Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

z KRK na wyspę Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hektor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.01.2017
z KRK na wyspę Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) hektor » 15.07.2018 15:47

Mam pytanie jak można najszybciej dostać się z Baśki na KRK na wyspę Pag, chodzi dokładnie o Novaliję.Nie chcę spędzić całego dnia w podróży.
gusia-s
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5709
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 19:54

Jeśli z autem to nie ma bezpośredniego połączenia, masz 2 opcje:
z Krku mostem na ląd i przejazd Jadranką do Prizna i promem na Pag do Zigljen i potem kawałek już do Novalja,
lub z Krku (Valbiska) promem na Rab (Lopar), przejazd przez Rab na drugi koniec do Misnjak znów na prom do Jablanac na lądzie, kawałek Jadranką do Prizna i tam na prom do Zigljen.

W tej sytuacji to tylko pierwsza opcja ma sens z 1 przeprawą promową. Z Baski do Prizna 140 km. i potem z Zigljen do Novalja 9 km. Trzeba wcześnie wyruszyć z Baski bo potem lubi się korkować na dojazdach do rond a jest ich kilka przecież no i być w kolejce do promu odpowiednio wcześniej aby się załapać i nie czekać na kolejny. Jeśli w tygodniu to nie powinno być problemu, lecz jeśli piątek czy sobota to może być gęsto.

Z Rabu na Rabie do Novalja pływa tylko osobowy katamaran.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagicron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019