Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar, gdzie i co jeść?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Egon
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.05.2009
Zadar, gdzie i co jeść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Egon » 26.07.2009 20:15

Witam,

Wybieram się do Zadaru "w ciemno" za kilka dni. Pozostaje między innymi kwestia stołowania się. Może ktoś z Was był w Zadarze i mógłby mi polecić jakieś miejsce. Nie ukrywam, że interesują mnie lokale gdzie można zjeść w miarę tanio i jedzenie wartościowe (uprawiał będę sport). Może też padną jakieś nazwy potraw? Przepraszam za może i naiwny temat ale akurat w tej dziedzinie jestem zupełnie zielony, nie wiem nawet jakich cen się spodziewać:)

PS. Czy w Chorwacji można znaleźć stołówki gdzie wykupiłbym dwutygodniowy pakiet posiłków? i ile to może kosztować?

Serdecznie dziękuje za pomoc!!
krynio72
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) krynio72 » 28.07.2009 01:56

Jedz tam gdzie Ci pasuje. To pytanie w typie, jadę do Zakopanego gdzie tam zjeść. Tyle odpowiedzi co ludzi... zobaczysz wszędzie bedzie wieczorem tłoczno i każdy będzie coś wcinał. A ceny... sam zobaczysz gdzie możesz sobie pozwolić. Generalnie ceny jak w polskich uzdrowiskach nad Bałtykiem, chyba że będziesz sie stolowal w "budach z bułami".
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 18.08.2014 13:05

Też szukam "stołówki" z dobrym jedzeniem w Zadarze i trafiłem na ten wątek. Mi bardziej chodzi o znalezienie fajnej restauracji gdzie będzie można dobrze i tanio pojeść z żoną i dziećmi.

Konoby to super i fajna sprawa ale nie zawsze. Jedząc obiad codziennie w innej kilka razy nacięliśmy się. Zdjęcia potraw menu piękne i dorodne a na talerzu porcje jak dla niejadka. Odgrzewana pizza mrożona 20 cm za 50 kun to już była przesada, trzeba było iść dalej i pocisnąć kebabem, przez to dzienne wyżywienie skakało do 400 kun na rodzinę. Nie lubię płacić tyle hajsu za mrożoną pizzę podaną przy plaży :-)

Zadar do którego się wybieram to miasto z częścią nie-turystyczną też, tam poszukam dobrej kuchni. Jak ktoś ma namiar na fajne jedzonko w tym mieście to proszę napiszcie.
rafalz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalz » 23.08.2014 12:37

W Zadarze jadłem najlepszą w życiu pizze, choć chyba Wam o regionalne specjaly chodzilo. Główna ulica (Siroka, choć ma też włoską nazwę), od forum w kierunku parku po prawej stronie ogródek po schodkach. Germanskaja czy jakos tak. Knajpek mnóstwo.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Zadar, gdzie i co jeść?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone