są sprawdzane przez pracownika banku


czekam czy przejdzie wniosek :)
arek_c
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_c » 09.02.2012 12:40

witam, odświeżę troszkę temat przelewów zagranicznych...mam wpłacić zaliczkę do chorwacji na apartament i babka podając dane zastrzegła mi że nie mogę wpisać w tytule przelewu ani avans ani reservation payment bo do tego w chorwacji trzeba mieć inny typ konta

ile w tym może być prawdy??
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.02.2012 13:24

50 wątków "przelewowych" jest parę działów niżej ("ceny. usługi, przepisy, porady różne") :)
dante107
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.04.2013
Przelew mBank

Nieprzeczytany postnapisał(a) dante107 » 04.04.2013 22:43

Witam,
Robił ktoś z was ostatnio przelew do Chorwacji z mbanku i ile wyszły opłaty? Mam przelać 200 Euro zaliczki za apartamenty i właśnie szukam najtańszego i najmniej zagmatwanego sposobu.

PS
Co do przelewu w mbanku to w sekcji "Prowizje i opłaty pokrywa" jaka jest różnica w opłacie jeśli się wybierze "ZLECENIODAWCA" bądź "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA"?

Z góry dzięki.
strzelczyk76
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.02.2008
Re: Przelew mBank

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelczyk76 » 04.04.2013 22:58

Przelew robiłem w styczniu, koszt przelewu zagranicznego - 20 zł, do tego 5 zł za komunikat SWIFT - czyli te 25 zł pobierają od razu.

Po jakichś 5 tygodniach - bank pobrał koszty tzw. banku beneficjenta (czyli koszty "chorwackie") - dokładnie 21,42 zł - przy czym kwota przelewu była 100 EUR, może przy 200 EUR będzie więcej - ale niewiele.

Całość ok. 46 zł. Jednak ja wybrałem pokrycie całych kosztów - czyli "Prowizje i opłaty pokrywa" "ZLECENIODAWCA".
Gdybyś wybrał "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA" - to te koszty beneficjenta byłyby niższe lub wcale - ale Chorwat do którego jedziesz - pewnie szczęśliwy by nie był :x - może musiałbyś mu to wyrównać na miejscu.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Przelew mBank

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.04.2013 08:37

dante107 napisał(a):Witam,
Robił ktoś z was ostatnio przelew do Chorwacji z mbanku i ile wyszły opłaty? Mam przelać 200 Euro zaliczki za apartamenty i właśnie szukam najtańszego i najmniej zagmatwanego sposobu.


ja za 150 euro płaciłem w sumie 25 pln.

Co do przelewu w mbanku to w sekcji "Prowizje i opłaty pokrywa" jaka jest różnica w opłacie jeśli się wybierze "ZLECENIODAWCA" bądź "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA"?

Z góry dzięki.



wybierz to: "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA"
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Przelew mBank

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 05.04.2013 10:46

pawelli napisał(a):
dante107 napisał(a):Witam,
Robił ktoś z was ostatnio przelew do Chorwacji z mbanku i ile wyszły opłaty? Mam przelać 200 Euro zaliczki za apartamenty i właśnie szukam najtańszego i najmniej zagmatwanego sposobu.


ja za 150 euro płaciłem w sumie 25 pln.

Co do przelewu w mbanku to w sekcji "Prowizje i opłaty pokrywa" jaka jest różnica w opłacie jeśli się wybierze "ZLECENIODAWCA" bądź "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA"?

Z góry dzięki.



wybierz to: "ZLECENIODAWCA I ODBIORCA"


wybierz to, a na pewno Chorwat przywita Cię z otwartymi ramionami :D . przecież skoro tak wybierzesz to Twoja zaliczka będzie pomniejszona o kwotę jaka zostanie pokryta przez odbiorcę. i tak będziesz to musiał właścicielowi zwrócić. więc co za różnica?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Czy ktoś robił przelew do cro z Mbanku?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone