Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar- Sakarun

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018
Zadar- Sakarun

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 29.07.2020 23:26

Nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania więc zakładam nowy wątek - Jeśli to nieodpowiednie miejsce to proszę przeniesienie.

Jestem obecnie z rodziną w Biogradzie. Marzy mi się wypad na plażę Sakarun na Dugi Otok.

Najchętniej nie pakowałbym się z autem bo to 260HRK w obie strony. Niestety w tygodniu nie ma porannego promu do położonej niedaleko Sakarun Bożawy tylko do oddalonego 15km Brbinj.

Czy ktoś wie czy jest w ogóle jest opcja dotarcia w tygodniu bez auta na Sakarun poza prywatnymi "Daily Trips". Czy jest jakiś publiczny środek transportu z Brbinj do Sakarun?
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 30.07.2020 22:45

Na pewno widziałem przystanek autobusu w Soline ( to jest kilkaset metrów od plaży), być może jeździ do Birbinij.
Chciałbym Cię tylko ostrzec, że w tym roku plaża nie prezentuje się jak zazwyczaj bo jak słyszałem z powodu korono nie przyjechali studenci, którzy sprzątają tą plażę przed sezonem. I faktycznie na początku lipca kiedy tam byłem, na plaży było widać sporo zanieczyszczeń naniesionych przez fale.
Ludzi też zdecydowanie mniej niż rok temu.
Ostatnio edytowano 31.07.2020 12:32 przez Marbad, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.07.2020 06:41

@Cayman82,
być może moja propozycja będzie nie na miejscu (finanse), ale rozważ spędzenie całego dnia na Dugim Otoku.
Osobiście odżałowałbym te kilkaset kuna i wziął pierwszy prom samochodowy z Zadaru (08:00).
Na miejscu (Brbinj) będziecie przed 10:00.
Zabrać się za północną część wyspy. Soline, Veli Rat, Verunic (tu są wraki [czerwona strzałka], można posnurkować z brzegu).
dugi_otok_nord_wrecks_verunic.jpg

dugi_otok_nord_wrecks_verunic_snorkeln.jpg

Ale nie tracić zbyt wiele czasu, bo tyle jeszcze jest w południowej części :wink:
Na obiad zajechać do Zaglav, konoba ROKO. Zamówić spaghetti carbonara z domowym bekonem (nie zapomnisz do końca życia a i finansowo jest OK). Potem do Parku Telašćica - aż do Fort Grpašćak dojedziesz autem (parking przy samym punkcie widokowym). Przecudowny widok na klify i Kornaty.
DSC02160.JPG

Wjazd do Parku to 40 kn / osoba (nie wiem ile za dzieci).
Wrócić do Brbinj na ostatni prom o 18:30.
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 31.07.2020 08:15

Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Jednak odpuścimy wyprawę. Objazd wyspy jest kuszący niemniej z dzieciakami na pokładzie byłem nastawiony głównie na Sakarun a wizja rozczarowania się widokiem na żywo o której pisze Marbad wzięła górę.

Dzisiaj wieczorem mija 50% urlopu i czas na przeprowadzkę do opanowanego podobno przez rodaków Omiśa.
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 31.07.2020 12:44

Żebyś tego zbyt nie żałował kilka foto z początku lipca
Sak2.png

Sak1.png
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 31.07.2020 14:58

Podobne zjawisko było na plaży Santa Gliulia na Korsyce. Jednego dnia woda wyglądała bajecznie jak na Karaibach. Kilka dni później nawiało tony zielska i magia minęła.

Dzisiaj zamiast na Sakarun wybraliśmy się na płatną Pine Beach w Pakostane.

Kapitalna plaża dla dzieciakow. Woda ciepła, płytko, piasek na brzegu i w wodzie. Bardziej przypomina własnie plaże Sardynii i Korsyki.

2+2 75HRK w tym leżaki w cenie (o ile są dostępne). Wejście na plażę od 10:00. Parking 5HRK za h. Polecam.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.02.2021 13:17

Cześć,
mam pytanie. Jak najłatwiej dostać się na Sakarun? Jedziemy w lipcu z 2 małych dzieci. Będziemy rezydować na Pagu więc dojazd z Pagu bądź Zadaru. dzięki za pomoc
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.02.2021 13:45

Trochę mało danych.
Gdzie na Pagu?
Czy masz patent na motorówkę?
Jeśli tak, to wyprawa warta polecenia (z Povljany jakieś 40 km).
Wynająć łajbę i wio. I po drodze jakiegoś wraka obsnurkować, albo do Golubinki...

A jeśli nie, to pozostaje prom.
https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/local-lines-2021/zd/434-brbinj---zadar-(2021).pdf?sfvrsn=2
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.02.2021 13:56

boboo napisał(a):Trochę mało danych.
Gdzie na Pagu?
Czy masz patent na motorówkę?
Jeśli tak, to wyprawa warta polecenia (z Povljany jakieś 40 km).
Wynająć łajbę i wio. I po drodze jakiegoś wraka obsnurkować, albo do Golubinki...

A jeśli nie, to pozostaje prom.
https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/local-lines-2021/zd/434-brbinj---zadar-(2021).pdf?sfvrsn=2

Jaki patent Panie :) ja nie Edison albo Tesla :) Mnie tam ktoś dowieźć musi :)
Na Pagu w miejscowości Kustici (obok Novalji)
Edit.
Znalazłem rejs statkiem na Sakarun z Zadaru ale cena 340 kun za osobę więc chyba jednak zostanie rejs promem bo najkorzystniej cenowo chyba wyjdzie.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone