Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 29.08.2016 22:58

smoki3 napisał(a):Whisky na wakacjach. Tisno 08.2016.]


Rewelacja, cudna psica.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 21:14

smoki3 napisał(a):Whisky na wakacjach. Tisno 08.2016.

A nie byłeś wczoraj w Murter na ul.Pod Raduć, daję głowę że takiego samego widziałem po południu na tej ulicy.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 21:20

noyou napisał(a):dg najlepiej zadzwonic bo im sie zmienia co 5 minut
Ostatnio jak dzwonilem tydzien temu to mowili ze musze miec Urzedowie Swiadectwo Weterynaryjne, w tym tygodniu juz tylko Paszport.

Potrzebny jest tylko paszport z aktualnymi szczepieniami, min. 14 dni przed wyjazdem, lepiej 30 dni.
Mnie pierwszy raz w tym roku sprawdzali paszport przy wyjeździe ze Słowenii (przejście Mursko Srediće) a jestem trzeci raz z psem wciągu dwóch lat.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 21:36

Moja FUNNY aktualnie na wakacjach.
Załączniki:
20160830_090023.jpg
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 04.09.2016 12:48

Moja skromna uwaga dla osób, których pies kiepsko pływa. Nasz Boston Terrier pływa na Tytanika, tzn. głowa przez chwilę się unosi a reszta od razu zamiast w poziomie leci w pion. Kupiliśmy kamizelkę - kapok do pływania i muszę powiedzieć że rewelacyjnie się spisała. Nadaktywnego psa wybiegiwaliśmy w morzu. Aportował piłkę. Najwięcej radości z tego widoku mieli Chorwaci.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2016 13:00

wielbiciel napisał(a):
smoki3 napisał(a):Whisky na wakacjach. Tisno 08.2016.

A nie byłeś wczoraj w Murter na ul.Pod Raduć, daję głowę że takiego samego widziałem po południu na tej ulicy.


Nie to niemy :) Ale widzieliśmy bardzo , bardzo podobnego psa Labradora będąc kilka dni temu w Murter. - Nasza jest dziewczynką :oops:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2016 21:46

My w tym roku pierwszy raz z psem. Psa, a raczej suczkę wzięliśmy w lutym ze schroniska i nie wiedzieliśmy jak zniesie podróż i chorwackie upały. Zniosła bez problemu ;) jedynie strasznie pilnowała auta (najprawdopodobniej ją ktoś kiedyś zostawił :( ). Wody raczej unikała, ale to wiedzieliśmy już wcześniej :).
20160821_132002~2.jpg

Jak to powiedział nasz gospodarz " to je pravy dalatynski pas, on cijely dan spava" :oczko_usmiech: :mrgreen:
W przyszłym roku też ją bierzemy.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 07.09.2016 12:27

A ja jestem w kropce. Chcieliśmy pojechać na Ciovo. Ale przeszłam się "ludkiem" po mapie a tam przy wejsciu na każdą plażę tabliczka, że psom wstęp wzbroniony. A zależy nam na łagodnej plaży, bo na skałach to my z kolei nie wejdziemy do wody. No i teraz dylemat: jechać czy nie jechać z psem? Nie chcę jechać w miejsca gdzie są typowe plaże dla psów, bo my naszego nie spuszczamy ze smyczy a nie wyobrażam sobie rozkładania ręcznika pomiędzy biegajacymi psami. Będziemy go chcieli tylko od czasu do czasu "zwodować" by się schodził. A tak to siedzenie w cieniu drzewka i wypoczynek.
kontrowersja88
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kontrowersja88 » 28.11.2016 14:23

Ja też zastanawiam się czy zabierać ze sobą psiaka, nie będzie mu za gorąco? jak Wasze pupile znoszą upały w Chorwacji?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.11.2016 22:07

Spoko, Chorwaci też mają psy ;) . Naszej upały nie przeszkadzały, podróż też zniosła bez problemu.
Asia35
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia35 » 06.02.2017 19:23

Witam serdecznie,we wrześniu planuję wyjazd z moim pupilem (golden retriever)do miejscowości Bratuš.Czy ktoś z Was orientuję się czy pieski mogą przebywać na plaży,czy są specjalnie wydzielone dla nich miejsca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2017 10:08

Tu jest temat o plażach dla psiaków, ja ze swoim "potworem" nie miałem żadnych problemów (Marusici), poza brakiem trawy :lol:
W większych miejscowościach i na zagospodarowanych plażach mogą być zakazy dla psów, ale wystarczy pójść kawałek dalej na "dziką" plaże i jest spokój dla nas i psa.
Selena86_2007
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2017
Pies i wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selena86_2007 » 02.08.2017 17:50

Witam
Mam 3,5 miesięcznego szczeniaka i chce z nim wyjechać do Chorwacji w końcu jest członkiem naszej rodziny :) a uwielbia podróże samochodem więc dla niej to super drzemka:D paszport już mamy od wczoraj oraz szczepienie na wściekliznę też od wczoraj. Weterynarz dał nam leki na chorobę lokomocyjną jakby a nóż miałaby sunia problemy. A wyjeżdżamy w sobotę 5. Czy polecacie coś czy jeszcze coś trzeba załatwić dla pieska bo poza chipem, wścieklizną i paszportem z rzeczy formalnych nic więcej nie załatwiałam a pan weterynarz wydaje mi się że za bardzo nie był w temacie.
Użytkownik usunięty
Re: Pies i wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2017 19:06

Selena86_2007 napisał(a):Witam
Mam 3,5 miesięcznego szczeniaka i chce z nim wyjechać do Chorwacji w końcu jest członkiem naszej rodziny :) a uwielbia podróże samochodem więc dla niej to super drzemka:D paszport już mamy od wczoraj oraz szczepienie na wściekliznę też od wczoraj. Weterynarz dał nam leki na chorobę lokomocyjną jakby a nóż miałaby sunia problemy. A wyjeżdżamy w sobotę 5. Czy polecacie coś czy jeszcze coś trzeba załatwić dla pieska bo poza chipem, wścieklizną i paszportem z rzeczy formalnych nic więcej nie załatwiałam a pan weterynarz wydaje mi się że za bardzo nie był w temacie.



Jeśli nie ma chipa, to nie ma :mrgreen: Odrobaczanie wbite do paszportu- naklejka , aktualne.

Jest problem odrobaczanie po 7 dniach od zastrzyku na wściekliznę.
Selena86_2007
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selena86_2007 » 02.08.2017 19:55

Chip ma a o odrobaczeniu nic weterynarz nie mówił zawsze daje mi tylko leki i dał też teraz żeby dała po 7 sierpnia ale to już jak będzie za granicą
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone