Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Maja Jezerce 2008

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.04.2008 15:51

kulka53 napisał(a):A wjeżdżać będę niestety przejściem głównym, tym od strony CRO :( i to tylko na jeden dzień :( (no chyba że jeszcze coś wykombinuję) Dlatego perspektywa straty 30 euro trochę boli.......... :roll:

Zawsze możesz spróbować tym małym przejściem koło Prevlaki :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 24.04.2008 16:28

Ostatnio właśnie tam byłem i gdyby nie gapiostwo jeśli chodzi o paszporty to bym tam pojechał. Widziałem dwa białe kontenery wysoko na zboczu i mogło to przypominań granicę. Dobrze, że teraz wiem, że jednak. Za 6 tygodni tam się wybiorę.

Obrazek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.04.2008 13:15

Dokładnie to ze zdjęcia - małe senne przejście z nieliczną drzemiącą obsadą :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.04.2008 13:34

zawodowiec napisał(a):Zawsze możesz spróbować tym małym przejściem koło Prevlaki

Dzięki za przypomnienie, kompletnie zapomniałem :oops: o istnieniu tego przejścia...............8O

MWN napisał(a):Ostatnio właśnie tam byłem (...)Widziałem dwa białe kontenery wysoko na zboczu

Czyli w 2007 nadal działało :D

Nawet znalazłem taką informację na stronie Radia Hercegnovi:

'na graničnom prelazu Kobila evidentirano 632 putnika i 316 vozila.'

w ciągu jednego miesiąca, chodzi prawdopodobnie o listopad 2007 :D
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 28.04.2008 07:55

kulka53 napisał(a):Czyli w 2007 nadal działało :D
Nawet znalazłem taką informację na stronie Radia Hercegnovi:
'na graničnom prelazu Kobila evidentirano 632 putnika i 316 vozila.'
w ciągu jednego miesiąca, chodzi prawdopodobnie o listopad 2007 :D


Działało. Korzystaliśmy z tego przejścia we wrześniu 2007r. W jedną i drugą stronę dość intensywnie nas sprawdzali, dwa razy dokumenty samochodu zabierali do baraku. Powbijali pieczątki do paszportu i życzyli szerokiej drogi. :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.03.2009 22:32

Racibor napisał(a):
zawodowiec napisał(a):Schodzimy do krasowego wywierzyska Oko Skakavice nabrać wody. Dragan opowiada że niedawno nurkowie próbowali zmierzyć jego głębokość. Zeszli na 62 metry i to nie był koniec.

Wywierzysk jest w dolinie kilka, ale ze zdjęcia wynika, że piszesz o tym, które nazywają również Savino Oko - tak je nazywali wspinacze z Belgradu, z których gościnności korzystaliśmy w 2004 w Dolinie Grbaja. (...) Informacja o głębokości jest dla mnie zaskoczeniem. Próbowałem zajrzeć pod wielką skałę na środku jeziorka, spod której wypływa woda. Wówczas człowiek, który też tam był, powiedział, że ta podwodna grota ma 8 metrów głębokości i wydawało mi się, że to bardzo głęboko.
Czyżby je pogłębili?

zawodowiec napisał(a):Te ponad 62 m o których słyszałem to naturalna krasowa studnia, raczej nie było mowy o żadnym pogłębianiu, tym bardziej że dalej nie wiadomo ile naprawdę ma.

Wracam do tematu bo coś znalazłem. Coś się nie chce z pdf-a skopiować i wkleić więc w skrócie: w październiku 2008 polscy nurkowie zeszli w Savinom Oku na 90 m i to jeszcze nie jest koniec.
To poprzednie nurkowanie (na 65 m) zrobiła ekipa serbsko-polska.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.03.2009 11:06

Niezłe ! Swoją drogą mają goście zdrowie - temp wody +4 st C !!!
Wysłałem znajomemu nurkowi, który pokazywał mi kiedyś uroki Jadranu na Hvarze, ale tam woda miała +23 . Ja wiem, że sprzęt , pianki itp, ale mimo wszystko- brr.
Początek Cetiny to wywierzysko ocenione na 100 m głębokości. Nie zdziwię się, jak zejdą głębiej.
Poprzednia strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Zimowa Maja Jezerce 2008 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone