Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKYNTHOS AUTEM? Czy możliwe

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007
ZAKYNTHOS AUTEM? Czy możliwe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 19.07.2007 09:07

ilość km 2064
trasa
Czechy - Słowacja - Węgry - Serbia - Macedonia - Grecja
do Kylini - i godzinny rejs na Zakynthos

oczywiście na autko - rowerki, nocleg po drodze, na miejscu kempingi -namiocik

I pytanie do Szanownych forumowiczów - czy taka wyprawa jest mozliwa? pomózcie mi podjąć decyzję, oczywiście to nie moja pierwsza trasa taka, w chorwacji 4 razy, trasa wrocław- dubrovnik, trasa wrocław - hiszpania i inne, marzy mi się taki wyjazd - może pomożecie ? wasze spostrzeżenia?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.07.2007 09:27

Kiedy jedziesz :?: My wyjeżdżamy 28.07. z Kielc też jedziemy własnym autkiem do Grecji. Poganiamy razem z Bułgarem Tosho do samego Nisu w Serbii on potem odbija na Bułgarię, my na Macedonię, Grecję. Wydaje mi się, że to jest możliwe. Mamy już zarezerwowany nocleg w Serbii przed Belgradem (gdzie - nie wiem) Tosho rezerwował, nic nie musiałem płacić za rezerwację. Koszt noclegu w pokoju dwuosobowym to 38 euro.

My najprawdopodobniej zostaniemy na Chalkidiki, ale nie powiem, Spartę chciałbym zobaczyć. Też jedziemy pod namiot więc istnieje możliwość przemieszczania się :D

Pozdrav :papa:
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 19.07.2007 11:26

wy już prawie ;-) my we wrześniu dopiero ale już układam wszystko, jak przyjdziesz to podaj prosze namiar na ten nocleg w Serbii, bo jadę dopiero w połowie września ! no i czekam oczywiście na sprawozdanie po i uwagi :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.07.2007 11:43

Nema problema.
A swoją drogą jestem ciekaw czy spotkam jakichś Cromaniaków na drodze z nalepkami :D

Pozdrav :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.07.2007 12:15

Leszek Skupin napisał(a):Nema problema.
A swoją drogą jestem ciekaw czy spotkam jakichś Cromaniaków na drodze z nalepkami :D

Pozdrav :papa:


A kiedy będziesz wracał? My ruszamy 14/08. Teoretycznie możemy mijac sie gdzieś w Serbii :wink:
pozdr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 12:23

Byłem na Zakynthos samochodem w tamtym roku.Jeśli masz jakieś pytanie to służe pomocą.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.07.2007 12:42

janusz.w. napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Nema problema.
A swoją drogą jestem ciekaw czy spotkam jakichś Cromaniaków na drodze z nalepkami :D

Pozdrav :papa:


A kiedy będziesz wracał? My ruszamy 14/08. Teoretycznie możemy mijac sie gdzieś w Serbii :wink:
pozdr

Uuuuu 14.08. to my będziemy dochodzić do siebie już w domu :(. Bedziemy wracać 11-12.08.
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 19.07.2007 13:33

KOL :D o wszystko? jak noclegi na tej wyspie, jak droga, prom, jakieś fotki? jeescze ponad 50 dni a ja juz żyję wyjazdem? na pewno musi być nocleg w połowie drogi bo wiem jak droga na raz sięzawsze kończyła, bylismy zmordowani strasznie

no ile czasu zajęła Ci droga, jak jechałeś, i ceny noclegów? czy w 2 połowie września rezerwowac coś czy nie?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.07.2007 13:44

Leszek Skupin napisał(a):
janusz.w. napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Nema problema.
A swoją drogą jestem ciekaw czy spotkam jakichś Cromaniaków na drodze z nalepkami :D

Pozdrav :papa:


A kiedy będziesz wracał? My ruszamy 14/08. Teoretycznie możemy mijac sie gdzieś w Serbii :wink:
pozdr

Uuuuu 14.08. to my będziemy dochodzić do siebie już w domu :(. Bedziemy wracać 11-12.08.


No to nici z "mijanki" :(
pozdr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 14:06

Niki* napisał(a):KOL :D o wszystko? jak noclegi na tej wyspie, jak droga, prom, jakieś fotki? jeescze ponad 50 dni a ja juz żyję wyjazdem? na pewno musi być nocleg w połowie drogi bo wiem jak droga na raz sięzawsze kończyła, bylismy zmordowani strasznie

no ile czasu zajęła Ci droga, jak jechałeś, i ceny noclegów? czy w 2 połowie września rezerwowac coś czy nie?


Jechałem przez Serbię i Macedonię, a wracałem przez Albanię.W Macedonii spałem dwie noce w Ohrid
http://www.ohrid.gov.mk/angliska%20verz ... ation.htm#
Apartament "Ema" prawy dolny róg strony, super widok.Za trzy osoby plus dziesięciomiesięczne dziecko 30 euro za noc.Nocleg rezerwowałem wcześniej ale bez zaliczki,zresztą ciężko by było przesłać pieniądze do Macedonii.
Na Zakynthos spałem tutaj
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/en/climati
Fajne miejsce totalne zdupie tak jak lubie najbardzej.Płaciłem 35 euro za noc za dwa studia.Rezerwowałem wcześniej,wysłałem zaliczkę listem wartościowym.
W drodze powrotnej spałem jedną noc w Bośni.
Jutro wkleje jakieś fotki.Pozdrawiam
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 19.07.2007 14:18

oo super, my tez tylko spokój lubimy a powiedz jak droga c polski tam? jak czasowo, jak najlepiej wyjechać ( my z wrocławia)


no i czekam na fotki niecierpliwie;-)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 14:58

Niki* napisał(a):oo super, my tez tylko spokój lubimy a powiedz jak droga c polski tam? jak czasowo, jak najlepiej wyjechać ( my z wrocławia)


no i czekam na fotki niecierpliwie;-)


Ja wyjechałem z Gliwic o 9 rano i w Ohrid byłem o 5 rano następnego dnia.Z Ochrid wyjechałem chyba o pierwszej w nocy, po drodze godzinka w Meteorze i do Killini przez Ioaninę.Prom mieliśmy o 13.30.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Ohrid+Zakynthos 2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.07.2007 17:25

Ohrid

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Zakynthos

Obrazek
Obrazek

Blue Caves

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gerakas

Obrazek
Obrazek

Kambi

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Keri

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Makris Gialos

Obrazek
Obrazek


Mikro Nisi

Obrazek

Okolica Climati Studio

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Xigia

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zatoka Wraku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 19.08.2014 17:45 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
rentier
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2007
W/w zdjecia

Nieprzeczytany postnapisał(a) rentier » 19.07.2007 17:58

:D Jezu... 8O jakie piekne miejsce hmmm jadem tam ..no w przyszłym roku :P
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.07.2007 21:05

... możliwe :D

Masz sporo czasu do wyjazdu.
Więc warto znaleźć ... trochę czasu na obejrzenie foto-relacji z wycieczki samochodowej do Grecji właśnie.

Polecam relację znajomego z innego forum :)
(m.in. do wspomnianego przez Ciebie Za...cośtam - sorki, zapomniałam, a te nazwy greckie wcale nie są łatwe do zapamiętania :wink: )


http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,50565337,50565337,0.html

Miłego oglądania - WARTO :D

P.S. kto potrafi poprawić ten link tak, żeby cały się wyświetlił? - bo ja zapomniałam, jak się to robi. A to, co wkleiłam, nie nadaje się do obejrzenia :wink:
(Japona - dzięki za podpowiedź :) )
Ostatnio edytowano 20.07.2007 12:45 przez a to ja, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
ZAKYNTHOS AUTEM? Czy możliwe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone