Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.06.2017 23:17

aliali22b napisał(a):Cześć,
Czy w drugiej połowie września można jeszcze liczyć na otwarte knajpki, restauracj7e w Baśka Voda? Czy to już raczej po sezonie?
Pozdrawiam!


Można liczyć.
Pozdrawiam
K
wadkow
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wadkow » 18.06.2017 18:28

Hej :)
W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i to jeszcze pod namiot na camping Valkanela.
Powiedzcie mi proszę czy 4.09 (na tydzień) to dobry termin na taki wyjazd? Chodzi mi o to czy noce są zimne/ciepłe, słońce ładnie świeci/ czy już jest za chmurami.., czy występują jakieś obfite opady/ czy raczej sucho.
Będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi :) :)
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 18.06.2017 18:34

Byłem 2 razy we wrześniu na Istrii pod namiotem Vacansolei raz od 2.09 raz od 4.09 było rewelacyjnie , lekkie załamanie pogody ok 15.09.
Wrzesień najlepszy miesiąc.Pozdrawiam
wadkow
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wadkow » 20.06.2017 13:46

Temcza napisał(a):Byłem 2 razy we wrześniu na Istrii pod namiotem Vacansolei raz od 2.09 raz od 4.09 było rewelacyjnie , lekkie załamanie pogody ok 15.09.
Wrzesień najlepszy miesiąc.Pozdrawiam


Bardzo dziękuję za info :)
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 09.07.2017 00:27

Co prawda nie bylem w Cro pod namiotem ale w zeszlym roku rowniez bylismy na Istrii i jak Kolega wyzej napisal pogoda sie zalamala i plazowych dni juz nie bylo. Pod namiot mysle ze spoko bo nie za zimno i nie za cieplo. Wczesniej dwa razy bylem w pododobnym terminie bardziej na poludniu (Baska Voda i Gradac) i cale 2 tyg byly sloneczne ale pod namiot tez byloby fajnie. Polecam wyjazd we wrzesniu. Mniej ludzi, tansze noclegi.
Pozdrawiam
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 21.08.2017 15:22

ja też wybieram się do Chorwacji we wrześniu (około 8-ego) i zastanawiam się nad regionem. Szukam najcieplejszego miejsca w tym okresie ;) Myślicie,że muszę uderzyć w okolicę Splitu czy przy Zadarze temperatury będą już porównywalne ? ktoś ma doświadczenie z ubiegłych lat ? :)
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 25.08.2017 11:30

cyjzar napisał(a):porównywalne ? ktoś ma doświadczenie z ubiegłych lat ? :)

2014 - PAG -wrzesień tragiczny na 8 dni - 2 dni lampy 2 dni deszczu, reszta w kratkę łącznie 7 dni bury i złapana guma na Pagu, z powodu bury most zamknięty - praktycznie uwięzieni na Pagu - świetnie odpocząłem :D wróciliśmy spaleni na piękny brązik ;) i nikt nie narzekał na pogodę ;) wbrew temu wszystkiemu co działo się za oknem ;)
2015 - VIR - wrzesień przepiękny, paliło niemiłosiernie przez 10 dni, woda chłodniejsza miejscami, ale w zatoczkach nadal "nie pomagała w ochładzaniu"
2016 - RTINA tuż przed Pagiem, 2 tygodnie słonca, ostrego, ale wyraźnie chłodniej. woda też nie należala do najcieplejszych ale było świeżo po wiatrach pod koniec sierpnia, które przeżyłem w Starigradzie - ale tam dopiero była zimna woda jakiej jeszcze w Cro nie spotkałem.
2017 - startujemy kolejny raz na VIR i liczę, że się nie zawiedziemy z temperaturą ;) byle nie padało ;) i nie wiało ;)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.08.2017 11:46

cyjzar napisał(a):ja też wybieram się do Chorwacji we wrześniu (około 8-ego) i zastanawiam się nad regionem. Szukam najcieplejszego miejsca w tym okresie ;) Myślicie,że muszę uderzyć w okolicę Splitu czy przy Zadarze temperatury będą już porównywalne ? ktoś ma doświadczenie z ubiegłych lat ? :)


2014 -wrzesień - Brela 6 dni a potem Dubrownik 6 dni - pogoda w kratkę - słońce , deszcz i burze na zmianę , bardzo ciepło ok.30 stopni , woda w morzu 24 stopnie . Pogoda i tak 100 razy lepsza niż nad naszym morzem. Wróciliśmy opaleni i zadowoleni

2015- wrzesień - Rovinj w ciągu 6 dni cały czas słońce i jedna wieczorna burza , Murter - cały czas lampa . Temperatura wody i powietrza taka jak w 2014

2016- wrzesień - Murter - 6 dni - do popołudnia słońce, a po południu codziennie burza , potem słońce - temperatura ok.26 stopni, morze chłodniejsze 21 stopni ; Hvar - 6 dni - raz rano burza a tak cały czas słonecznie ,temperatura 27 stopni, morze 24 stopnie

2017- 5-20 wrzesień cały czas słońce temperatura powietrza i morza 26 stopni :mrgreen: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2017 12:11

travel napisał(a):2017- 5-20 wrzesień cały czas słońce temperatura powietrza i morza 26 stopni :mrgreen: :papa:

travel/pogodynka :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.08.2017 12:41

Janusz Bajcer napisał(a):
travel napisał(a):2017- 5-20 wrzesień cały czas słońce temperatura powietrza i morza 26 stopni :mrgreen: :papa:

travel/pogodynka :oczko_usmiech:


Na pewno będzie taka pogoda , nie ma innej możliwości :oczko_usmiech:
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 28.08.2017 09:44

Macie jakąś zaufana prognozę pogody w Chorwacji? Długoterminową? Czy nie warto sobie tym głowy zaprzatac? Patrząc na https://m.accuweather.com/pl/hr/makarsk ... ast/115628 początek września nie jest zbyt kolorowy pod kątem pogody.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 28.08.2017 09:50

lukeboss napisał(a):Macie jakąś zaufana prognozę pogody w Chorwacji? Długoterminową? Czy nie warto sobie tym głowy zaprzatac? Patrząc na https://m.accuweather.com/pl/hr/makarsk ... ast/115628 początek września nie jest zbyt kolorowy pod kątem pogody.


Ja bym się długoterminową prognozą nie sugerował i głowy tym nie zawracał. Cztery razy bylem we wrześniu i teraz też jadę. Accu swoje a pogoda zawsze piękna :). Średnio na dwa tygodnie przypadał mi jeden dzień słabszej pogody :) liczę że tym razem tez będzie bajka :)
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 28.08.2017 10:22

Kobal66 napisał(a):
lukeboss napisał(a):Macie jakąś zaufana prognozę pogody w Chorwacji? Długoterminową? Czy nie warto sobie tym głowy zaprzatac? Patrząc na https://m.accuweather.com/pl/hr/makarsk ... ast/115628 początek września nie jest zbyt kolorowy pod kątem pogody.


Ja bym się długoterminową prognozą nie sugerował i głowy tym nie zawracał. Cztery razy bylem we wrześniu i teraz też jadę. Accu swoje a pogoda zawsze piękna :). Średnio na dwa tygodnie przypadał mi jeden dzień słabszej pogody :) liczę że tym razem tez będzie bajka :)


My bywaliśmy na przełomie sierpień/wrzesień z przeważającą ilością września właśnie i na 12 dni to max. 2 były chłodniejsze, z jakimiś opadami ale i tak było przyjemnie, później słoneczko i ok 26 st.C. W tym roku jedziemy troszkę później bo ok 9go września i też się zastanawiam jak będzie z pogodą ale co by nie było będzie lepiej niż w PL :D generalnie liczy się nastawienie ;)
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 28.08.2017 11:54

No właśnie nastawienie jest najważniejsze, ale ostatnio od kilka dni spoglądałem na stronę Weather to były ikonki samych słoneczek, a dzisiaj rano taka zmiana, burze :o oby się nie sprawdziło, ale jak to mają do siebie prognozy - jeszcze zdążą się 5x zmienić.
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 28.08.2017 12:22

Pozostaje mieć nadzieję że z ichnimi prognozami to tak jak z naszymi - "bydzie albo ni bydzie " ;)
ja tam jestem optymistycznie nastawiona :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone