Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Maja Jezerce 2008

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.04.2008 10:22

:lol: :lol: :lol:
To była jazda :D A ja Tak gratulowałam Zawodowcowi tej góry... :lol:

Co do sera i Carrantuohill - no proszę... Zawodowiec był na Majce a w tym czasie gdzieś w Bielsku crotowarzystwo bielsko-opolskie spożywało vypraženy syr (noooo może nie taki słowacki original ale jednak ;)) przygotowany polskimi rencami :D
Siedzieliśmy sobie z Kłopotami i podziwialiśmy Twoje majkowe osiagnięcie.

Tak więc - Kamil, Jolcia - vypraženy syr możecie mieć troszkę bliżej też :D - Zaproszenie aktualne!

Co do Carrantuohill - gdzieś w tych dniach szukałam w moim domowym bałaganie 'na gwałt' płytek naszej polskiej grupy o tej nazwie, która gra właśnie muzykę celtycką... A TU ICH STRONKA

A to Ci fajna droga do domu już w PL wyszła :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 06.04.2008 12:01

shtriga napisał(a):Co do sera i Carrantuohill - no proszę... Zawodowiec był na Majce a w tym czasie gdzieś w Bielsku crotowarzystwo bielsko-opolskie spożywało vypraženy syr (noooo może nie taki słowacki original ale jednak ) przygotowany polskimi rencami
Siedzieliśmy sobie z Kłopotami i podziwialiśmy Twoje majkowe osiagnięcie.

A na Północnych Rubieżach nie było wtedy syra. I kłopotów też nie było. :wink: :lol:
Za to była lampka czerwonego wina, i podziw, i radość. :D

shtriga napisał(a): Tak więc - Kamil, Jolcia - vypraženy syr możecie mieć troszkę bliżej też :D - Zaproszenie aktualne!

Dzięki!!! Może kiedyś... :D

shtriga napisał(a): Co do Carrantuohill - gdzieś w tych dniach szukałam w moim domowym bałaganie 'na gwałt' płytek naszej polskiej grupy o tej nazwie, która gra właśnie muzykę celtycką... A TU ICH STRONKA

Wczoraj, a chyba nawet już dzisiaj, po lekturze tego odcinka, zupełnie przypadkiem natknęłam się na płytkę Carrantuohill - "Rocky road to Dublin". :D Oczywiście zassałam i nawet, jako cierpliwa inaczej :wink: , od razu przed snem fragmentów posłuchałam, ale całość jeszcze czeka na posłuchanie. :)

zawodowiec napisał(a):Nie wszedłem dziś na Carrantuohill, to niech chociaż zagrają dla mnie The Pogues.

Znam, znam. :D :D :D Parę innych też. :D


To cóż... teraz czas kończyć kretyńską opowieść, bo znowu prędzej gdzieś wyjedziesz, niż napiszesz. :wink: :lol:
No chyba, że tu jeszcze jakieś suplementy. :D

Pozdrav
Jola
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 06.04.2008 16:56

Obrazek

To przywozimy ostatnio ze Słowacji :) Chociaż za Kekesa lepiej byłoby wznieść toast Egri Bikaverem :wink:
Pozdrawiam .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2008 17:06

Egri Bikaver

No to idziemy na winko do piwnicy

Obrazek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.04.2008 20:16

Jolanta Michno napisał(a):Teraz koniecznie trzeba na Vaalserberg, zwany krótko Vaals. :wink:

Albo jeszcze lepiej Tango... Ango... Anco... Acon...cagua :lol:

RobCRO napisał(a):Piszesz, że zimą łatwiej...ale przedzieranie się przez śnieg nigdy nie było zbyt przyjemne.

Haha dlatego nie piszę że łatwiej :D tylko że akurat tu było bezpieczniej, chociaż zwykle zimą wcale nie jest. Kopanie przez śnieg niby niezbyt przyjemne ale działa jakoś tak... tu się zastanawiam szukając właściwego słowa... oczyszczająco :lol:

shtriga napisał(a):Tak więc - Kamil, Jolcia - vypraženy syr możecie mieć troszkę bliżej też :D - Zaproszenie aktualne!

Przy najbliższym przejeździe jak będę w trochę lepszym stanie fizycznym to zajrzę :)

shtriga napisał(a):A to Ci fajna droga do domu już w PL wyszła :D

Nawet spojrzałem na zegarek czy mnie w czasie nie przeniosło. Chociaż podobno ci co na chwilę znikali z radarów w Trójkącie Bermudzkim sami mieli wrażenie ciągłości czasu i ich zegarki też, tylko później pokazywały opóźnienie w stosunku do rzeczywistego czasu.

Jolanta Michno napisał(a):Wczoraj, a chyba nawet już dzisiaj, po lekturze tego odcinka, zupełnie przypadkiem natknęłam się na płytkę Carrantuohill - "Rocky road to Dublin". :D

Już bym nie zliczył ile wersji tego kawałka słyszałem - fajny jest :)

Jolanta Michno napisał(a):No chyba, że tu jeszcze jakieś suplementy. :D

Plavac i Janusz - dobrze zgadujecie, suplementy pt. Smadny Mnich i Egri Bikaver przywiozłem ale już są spożyte i nie udokumentowałem jak PAP i MAPA :D Tylko Um poszedł do galerii pamiątek... wiem że trochę skromnie w porównaniu z niektórymi :lol:
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 14.04.2008 17:14

o rany, łał i o jejku!!! 8O 8O 8O
na nic mądrzejszego mnie nie stać :oops: odebrało mi mowę :lol:
pięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.04.2008 21:35

A ja nie wiem co mam odpowiedzieć na taaakie okrzyki :lol: Dzięki Dusiu że zajrzałaś i fajnie że Ci się podoba!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.04.2008 12:28

Zawodowcu

Byłeś niedawno w Czarnogórze i nie pisałeś nic o jakichkolwiek opłatach, ekologicznych czy innych, za wjazd na jej teren.
A tu taka informacja :(
Może coś słyszałeś na ten temat, albo może mógłbyś się dowiedzieć jak to wygląda z jeszcze innego źródła :?:
W sumie pewnie wiele osób to zainteresuje jak mają zamiar się tam wybrać.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 24.04.2008 12:37

Jakoś nie chce mi się wierzyć że w tą stronę idą.....
Opłaty raczej powinno się znosić a nie wprowadzać.....
No i na tyle na ile znam skrupulatność Kamila to zapewne wspomniałby o tym w relacji ;-)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.04.2008 13:07

Ja też bym wolał żeby nie wprowadzali, a może to będzie taki 'martwy przepis' ?
Ale ja akurat nie zdziwiłbym się gdyby to się okazało prawdą.............. :roll: , w końcu MNE ma stawiać na ekologiczność........ a tu pozjeżdżają się graty z całej Europy i powietrze zatrują :? W końcu wzdłuż wybrzeża korki, od wybrzeża przez Podgoricę korki na podjazdach........... a spaliny lecą...... :wink:

No i do CRO też nie wolno jedzenia wwozić :wink:

A co do Kamila......... też jestem pewny, że by o tych nowościach wspomniał, w końcu tak dokładnie opisał 'butelkowe' przygody na granicy SRB/H :wink:
Ale może uda mu się jakoś wybadać wiarygodność tej nowiny u tamtejszych górołazów ?
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 24.04.2008 14:05

kulka53 napisał(a):Ja też bym wolał żeby nie wprowadzali, a może to będzie taki 'martwy przepis' ?
Ale ja akurat nie zdziwiłbym się gdyby to się okazało prawdą.............. :roll: , w końcu MNE ma stawiać na ekologiczność........ a tu pozjeżdżają się graty z całej Europy i powietrze zatrują :?


....wiadomo, że nie chodzi im o ekologie :-) tylko o zwykły podatek....
Jeśli chodziłoby im o ekologie to wycofaliby 80% jeżdżących po drogach golfów....
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.04.2008 14:23

O kurna, pierwsze słyszę.
W obie strony jechałem przez Gostun między Prijepoljem i Bijelim Poljem i o niczym takim nie było mowy.
Jakby to naprawdę weszło to by był taki sam rozbój jak u hitrych Słoweńców, tam chociaż sobie liczą za same autostrady i hitre cesty :D
W Kosowie też zdzierają i to jeszcze więcej. W każdym przypadku to się inaczej nazywa, ubezpieczenie, półroczna winieta, podatek ekologiczny, ale cel ten sam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.04.2008 14:56

Właśnie, u Słoweńców można płatności ominąć :D, a poza tym nawet jak już bym tę winietę kupił :wink: to mogę sobie wjeżdżać i wyjeżdżać, wjeżdżać i wyjeżdżać............. nawet codziennie przez te pół roku :lol:
A tu :?: Słabo, jak już wjadę to koniec, klamka zapadła............. :lol:

Swoją drogą, ciekawe do jakiej klasy 'ekologiczności' zaliczą już za miesiąc z kawałkiem moją Skodę 8O :lol: i zapłacę bliżej tych 10 euro czy może jednak bliżej 30 :?:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.04.2008 15:01

Który masz rocznik? Mojej skodzince w tym roku dycha stuknie. Chociaż teraz ostatnio jechałem fabią rodziców, trochę młodszą.
Może trzeba wjeżdżać tak jak ja, przez zadupiańskie małe przejścia, to nie będą nawet wiedzieli :lol:
A może to ściema jakich wiele... oby.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.04.2008 15:22

:D Rocznik jeszcze nienajgorszy - kwiecień 2000, właśnie skończyła okrągłe 8 :lol: No i przebieg też jeszcze przyzwoity - 85000 :D mimo swojej bytności od Tallina po północną Grecję :D Może trochę wstyd, ale dopiero w tym roku wymieniłem jej lekko wyłysiałe oponki :oops:

A wjeżdżać będę niestety przejściem głównym, tym od strony CRO :( i to tylko na jeden dzień :( (no chyba że jeszcze coś wykombinuję) Dlatego perspektywa straty 30 euro trochę boli.......... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Zimowa Maja Jezerce 2008 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone