Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

cena zielonej karty 2013?????????

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 31.08.2013 20:37

tu macie rację. nie mówię że nie są potrzebne.
poprostu nie pytali i pojechałem dalej biorąc to na swoje sumienie.
jak by było jakieś zdarzenie to byłoby gorzej...prawo tego wymaga
DLATEGO MÓWIĘ MOŻNA KARTĘ KUPIĆ NA SAMEJ GRANICY NA KAŻDYM PRZEJŚCIU PRZY WJEŹDZIE DO BOŚNI.
KUPIĆ I JECHAC SPOKOJNIE.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 31.08.2013 20:41

to już jest sprawą sumienia
w razie konieczności i zdarzenia wtedy byłyby kłopoty
DLATEGO NIKOGO NIE NAMAWIAM NA TAKIE POSTĘPOWANIE.
KARTĘ MOŻNA BEZ PROBLEMU KUPIĆ NA KAŻDYM PRZEJŚCIU GRANICZNYM DO BOŚNI.
w zeszłym roku jechałem do Sarajewa to więcej kilometrów po Bośni i rzeczywiście kupiłen na granicy.
DLA SPOKOJNOŚCI KUPIC NA GRANICY BEZ PROBLEMU I JECHAĆ SPOKOJNIE
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 31.08.2013 20:44

leswac napisał(a):to już jest sprawą sumienia
w razie konieczności i zdarzenia wtedy byłyby kłopoty
DLATEGO NIKOGO NIE NAMAWIAM NA TAKIE POSTĘPOWANIE.
KARTĘ MOŻNA BEZ PROBLEMU KUPIĆ NA KAŻDYM PRZEJŚCIU GRANICZNYM DO BOŚNI.
w zeszłym roku jechałem do Sarajewa do więcej kilometrów po Bośni i rzeczywiście kupiłen na granicy.
DLA SPOKOJNOŚCI KUPIC NA GRANICY BEZ PROBLEMU I JECHAĆ SPOKOJNIE

Dokładnie. Ale jak pada pytanie, a chcemy wszyscy aby to forum było wiarygodne, to niech będzie, że ZK jest w BiH potrzebna :lol: Po co ludziom mieszać w głowach.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 31.08.2013 20:48

nie to było moją intencją... nigdy nie chce aby kogoś wprowadzać w błąd....
jeśli chodzi o tranzyt do Dubrownika jedziemy 10 - 15 km przez Bośnie tu przepsiy mówią wyraźnie
NIE TRZEBA KARTY NIE JEST WYMAGANA BO TO TRANZYT.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 31.08.2013 20:56

Oj, leswac, nie pisz bzdur, że przepisy tego nie wymagają, bo ktoś niechcący skorzysta z takiej "rady" i wpakuje się spore kłopoty!
Tu cytat ze strony MSZ, na którą się powoływałeś:
Nie jest wymagana tzw. Zielona Karta, ale w przypadku wyjazdu do Dubrownika, kiedy dwukrotnie przekracza się granicę Bośni i Hercegowiny jest ona wymagana.
Nie mówiąc już o wizycie w Mostarze.
Jeśli wciąż tkwisz przy swojej opinii (tranzyt), bardzo proszę o przytoczenie przepisów i ich źródła.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 31.08.2013 20:59

sirk napisał(a):Oj, leswac, nie pisz bzdur, że przepisy tego nie wymagają, bo ktoś niechcący skorzysta z takiej "rady" i wpakuje się spore kłopoty!
Tu cytat ze strony MSZ, na którą się powoływałeś:
Nie jest wymagana tzw. Zielona Karta, ale w przypadku wyjazdu do Dubrownika, kiedy dwukrotnie przekracza się granicę Bośni i Hercegowiny jest ona wymagana.
Nie mówiąc już o wizycie w Mostarze.
Jeśli wciąż tkwisz przy swojej opinii (tranzyt), bardzo proszę o przytoczenie przepisów i ich źródła.


...a dalej...

http://forum.gazeta.pl/forum/w,201,1376 ... vnika.html
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 09.09.2013 08:35

Bok! :)
Wczoraj przekraczaliśmy granicę w Gorića. Karty nie mieliśmy - wbrew moim awanturniczym krzykom na resztę pasażerów: że przecież trzeba, że mieć musimy, że nawet jak przepuszczą nas na granicy to można mieć potem problemy. Znajoma Chorwatka która jechała z nami zadzwoniła na policję w Makarskiej która poinformowała nas że turyści nie potrzebują zielonej karty :| . Cóż. Jedziemy. Na granicy pan celnik sprawdza bardzo dokładnie paszporty, w końcu pyta o ZK. My na to że nie mamy, że wczoraj telefonowaliśmy, że mówiono nam że już nie trzeba. A jednak się okazało że trzeba, tak jak trąbiło całe cro.pl. I to na terenie całej BiH. I jeśli ktokolwiek mówi co innego - NIE MA RACJI.
Na szczęście można było kupić przy granicy: cena 15 E za 7 dni. :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2013 08:47

Pauletta napisał(a):Bok! :)
Wczoraj przekraczaliśmy granicę w Gorića. Karty nie mieliśmy - wbrew moim awanturniczym krzykom na resztę pasażerów: że przecież trzeba, że mieć musimy, że nawet jak przepuszczą nas na granicy to można mieć potem problemy. Znajoma Chorwatka która jechała z nami zadzwoniła na policję w Makarskiej która poinformowała nas że turyści nie potrzebują zielonej karty :| . Cóż. Jedziemy. Na granicy pan celnik sprawdza bardzo dokładnie paszporty, w końcu pyta o ZK. My na to że nie mamy, że wczoraj telefonowaliśmy, że mówiono nam że już nie trzeba. A jednak się okazało że trzeba, tak jak trąbiło całe cro.pl. I to na terenie całej BiH. I jeśli ktokolwiek mówi co innego - NIE MA RACJI.
Na szczęście można było kupić przy granicy: cena 15 E za 7 dni. :D


W złote ramki i na stronę startową dla niedowiarków. Myślę, że ten post wyczerpuje temat konieczności posiadania ZK w BiH.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.09.2013 09:51

jara napisał(a):
W złote ramki i na stronę startową dla niedowiarków. Myślę, że ten post wyczerpuje temat konieczności posiadania ZK w BiH.

Wierz mi Jarek, że nie :roll:
mac_krak
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac_krak » 09.09.2013 10:29

A mnie w tamtym roku na granicy kazali pokazać ZK, to znaczy pokazywali moją ZK rodakowi przede mną, zdziwiony o co im chodzi... a w tym roku w Neum policja BiH po prostu mnie zatrzymała do kontroli dokumentów i czego chcieli jak myślicie? Więc nawet jadąc do Dubrownika trzeba mieć ZK i koniec tematu a nawet jak się komuś uda to do do czasu pierwszej kolizji z naszej winy z mercedesem s-klasse helmutha na wakacjach, kiedy przyjdzie zapłacić 10 tys. euro za jego tył...
MajaR6
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MajaR6 » 09.09.2013 12:12

No teraz to mam zagwozdkę z tą karta, wyjeżdżam do Cro w piątek i zastanawiam się czy wyrabiać ją ... rozumiem że do BiH bedzie potrzebna ? A w Cro to chyba już nie od kiedy weszli do Unii ??
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2013 12:16

MajaR6 napisał(a):No teraz to mam zagwozdkę z tą karta, wyjeżdżam do Cro w piątek i zastanawiam się czy wyrabiać ją ... rozumiem że do BiH bedzie potrzebna ? A w Cro to chyba już nie od kiedy weszli do Unii ??



jara napisał(a):W złote ramki i na stronę startową dla niedowiarków. Myślę, że ten post wyczerpuje temat konieczności posiadania ZK w BiH.

Bocian napisał(a):Wierz mi Jarek, że nie :roll:

Prorok Bocian.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.09.2013 12:17

MajaR6 napisał(a):No teraz to mam zagwozdkę z tą karta, wyjeżdżam do Cro w piątek i zastanawiam się czy wyrabiać ją ... rozumiem że do BiH bedzie potrzebna ? A w Cro to chyba już nie od kiedy weszli do Unii ??

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):
W złote ramki i na stronę startową dla niedowiarków. Myślę, że ten post wyczerpuje temat konieczności posiadania ZK w BiH.

Wierz mi Jarek, że nie :roll:

Jara, coś jeszcze? :mrgreen: :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 09.09.2013 12:18 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2013 12:18

Bocian napisał(a):
MajaR6 napisał(a):No teraz to mam zagwozdkę z tą karta, wyjeżdżam do Cro w piątek i zastanawiam się czy wyrabiać ją ... rozumiem że do BiH bedzie potrzebna ? A w Cro to chyba już nie od kiedy weszli do Unii ??

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):
W złote ramki i na stronę startową dla niedowiarków. Myślę, że ten post wyczerpuje temat konieczności posiadania ZK w BiH.

Wierz mi Jarek, że nie :roll:

Jara, coś jeszcze? :mrgreen: :oczko_usmiech:

N-ry totka :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.09.2013 12:22

6 na 9 i 4 razy po 2 razy :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
cena zielonej karty 2013????????? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone