Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKYNTHOS AUTEM? Czy możliwe

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Niki*
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niki* » 20.07.2007 08:29

8O JAK PIĘKNIEEEE!
Już chcę tam być !
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.07.2007 15:11

Niki* napisał(a):ilość km 2064
trasa
Czechy - Słowacja - Węgry - Serbia - Macedonia - Grecja
do Kylini - i godzinny rejs na Zakynthos

oczywiście na autko - rowerki, nocleg po drodze, na miejscu kempingi -namiocik

I pytanie do Szanownych forumowiczów - czy taka wyprawa jest mozliwa? pomózcie mi podjąć decyzję, oczywiście to nie moja pierwsza trasa taka, w chorwacji 4 razy, trasa wrocław- dubrovnik, trasa wrocław - hiszpania i inne, marzy mi się taki wyjazd - może pomożecie ? wasze spostrzeżenia?

Jasne że trasa jest możliwa a nawet wskazana :wink: bo wrażenia są po prostu niezapomniane. Ale żeby wrócić zadowolonym a nie zmordowanym warto rozsądnie podzielić podróż na kilka dni, tym bardziej że po drodze jest wiele do zobaczenia i w takich miejscach warto zatrzymać się na noc, coś zobaczyć, odpocząć i jechać dalej. Ja w ten sposób rok temu objechałem całą Grecję; po Atenach i Peloponezie wylądowałem na 5 dni na Kefalonii a z tej przeniosłem się na 4 dni na Itakę. Pomiędzy wszystkimi wyspami są liczne połączenia promowe somochodowe (trochę na żywioł) co bardzo ułatwia przemieszcznie się autem, nie mówiąc o tym że każda przeprawa promowa to spora frajda a greckie promy, zwłaszcza te małe są bardzo "klimatyczne"
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 22.07.2007 15:14

Leszek Skupin napisał(a):Kiedy jedziesz :?: My wyjeżdżamy 28.07. z Kielc też jedziemy własnym autkiem do Grecji. Poganiamy razem z Bułgarem Tosho do samego Nisu w Serbii on potem odbija na Bułgarię, my na Macedonię, Grecję. Wydaje mi się, że to jest możliwe. Mamy już zarezerwowany nocleg w Serbii przed Belgradem (gdzie - nie wiem) Tosho rezerwował, nic nie musiałem płacić za rezerwację. Koszt noclegu w pokoju dwuosobowym to 38 euro.

My najprawdopodobniej zostaniemy na Chalkidiki, ale nie powiem, Spartę chciałbym zobaczyć. Też jedziemy pod namiot więc istnieje możliwość przemieszczania się :D

Pozdrav :papa:

Leszku nie nadążam za Tobą :lol: Najpierw Cro, potem zmiana na BG teraz Grecja :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.07.2007 13:28

Tekla napisał(a):Leszku nie nadążam za Tobą :lol: Najpierw Cro, potem zmiana na BG teraz Grecja :wink:

Ja sam ledwo nadążam :lool:
orka
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) orka » 16.04.2008 19:52

Ponieważ rozpoczyna się planowania wakacji, pytanie do tych którzy byli na Zakinthos - najlepiej samochodem i na campingach. / bo to trochę inna grup podróżników/ Na mapach są zanaczone jakieś campingi, czy ktoś z nich korzystał i może coś polecić. A jesli nie korzystał to chociaż niech potwierdzi ich istnienie.
I druga rzecz. Fotki fajne. Gdzie na Zakinthos warto być. Przewodniki opisują zatokę Wraku, ale z praktyki wiem że fajnych miejsc jest pewnie więcej. Interesuje mnie wybrzeże, spokojne ładne zatoczki i to co na wyspie jest warte zwiedzania. Byłem w ubiegłym roku w Grecji, i wiele z opisów pojawiających się na Forum zgadzało się z rzeczywistością.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.04.2008 12:28

orka napisał(a):Ponieważ rozpoczyna się planowania wakacji, pytanie do tych którzy byli na Zakinthos - najlepiej samochodem i na campingach. / bo to trochę inna grup podróżników/ Na mapach są zanaczone jakieś campingi, czy ktoś z nich korzystał i może coś polecić. A jesli nie korzystał to chociaż niech potwierdzi ich istnienie.
I druga rzecz. Fotki fajne. Gdzie na Zakinthos warto być. Przewodniki opisują zatokę Wraku, ale z praktyki wiem że fajnych miejsc jest pewnie więcej. Interesuje mnie wybrzeże, spokojne ładne zatoczki i to co na wyspie jest warte zwiedzania. Byłem w ubiegłym roku w Grecji, i wiele z opisów pojawiających się na Forum zgadzało się z rzeczywistością.


Co do campingów to Ci nie pomogę, a co do zwiedzania to Zatoka Wraku(Navaggio)na pewno( z dołu i z góry)stateczki wypływają z Agios Nicolaos(nie wiem czy dobrze napisałem) i Porto Vromi, Blue Caves z Agios Nicolaos(są też z tego portu wycieczki łączone do Zatoki Wraku i Blue Caves), Kambi, Keri(zachód słońca).Jeśli chodzi o plaże to podobały mi się Makris Gialos i Xigia(tylko trzeba się przyzwyczaić do "zapachu" siarkowodoru).Z daleka omijałbym Laganas, takie polskie Mielno, ale zależy kto co lubi.Z Zakynthos(Agios Nicolaos-Pessada) można też się wybrać na Kefalonię ale oczywiście wycieczka jednodniowa nie ma sensu,to wyspa o wiele większa od Zakynthos, zawsze mnie śmieszą relacje "miłośników" zorganizowanej turystyki z jednodniowych gonitw z Zakynthos na Kefalonię mówiące jak to Kefalonia ma mało do zaoferowania.Ja na Zakynthos samochodem byłem dwa razy, raz właśnie promem z Kefalonii.Pozdrawiam i jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Stanisław
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.05.2005
Laganas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanisław » 21.04.2008 14:06

Co do Laganas to się zgadza (Mielno), ale jest to chyba najlepsze miejsce do spotkania zółwi. Możnaq wypłynąć lodzią lub samodzielnie innym wynajentym środkiem pływającym. Zółwie pływają ok. 150 m od brzegu, jeśli ktoś pływa jako tako najlepiej wypłynąć z maską i fajką, niesamowita frajda. Objechałem całą wyspę, dużo pływałem (do 500 m od brzegu), ale nawet na Gerakas nie spotkałem żółwi.
orka
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) orka » 21.04.2008 19:58

Dzięki za informacje, trochę więcej znalazłem na stronie http://zakynthos.blog.onet.pl - dużo opisów i zdjęć. Jeśli ktoś ma trochę doświadczenia to może skorzytać z opisów i coś zaplanować.
Co do żołwi, widziałem je na Mani - koło Githio , też jest plaża na której składają jaja. Nocą poszlismy na plażę i spotkaliśmy żółwicę. Niezapomniane wrażenie - miało około metra. Codzienne rano pozostawały po żołwiach ślady na piasku. Potem ekolodzy/ ci od ochrony tych żółwi/ szukali jaj. Czasami z pół godziny. Jak znaleźli to osłaniali to miejsce specjalnymi kratkami z patyków.
W dzień żołwi nie spotkałem.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.04.2008 20:07

orka napisał(a):Ponieważ rozpoczyna się planowania wakacji, pytanie do tych którzy byli na Zakinthos - najlepiej samochodem i na campingach. / bo to trochę inna grup podróżników/ Na mapach są zanaczone jakieś campingi, czy ktoś z nich korzystał i może coś polecić. A jesli nie korzystał to chociaż niech potwierdzi ich istnienie.
I druga rzecz. Fotki fajne. Gdzie na Zakinthos warto być. Przewodniki opisują zatokę Wraku, ale z praktyki wiem że fajnych miejsc jest pewnie więcej. Interesuje mnie wybrzeże, spokojne ładne zatoczki i to co na wyspie jest warte zwiedzania. Byłem w ubiegłym roku w Grecji, i wiele z opisów pojawiających się na Forum zgadzało się z rzeczywistością.

ja dziś Zakinthos zwiedzałam tak (wzdycham od dawna) : http://www.panoramio.com/map/#lt=37.860 ... &a=1&tab=2 aż się w głowie kręci od tych pięknych zdjęć, wybrzeże można oblecieć i trochę dróg z góry pooglądać ;)
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 21.04.2008 20:42

Mam pytanie do KOL. Czy możesz przybliżyć temat miejsc w których warto zatrzymać się na Kefaloni? Wybieram się w tym roku w tamten rejon. Jednak nie wiem czy wybrać Zakhyntos czy Kefalonie jako miejsce stałego pobytu? Otrzymałem ofertę kilku pensjonatów z obu w wysp. Proszę o kilka rad.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.04.2008 21:01

helen napisał(a): ja dziś Zakinthos zwiedzałam tak (wzdycham od dawna) : http://www.panoramio.com/map/#lt=37.860 ... &a=1&tab=2 aż się w głowie kręci od tych pięknych zdjęć, wybrzeże można oblecieć i trochę dróg z góry pooglądać ;)

Niebieskości ... nie z tej ziemi :)
Cudne.
Jak dotąd "widziane" przeze mnie tylko w jednym wymiarze ... :oczko_usmiech:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 22.04.2008 10:25

Piękne miejsce.
Czy ktoś pamięta cenę przeprawy promowej dla samochodu? Chodzi mi o wjazd od Peloponezu,bodajże z Kilini.
Stanisław
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.05.2005
prom na zakinthos

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanisław » 22.04.2008 11:12

w czerwcu 2007 r. z Killini; samochód osobowy, dwie osoby dorosłe i 10 letnie dziecko - 47,50 euro w jedną stronę (nie pamiętam nazwy lini)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.04.2008 19:12

Tomasz.M napisał(a):Mam pytanie do KOL. Czy możesz przybliżyć temat miejsc w których warto zatrzymać się na Kefaloni? Wybieram się w tym roku w tamten rejon. Jednak nie wiem czy wybrać Zakhyntos czy Kefalonie jako miejsce stałego pobytu? Otrzymałem ofertę kilku pensjonatów z obu w wysp. Proszę o kilka rad.


Wydaje mi się że lepiej jest się zatrzymac na Kefalonii, to o wiele większa wyspa niż Zakynthos i moim zdaniem ma więcej do zaoferowania, poza tym można z niej popłynąć oprócz Zakynthos na Ithakę i Lefkadę.Jeśli chodzi o lokalizację noclegów to trudno powiedzieć ponieważ ciekawe miejsca są rozsiane po całej wyspie i od Ciebie zależy gdzie chcesz się zatrzymać.Ja w tamtym roku mieszkałem w Spartii ,to miejscowość obok Pessady skąd odpływają promy na Zakynthos.W tym roku jadę już za miesiąc na tydzień do Assos (pięknie położona miejscowość na przesmyku i blisko na Myrthos), potem Lefkada,Albania,Macedonia.Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Kefalonii chętnie odpowiem.Umieściłem w innym wątku sporo zdjęć z Kefalonii.Pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006
Re: prom na zakinthos

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 23.04.2008 08:27

Stanisław napisał(a):w czerwcu 2007 r. z Killini; samochód osobowy, dwie osoby dorosłe i 10 letnie dziecko - 47,50 euro w jedną stronę (nie pamiętam nazwy lini)

Dzięki za info,miałam nadzieję,że trochę taniej.Ale to jednak spora odleglość.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
ZAKYNTHOS AUTEM? Czy możliwe - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone