Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Sir Lancelota w Budapeszcie

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.05.2011 11:58

Bardzo lubię takie wyjazdy :D

Jeżeli chodzi o gorące żródła , to nie można porównywać Tatralandii do term w Egerze czy Budapeszcie , ale to tylko moje zdanie :wink:

Trzy karty - powinnaś podziękować Wojtkowi i bratu . . .
:lol:



Dziękuję Roxi za fajną relację i pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.05.2011 08:09

piotrf napisał(a):Bardzo lubię takie wyjazdy :D


Fajnie, że chciało ci się jeszcze tutaj zajrzeć po takim czasie nieobecności.

Wyjazd całkowicie rekreacyjny i bezstresowy. Nie myślałam o tym, żeby zobaczyć to, to i tamto. Gdzie nas oczy ( a raczej żołądki) poniosły, tam byliśmy :)

Teraz powoli szykujemy się do kilkudniowego wyjazdu do Wiednia z głównym celem jakim jest Prater i karuzele. A co, każdy ma w sobie coś z dziecka, a my to chyba mamy takie większe "coś" :lol:

Serdecznie pozdrawiam :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.06.2011 21:41

Roxi napisał(a): Nie zauważyłam żadnych rusztowań przy Parlamencie, więc chyba remont się skończył, ale głowy za to nie dam

Jedyne rusztowania (miejmy nadzieję, że to absolutna końcówka remontu, a nie :roll: poczatek kolejnego) były jeszcze kilka dni temu przy bocznej ścianie patrząc od strony Mostu Małgorzaty:

Obrazek

Bezpośrednie dojście do Parlamentu było jednak utrudnione w kilku miejsach, gdyż naprawiano (chyba?) teren tuż obok budowli.

Roxi napisał(a):
weldon napisał(a): Czyli będzie najpiękniejsza rzeźba lwa w Budapeszcie ...

Nooo niestety ani lwa ani Pomnika Obrońców Przemyśla nie będzie

Teren wokół pomnika jest obcenie :roll: rozkopany i ogrodzony, obok znajdują się materiały i jakiś sprzęt wykorzystywane przy remoncie mostu. Przechodziliśmy tamtędy nocną porą, sylwetyka lwa była :? w mroku ledwo widoczna, nie mogę więc potwierdzić :wink: , czy to faktycznie najpiękniejszy lew Budapesztu.

weldon napisał(a): Widzę, że skończyli jezioro i wybudowali to coś po prawej.
We wrześniu dopiero robili dno, a to coś rozbierali

Jeziorko pełne wody :) , można po nim popływać łódeczką wypożyczaną obo tego"czegoś po prawej", które jest co prawda wybudowane, ale jeszcze nie całkiem oddane do uzytku - ale pewnie lada momet prace porządkowe dobiegną końca.
Natomiast na jeziorku już się wyżywają artyści 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.06.2011 07:54

Bardzo fajnie wtrącone 3gr do relacji :)

Szkoda, że jak byliśmy, to jeziorko nie było jeszcze oddane do użytku, bo wygląda zachęcająco. Tylko te ala rzeźby jakoś mi tak nie pasują :roll:

Tak na świeżo mogę porównać Budapeszt i Wiedeń...
Moim skromnym zdaniem Wiedeń ładniejszy, ale faktem jest to, że Budapeszt ledwie liznęłam... aaaaa sama już nie wiem. Jednak nie będę porównywać, bo się nie da
:twisted:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 19.06.2012 17:58

Ale odkopałam :D

Roxi napisał(a):(...)
Obrazek
(...)

Trafiłam tu, bo myśleliśmy wczoraj o weekendowym Budapeszcie.
Oglądam te zdjęcia, czytam, podziwiam i tak zatrzymałam się nad tym.
I coś mi tu nie gra, coś jest nie tak.
Acha, no tak, koszulkę mam taką samą, tylko białą :P
Obrazek
;) ;) ;) ;)
Pozdrawiam!!
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.06.2012 11:23

Rzeczywiście... ale odkopałaś :lol:

Muszę powiedzieć, że masz bardzo fajną tą koszulkę :)

P.s. Mail poszedł.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 29.06.2012 22:49

Witam
Z opóźnieniem, ale dotarłem do znanych mi miejsc :)

Obrazek

Obrazek
Wśród wielu pokazów artystycznych mających umilić biesiadowanie ten wyjątkowo przypadł nam do gustu
Pozdrawiam :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.07.2012 08:38

tadeusz2 napisał(a):Wśród wielu pokazów artystycznych mających umilić biesiadowanie ten wyjątkowo przypadł nam do gustu[/color][/i]
Pozdrawiam :)


:lol:
Wcale się nie dziwię :)
Ale ludzi... w sumie nie ma się co dziwić, dobre jedzenie, fajna atmosfera i przepis na udany wieczór gotowy ;)
Poprzednia strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Z wizytą u Sir Lancelota w Budapeszcie - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone