Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagreb je uvijek dobar!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.06.2014 21:24

maslinka napisał(a):Bocian, fajne foty :)

Jeszcze kiedyś połazimy po Mirogoju w słoneczku :D

Cmentarz ale miło się tam spaceruje. Cisza, spokój. Należy tylko uważać na te rośliny oplatające mury i kolumny. Jeśli ktoś jest uczulony niech uważa. Tam są tysiące pszczół :)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 09.06.2014 21:54

Mi też przypadł do gustu ten cmentarz, z zewnątrz trudno się domyślić co się kryje za murami
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2014 20:05

Sara76 napisał(a):Mi też przypadł do gustu ten cmentarz, z zewnątrz trudno się domyślić co się kryje za murami

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni :)


Idąc za ciosem, zapraszam na ostatni odcinek z Zagrzebia. Później będzie jeszcze coś z drogi powrotnej :)


3 maja (sobota): Pożegnanie z Zagrzebiem

Wieczór spędzimy oczywiście w centrum stolicy. Przyjeżdżamy tramwajem na trg Jelačića, a stąd już tylko parę kroków na Tkalčę ;) Dojdziemy tam okrężną drogą - najpierw przez targ Dolac. Pomnik Kumicy Baricy ;):

022608.jpg


Puste targowisko:

022992.jpg


i miejscowa twórczość:

023381.jpg


Trafiamy do naszej ulubionej knajpki. Žuja je zakon! :D

Zjadamy pyszny obiadek, a na deser robimy zakupy. Kupujemy pamiątkowe kufle (z napisem Ožujsko) i koszulkę dla mojego męża (niestety małych rozmiarów nie było :()

024202.jpg


Później idziemy w stronę placu, na którym są organizowane jarmarki staroci czy kiermasze książek. Niestety Britanski trg dzisiaj jest bardzo pusty i wygląda dosyć smętnie:

024740.jpg


Dużo ciekawiej prezentuje się dzielnica willowa na północ od tegoż placu. Trafiamy tu przypadkiem i bardzo nam się podoba. Jedna z uliczek - Vladimira Nazora:

025265.jpg


Tu bym mogła mieszkać :D Blisko do centrum, a jednocześnie na uboczu :)

Chodzimy teraz po nieturystycznych szlakach ;) Pora się "przedrzeć" w bardziej popularne miejsca, np. takimi malowniczymi schodami ;)

026308.jpg


Docieramy do Ilicy (głównej ulicy) w okolicy (cóż za rymy! :lol:) pomnika Andrija Kačića:

026877.jpg


Pewnie coś Wam przypomina ten pomnik... Podobny stoi w Makarskiej, zresztą na placu imienia tego zakonnika i poety.

Następna uliczka odchodząca od Ilicy to pokazywana już tutaj Tomićeva z Uspinjačą:

027449.jpg


Wchodzimy w jedno z podwórzy naprzeciw i trafiamy przed budynek satyrycznego teatru Kerempuh:

027909.jpg


Może następnym razem, jak jeszcze podszkolimy nasz chorwacki ;)

Włóczymy się trochę bez celu i znowu lądujemy na Cvjetnim trgu:

028521.jpg

028880.jpg

029238.jpg


Tym razem zaglądamy do serbskiej cerkwi. Jej wnętrze jest przepiękne:

029674.jpg

030033.jpg


Do tego bardzo ładnie tu pachnie - jakimiś kadzidłami ;)

Dzień i cały pobyt w Zagrzebiu kończymy ponowną wizytą na Tkalčy (coś nas tu ciągnie :lol:), niestety znowu deszczowej:

030809.jpg


Później już nie robimy zdjęć, bo leje. Wieczorem wracamy do naszego pensjonatu i oglądamy "Kac Vegas" z chorwackimi napisami :D Jeszcze parę dni z chorwacką telewizją (i filmami z "subtitles") i sporo byśmy się nauczyli ;) Świetna sprawa!

Nasz pobyt w Zagrzebiu powoli się kończy. Jutro rano opuścimy to piękne miasto. Szkoda, że pogoda w pełni nie dopisała, ale przecież mogło być gorzej :)

Ale to jeszcze nie koniec zwiedzania. Wracając do Polski, zatrzymamy się w dwóch ciekawych miejscach w Austrii i w jednym w Czechach :) I zaświeci słoneczko :D

:papa:
Ostatnio edytowano 07.01.2021 16:39 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 11.06.2014 22:06

No to czekamy na Austrię i Czechy :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.06.2014 12:52

Sara76 napisał(a):No to czekamy na Austrię i Czechy :papa:

Właśnie się zastanawiam, czy to ma sens... Bo to jednak już nie Zagrzeb. A zainteresowanie też jakby mniejsze ;)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.06.2014 12:58

Jak najbardziej ma, to przecież część wyjazdu, którego głównym celem był Zagrzeb. :)
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 12.06.2014 13:55

maslinka napisał(a):
Sara76 napisał(a):No to czekamy na Austrię i Czechy :papa:

Właśnie się zastanawiam, czy to ma sens... Bo to jednak już nie Zagrzeb. A zainteresowanie też jakby mniejsze ;)

Mniejsze zainteresowanie może wynikać z tego, iż jest ładna pogoda i ludziska mało siedzą przy komputerach.
A ja czekam na Austrie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2014 13:56

Dawaj, dawaj.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2014 14:00

To ja już nic nie wkleję :) Bo my po Zagorju jeździliśmy :) Veliki Tabor, Trakoscan, Klanjec, Kumrovec, Krapina, Marija Bistrica... No i Belec gdzie jest piękna Župna crkva Sv. Marije Snježne. Niestety do niej się nie dostaliśmy bo nie mogliśmy zlokalizować kobitki z kluczem :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2014 16:15

maslinka napisał(a):
Sara76 napisał(a):No to czekamy na Austrię i Czechy :papa:

Właśnie się zastanawiam, czy to ma sens... Bo to jednak już nie Zagrzeb. A zainteresowanie też jakby mniejsze ;)



Maslinko, pisz! Ja jestem bardzo ciekawa co zwiedziliście w Austrii i Czechach! I myślę, ze nie tylko ja :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.06.2014 19:26

Nefer napisał(a):Jak najbardziej ma, to przecież część wyjazdu, którego głównym celem był Zagrzeb. :)

W zasadzie tak...


z_byszek napisał(a):Mniejsze zainteresowanie może wynikać z tego, iż jest ładna pogoda i ludziska mało siedzą przy komputerach.

Pewnie coś w tym jest. Poza tym ludzie siedzą teraz w wątkach "przedwyjazdowych" i czytają raczej o wybrzeżu niż o stolicy 8)


FUX napisał(a):Dawaj, dawaj.

Będzie, będzie 8)


Bocian napisał(a):To ja już nic nie wkleję :) Bo my po Zagorju jeździliśmy :) Veliki Tabor, Trakoscan, Klanjec, Kumrovec, Krapina, Marija Bistrica... No i Belec gdzie jest piękna Župna crkva Sv. Marije Snježne. Niestety do niej się nie dostaliśmy bo nie mogliśmy zlokalizować kobitki z kluczem :)

Wygląda jak materiał na piękną relację :P


ruzica napisał(a):Maslinko, pisz! Ja jestem bardzo ciekawa co zwiedziliście w Austrii i Czechach! I myślę, ze nie tylko ja :D

Będę pisać, tylko musicie mi dać "chwilę" ;) :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2014 19:31

maslinka napisał(a):...
Bocian napisał(a):To ja już nic nie wkleję :) Bo my po Zagorju jeździliśmy :) Veliki Tabor, Trakoscan, Klanjec, Kumrovec, Krapina, Marija Bistrica... No i Belec gdzie jest piękna Župna crkva Sv. Marije Snježne. Niestety do niej się nie dostaliśmy bo nie mogliśmy zlokalizować kobitki z kluczem :)

Wygląda jak materiał na piękną relację :P...


Oooo tak, zdecydowanie....czekamy Bocian na Twoją relację z Zagorja :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.06.2014 20:19

slapol napisał(a):Oooo tak, zdecydowanie....czekamy Bocian na Twoją relację z Zagorja :oczko_usmiech:

Tak, tak, czekamy... ;)

Jeszcze się kiedyś zdziwimy :P
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 12.06.2014 20:19

Pisz Maslinko, pisz! Oczywiście, że ciąg dalszy ma sens. Chyba coś w tym jest, że ci, którzy szykują się do wyjazdu wertują wątki dotyczące planowanych do zwiedzenia miejscowości, niektórzy nie zaglądają, bo właśnie są na wyjeździe, a inni ciężko pracują, żeby mieć za co wyjechać :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2014 20:21

maslinka napisał(a):
slapol napisał(a):Oooo tak, zdecydowanie....czekamy Bocian na Twoją relację z Zagorja :oczko_usmiech:

Tak, tak, czekamy... ;)

Jeszcze się kiedyś zdziwimy :P

Myślę, że nieprędko... :wink: :lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Zagreb je uvijek dobar! - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone