Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zatrzymać czas - ISSA 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.07.2013 11:48

longtom napisał(a):
Marsallah napisał(a):...mają rozpylacze pary wodnej ...


Nazwałbym to raczej "mgiełką wodną", ale nazwa nieważna ważne, że to wspaniały wynalazek :!: :)
My spotkaliśmy się z tym wynalazkiem, w zeszłym roku, w Komiży. W tym roku na Milosie też takie były.

pzdr :wink:

A my w tamtym roku w Splicie, w kafejce na Narodnim Trgu :)


Nabrzeże w Visie wygląda bardzo sympatycznie, palmy rzeczywiście robią wrażenie. Plaża Srebrna też niczego sobie, a będą na pewno jeszcze ładniejsze :mrgreen:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.07.2013 12:10

Fajne prezentuje się Vis w waszej relacji!

8O


:papa:
Ostatnio edytowano 12.07.2013 12:43 przez ARTUR_KOLNICA, łącznie edytowano 1 raz
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 12.07.2013 12:24

maslinka napisał(a):A my w tamtym roku w Splicie, w kafejce na Narodnim Trgu :)


A wiesz, że nam, mimo 3h postoju w Splicie, nie było dane po nim połazić?
A wszystko przez niedoinformowaną ekipę z Jadrolinii. 2 czy 3 razy zmienialiśmy kolejkę na prom, az w koncu postanowiliśmy zasiąść na rivie w kafejce z widokiem na kolejkę do promu i mieć rękę na pulsie, bo nie wiedzieliśmy czy znów ktoś nie zmieni zdania :D
Samochodów było wcale niemało, wyspa malutka, nie wiedzieliśmy jakiego promu możemy się spodziewać, baliśmy się, ze się nie zmieścimy...
Teraz bogatsi w doświadczenie będziemy wiedzieć następnym razem, że Petar Hektorović miejsce dla nas zawsze mieć będzie, więc może w końcu odwiedzimy i Dioklecjana ;)
passadena77
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) passadena77 » 12.07.2013 12:31

Przy kawce świetnie się czyta relacje z Waszych wakacji.
Aż mam wrażenia jakbym z Wami była na tej wyspie, mimo że dziś troche pochmurno fajnie
jest się przenieść w inne klimaty. Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 12.07.2013 12:42

Marsallah napisał(a):Witam w to spokojne piątkowe przedpołudnie wszystkich, zwłaszcza "świeże meldunki".

Reklamować Vis? Nie mam zamiaru tego robić :) Po pierwsze, sądzę, że większości cromaniaków ta wyspa nie przypadłaby do gustu; większość i tak jeździ na ląd, większość - także "wyspiarzy" - ma już swoje Braće, Hvary, Korćule i Raby, na które jeździ co roku i raczej to co w niniejszej relacji opiszę nie wpłynie na zmianę ich przyszłorocznych wakacyjnych planów. Bo tego, czym Vis przyciąga, nie da się - przynajmniej nie sądzę, że ja potrafię - opisać słowami. To trzeba po prostu poczuć na własnej skórze. Vis jest inny.


Będę obstawał przy swoim - Twoja relacja może sprawić, że bedę miał większe przekonanie, że warto się tam udać więc w jakimś sensie zareklamuje mi wyspę. ;)
Pozdrawiam!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.07.2013 15:10

W te pędy się dosiadam. Z powodu znikomej ilości relacji z Vis, o którym mocno myślę, to dla mnie bezcenna relacja.
Siup i już siedzę na sofie :D
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 12.07.2013 16:14

Ładny ten Wasz Vis. We want more :D
lidziasc
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lidziasc » 12.07.2013 16:48

Dołanczam i Ja i czekam na cd :)
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 12.07.2013 17:21

Ja też czytam uważnie. VIs to nasza niespełniona jeszcze wyprawa :).
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.07.2013 18:49

Pięknie zatrzymałeś czas..... w kadrach - jak tak wygląda Srebrna Plaża 8O , to trudno mi sobie wyobrazić jak wygląda "złota " 8)
Delicje......
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 14.07.2013 08:49

Marsallah napisał(a):
Krótko po 15 jesteśmy na miejscu w Wiedniu i oddajemy się błogiemu nieróbstwu aż do końca dnia.


Przepraszam że się wtrącam do świetnej relacji, ale czy masz jakąś wiedzę odnośnie parkowania w Wiedniu w niedzielę (podobno bezpŁatnie) i jak z miejscami. Proszę o informację jeśli takowe posiadasz.

Tymczasem czytam dalej.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.07.2013 12:56

Dosiadam się do szanownego grona śledzących tą relację , bo Vis jeszcze nas nie oglądał :wink:
ale to się zmieni 8)

Czekam cierpliwie na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2013 08:19

CROberto napisał(a):Pięknie zatrzymałeś czas..... w kadrach - jak tak wygląda Srebrna Plaża 8O , to trudno mi sobie wyobrazić jak wygląda "złota " 8)
Delicje......


Dzięki w imieniu Ani - fotografia to jej konik, choć część zdjęć jest/będzie mojego autorstwa. Nie wiem, czy mamy plaży, która na zdjęciach wygląda ładniej od Srebrnej - dla nas najładniejsze są te mniejsze plaże, nieważne czy piaszczyste, skałkowe czy kamieniste, ale mniej popularne, bardziej ustronne i urokliwe. Na Srebrną zresztą już nie wróciliśmy - za dużo ludzi (choć i tak na tej sporej plaży było wtedy może z 10 osób :P).

jacekww napisał(a):Przepraszam że się wtrącam do świetnej relacji, ale czy masz jakąś wiedzę odnośnie parkowania w Wiedniu w niedzielę (podobno bezpŁatnie) i jak z miejscami.


Hmm, my zatrzymujemy się w części miasta oddalonej od centrum - tam parkowanie jest bezpłatne i nigdy nie interesowałem się opłatami z nim związanymi - po Wiedniu poruszamy się środkami komunikacji zbiorowej. Znalazłem jednak info, z którego wynika, że w weekendy parkowanie w strefie płatnej jest gratis.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 15.07.2013 09:17

całkiem znośna ta cena promu.
a jak widzisz szanse na Vis w ciemno w sezonie?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2013 10:04

Prom nie jest ta kkoszmarnie drogi jak ten na Korćulę i Lastovo pewnie dlaego, że jest olbrzymi i jakoś im się to kalkuluje ;)

Nie wiem jak by to było w sezonie, nie jeżdżę w sezonie, ale wydaje mi się, że coś by się znalazło. Kwestia czy przypadłoby do gustu. Na Visie liczba dostępnych apartmanów jest jednak - w porównaniu z innymi wyspami - niewielka, choćby dlatego, że są tam tylko 2 miasta, a poza nimi nad morzem znajduje się kilka małych miejscowości, wszystkie usytuowane na pd.-wsch. skrawku wyspy. No, chyba, że ktoś jest totalnym odludkiem (i ma własną łódź z napędem), wtedy w grę mogą wchodzić zatoczki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zatrzymać czas - ISSA 2013 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone