Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ŻYCIE W CHORWACJI ( Okiem Polaka )

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.03.2009 12:41

BLADE27 napisał(a):Wiem, że jest to forum dla CroManiaków ale spójrzcie na to okiem zwyklego turysty niekoniecznie z Polski , np.Węgier,Czech. Wybierze przelot wygodnym samolotem i pewną pogodę. ( w Chorwacji mimo ciepłych Lipca i Sierpnia zdarzają się niespodzianki w postaci deszczu)


hmm i tu jest to sedno , większośc przynajmniej aktywnych członków tego forum podobnie jak ja preferuje samodzielnośc i mobilnośc na wakacjach - tj wyjazd samochodem , zwiedzanie nawiązywanie kontaktów z gospodarzami ,pogaduszki przy rakiji takie bardziej swojskie klimaty i to własnie obok pieknych widoków ( których trudno by sie doszukac w Tunezji czy Egipcie, no Turcja z pewnością jest już ciekawsza) oferuje Polakom Chorwacja .
Nie jedziemy do molochów hotelowych o ustalonych godzinach posiłków , ponumerowanych leżakach i i często debilnych animatorach zabaw ze względu na cenę , poprostu nam taki wypoczynek nie odpowiada choc ma się podane wszystko na tacy .
Ci którzy preferują wypoczynek hotelowy to i teraz mieli atrakcyjne cenowo oferty z innych krajów .
jak sądze sugerujesz że Chorwaci obudzą się z ręką w .... w dobie kryzysu , i ze względu na wysokie ceny u nich dużo stracą na obrocie w branży turystycznej ... No cóż może to spowoduje że za rok ceny będa niższe czym ja akurat bym się nie martwił .
A tak wracając do meritum tematu może byś opisał jakie masz kontakty międzyludzkie w pracy wczasie wolnym z miejscowymi ? :D
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 07.03.2009 14:12

hmm i tu jest to sedno , większośc przynajmniej aktywnych członków tego forum podobnie jak ja preferuje samodzielnośc i mobilnośc na wakacjach - tj wyjazd samochodem , zwiedzanie nawiązywanie kontaktów z gospodarzami ,pogaduszki przy rakiji takie bardziej swojskie klimaty i to własnie obok pieknych widoków ( których trudno by sie doszukac w Tunezji czy Egipcie, no Turcja z pewnością jest już ciekawsza) oferuje Polakom Chorwacja .
Nie jedziemy do molochów hotelowych o ustalonych godzinach posiłków , ponumerowanych leżakach i i często debilnych animatorach zabaw ze względu na cenę , poprostu nam taki wypoczynek nie odpowiada choc ma się podane wszystko na tacy .

Na 100% jestem za. :lol: Nieraz zastanawiam się nad wakacjami w bardziej egzotycznym miejscu (przyjaciele namawiają), ale jak się nasłucham ich opowieści o życiu hotelowym, 8O , to wymiękam. To nie dla mnie. Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam
kalafior98
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalafior98 » 11.03.2009 18:52

Iwona Baśka napisał(a):Zgadzam się z powyższą wypowiedzią Kasi. Ja też jestem ciekawa Twoich głębszych spostrzeżeń. Z moich własych ośmioletnich doświadczeń / mimo, że nie mieszkam na stałe w Chorawcji, a tylko "pomieszkuję"/ wiem dokładnie, że życie w tym kraju, to nie to samo co wakacje. Ale właściwie to nie bardzo wiem co nam chciałaś przekazać tym postem?
Pozdrawiam


Zgadzam się z Panią. Bądźmy szczerzy osoby tutaj mieszkające, przebywające "dłużej" widzą inaczej Chorwację niż osoby spędzające tutaj wakacje (nawet corocznie). Polki, Polacy którzy tutaj postanowili zamieszkać, zalegalizować swój pobyt (nie piszę o małżeństwach łączonych) nie mają lekko. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MUP) - ulubiony urząd nas przyjezdnych.

Wakacje, urlop spędzony w HR jak najbardziej. Rijeka, Plitvice, Krka, Split, Dubrovnik, Trogir, Baška Voda, Tučepi, Brela, Makarska to kilka miejscowości z których można dysponując autem zwiedzić nie tylko piękną Chorwację oraz wyspy ale równieź Bośnię i inne okoliczne państwa. Nie wspominajać widoku w lato ze Świętego Jerzego (PN Biokovo i Sveti Jure).

Drogi Forumowiczu BLADE27 - każdy z nas ma jakieś wspomnienia. Jedni lepsze inni gorsze. Prawo demokracji oraz swobody poruszania się. Tylu ilu jest ludzi na świecie tyle opinii. Jestem ciekaw Pańskich dalszych wypowiedzi na tym forum, w powyzszym temacie.
Pozdrawiam
pleg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2009
proszę o podpowiedź

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleg » 18.03.2009 17:51

Witam
Mam propozycję wspólnego wyjazdu ze znajomymi na wakacje do Chorwacji w lipcu. Zastanawiam się nad jednym, będę mieszkał w wynajętym domu - własne wyżywienie. Z racji lenistwa chętnie bym odwiedzał wieczorami knajpki na obiado-kolacje. Pytanie stać mnie będzie na to?
Akceptowalny dla mnie poziom cen to polskie lokale Pizza Hut, czy Sfinks.
Jak to wygląda w miejscowości nad brzegiem Adriatyku?
Waham się bowiem, czy nie warto dołożyć do podróży i pojechac do Bułgarii.
Piotrek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2009 18:07

Może być problem z tym poziomem cen. Zastanów się jeszcze.
pleg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2009
poziom cen

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleg » 18.03.2009 18:53

no właśnie, a reszta atrakcji pływanie statkiem, zwiedzanie, muzea, jakiś park rozrywki dla dzieciaków - jakiego rzędu są to ceny?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2009 19:03

Ceny są zróżnicowane - bilet kosztuje więcej niż prom Gdańsk-Hel - ale i rejsy są różne. Od krótkich wycieczek po całodniowe rejsy fishpiknikowe z wyszynkiem czy chociażby prom Pula-Wenecja.
Konkrety.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: poziom cen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.03.2009 19:05

pleg napisał(a):no właśnie, a reszta atrakcji pływanie statkiem, zwiedzanie, muzea, jakiś park rozrywki dla dzieciaków - jakiego rzędu są to ceny?


Nie obraź się, ale to chyba nie jest najlepsze miejsce na tego typu pytania...
Gwarantuję, że znajdziesz wszystko to, o co pytasz, w dziale FAQ i w relacjach z podróży forumowiczów.
Pozdrawiam
pleg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2009
porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleg » 18.03.2009 19:16

Nie chciałem otwierać nowego wątku, wydawało mi się, że dział
Ceny, usługi, przepisy, porady różne
doskonale pasuje do mojego problemu, a zależało mi na aktualnych informacjach. Dziękuję tym którzy odpowiedzieli
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2009 19:16

Na forum jest wątek o cenach
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: proszę o podpowiedź

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 18.03.2009 21:04

pleg napisał(a):Witam
Mam propozycję wspólnego wyjazdu ze znajomymi na wakacje do Chorwacji w lipcu. Zastanawiam się nad jednym, będę mieszkał w wynajętym domu - własne wyżywienie. Z racji lenistwa chętnie bym odwiedzał wieczorami knajpki na obiado-kolacje. Pytanie stać mnie będzie na to?
Akceptowalny dla mnie poziom cen to polskie lokale Pizza Hut, czy Sfinks.
Jak to wygląda w miejscowości nad brzegiem Adriatyku?
Waham się bowiem, czy nie warto dołożyć do podróży i pojechac do Bułgarii.
Piotrek


Moze to pomoze :?
Cennik konoba "Biska"-Pula
http://www.bistrobiska.com/

:roll:
P.S.W Chorwacji pizza nie jest bardzo popularna jako żywność, pizze wykorzystamy do innych celów. :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.03.2009 22:02

Panowie, spójrzcie proszę, jaki to temat...
ŻYCIE W CHORWACJI ( Okiem Polaka )...
A za chwilkę zrobi się tu śmietnik.
Pozdrawiam
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 18.03.2009 23:39

"P.S.W Chorwacji pizza nie jest bardzo popularna jako żywność, pizze wykorzystamy do innych celów."

Do jakich celów, jeśli mogę spytać? :P
aga_m
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_m » 13.11.2010 21:57

Witam :)
A czy jest jakas szansa znalezc sobie prace na Hvarze? Lub w Splicie? Wiadomo, ze chodzi jak na razie o prace sezonowa (pokojowka,kelnerka,barmanka,...) ??
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 17.11.2010 21:23

Latem na wibrzezu brakuje kucharzi oraz kelnerow znajancich jeziki "wschodnie". Proponuje na internecie poszukac ktore duze kompleksi chotelowe proponuja w ofercie polskie turoperatory na sezon 2011 po czim sie zglosic bezposrednio do hoteli i tam sie "sprzedac" niech oni zalatwiaja formalnosci (pozwolenia....itp). Pozdrawiam Leon
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ŻYCIE W CHORWACJI ( Okiem Polaka ) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone