Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 22.11.2008 15:54

Właśnie sobie z Tobą Maslinko wędrowałam po Węgrzech :D
Przypominają mi się nasze węgierskie wakacje (jeszcze bezdzietne), i chociaż byliśmy w innych miejscach niż Ty (WY), to klimat jest ten sam :D
pozdrawiam :papa:
pełzak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pełzak » 22.11.2008 16:04

Czytam i czytam z uwagą, dziekuje bardzo. Dzięki Twojej relacji koryguje nieco swoje plany i wstąpie do kilku miejsc w drodze do Chorwacji;-) bardzo dziękuje i oczywiście czekam na podsumowanie:-) Pozdrawiam

Nie kończę jeszcze swojej relacji. Przyjdzie czas na jutrzejsze wrażenia z przejazdu przez Słowację i podsumowanie całych (głównie chorwackich) wakacji :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.11.2008 19:51

Witam nowego czytelnika!
Bardzo miło mi, pełzaku, że Cię zainspirowałam :) Tym większa satysfakcja z pisania, jeśli relacja pomoże komuś w zaplanowaniu fantastycznych wakacji.
:papa:
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 22.11.2008 20:11

Ja też śledzę twoją relację na bieżąco bardzo mi się podoba. Mam pytanie czy na Svatego Jurego da się wyjechać bez problemu większym samochodem vanem. Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.11.2008 20:15

Andrzej S napisał(a):Ja też śledzę twoją relację na bieżąco bardzo mi się podoba. Mam pytanie czy na Svatego Jurego da się wyjechać bez problemu większym samochodem vanem. Pozdrawiam


Widzieliśmy wjeżdżające busiki i małe vany. Zależy o jaką markę Ci chodzi, chociaż podejrzewam, że nie powinno być problemów. Najlepiej wyjechać po prostu wcześnie rano, żeby ograniczyć ilość mijanek.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.11.2008 20:59

Fajne te węgierskie klimaty :D Jednak gdzieś tam w oddali słychać jeszcze :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.11.2008 22:01

maslinka napisał(a): (...) wchodzimy na piękny dziedziniec (być może na tyłach jakiegoś klasztoru) z fontanną pośrodku(...). Danusiu, pomóż proszę, bo nie mam pojęcia, gdzie byliśmy i jakoś nie mogę tego "wygooglować".


Na ten urokliwy dziedziniec nie trafiliśmy :( , dlatego całkowitej pewności nie mam... Wydaje mi się jednak, zwłaszcza po twoje uwadze że to na tyłach klasztoru, że to mógłby być Pałac Biskupi.
W googlowaniu mistrzem jest Janusz, może potwierdzi moje przypuszczenie,a lbo znajdzie jakąś inną odpowiedź. Być może tam był, zwiedzając okoliczne baseny termalne i po prostu wie, bez googlowania? Albo ktoś inny?

Z moich odwiedzin w Egrze, po latach utkwiły mi głównie wspomnienia z moczenia w basenach i piwniczek w Szepasszony volgy, a najbardziej wrażenia z minaretu... Ale do tego jeszcze powrócę, tylko muszę odszukać album z fotkami. Może uda się zrobić z którejś z nich jakiś w miarę czytelny skan? Chociaż to może być niewykonalne, bo te zdjecia sprzed lat są :? dość podłej jakości - wtedy tylko napiszę zdań kilka.

Bardzo spodobał mi się Miskolc z Twoich fotek. Od jakiegoś czasu myślimy, żeby powtórzyć jesienne winiarskie Węgry (dla odmiany nie Eger, ale Tokaj), można byłoby to tak zaplanwać, żeby i do Miskolsca wskoczyć na troszkę :) .
pełzak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pełzak » 22.11.2008 22:49

Witam nowego czytelnika!

Do tej pory tylko podczytywałem, ale...

Bardzo miło mi, pełzaku, że Cię zainspirowałam :)

... no właśnie nawet do zarejestrowania sie na tym forum...usmiecham sie

Tym większa satysfakcja z pisania, jeśli relacja pomoże komuś w zaplanowaniu fantastycznych wakacji....

Dzięki tej swietnej relacji pewnie tak będzie;-) dziekuje bardzo, piszesz ciekawie i bardzo konkretnie... :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.11.2008 20:09

maslinka napisał(a):Potem udajemy się na główny miejski deptak. Zbaczamy z drogi i wchodzimy na piękny dziedziniec (być może na tyłach jakiegoś klasztoru) z fontanną pośrodku:

Obrazek
Obrazek

Danusiu, pomóż proszę, bo nie mam pojęcia, gdzie byliśmy :oops: i jakoś nie mogę tego "wygooglować".


dangol napisał(a):Na ten urokliwy dziedziniec nie trafiliśmy :( , dlatego całkowitej pewności nie mam... Wydaje mi się jednak, zwłaszcza po twoje uwadze że to na tyłach klasztoru, że to mógłby być Pałac Biskupi.
W googlowaniu mistrzem jest Janusz, może potwierdzi moje przypuszczenie,a lbo znajdzie jakąś inną odpowiedź. Być może tam był, zwiedzając okoliczne baseny termalne i po prostu wie, bez googlowania? Albo ktoś inny?


Jeśli mnie pamięć nie myli - w Egerze byłe dwa lub trzy razy w czasie pobytów na Węgrzech w Mezokovesd w tatach 1992, 1993, 1994, 1995, 1996.
Na tym dziedzińcu nie byłem, ale po naprowadzeniu przez Maslinkę i Danusię wygląda na to że jest faktycznie Pałac Arcybiskupi

ObrazekObrazek

Zapraszam Maslinkę, Danusię i innych na jeszcze jeden spacer po Egerze

Będąc w Egerze byłem na pewno dwa razy na Zamku

Na kąpielisku w Egerze byłem raz w czasie zwiedzania Egeru, ale tylko 2 godziny , bo wygonił nas deszcz.

Kąpielisko w Egerze - galeria

Ps. Mapa Egeru - może się komuś przyda :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.11.2008 21:46

Na Pana Janusza zawsze można liczyć, dziękuję :)
Przyjrzałam się mapce Egeru i jestem prawie pewna, że jest to Pałac Arcybiskupi. Wynika to z usytuowania przy głównym deptaku w pobliżu bazyliki.
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.11.2008 15:41

26.07 (sobota)

Dzisiaj już nieodwołalnie kończą się nasze wakacje :(, i tak przedłużone o te 2 dni na Węgrzech. Dzięki naszej "węgierskiej przygodzie" wrócimy do polskiej rzeczywistości w łagodniejszy sposób.

Pakujemy się i koło jedenastej wyjeżdżamy z Bogacs'a. Ostatni węgierski widoczek z okolic Egeru:

Obrazek

Kierujemy się na Salgotarjan, o którym wiemy, że jest miastem partnerskim Gliwic :) Z trasy wygląda na miasto przemysłowe, chociaż dostrzegamy również ruiny zamku na wzgórzu.

Nasza trasa przez Słowację wiedzie przez Lucenec, Zvolen, Turcianske Teplice, Martin, Żilinę.
Unikamy dróg ekspresowych, bo ... no właśnie, o tym nie wspomniałam w relacji z dnia poprzedniego...

Wczoraj, w Lillafured, zepsuł nam się samochód :( Konkretnie, "posypała się" skrzynia biegów (któraś z mocujących linek pękła) i po wyjściu z jaskini okazało się, że dysponujemy tylko dwoma biegami :( Na szczęście (w nieszczęściu) były to biegi drugi i czwarty (no i wsteczny). Szukając jasnych stron tej sytuacji, pocieszaliśmy się, że mogło być gorzej - mógł nam zostać np. czwarty i piąty. A tak to z "dwójki" możemy ruszać, a potem już głównie "czwórka" na trasie.
Najpierw rozglądaliśmy się za warsztatem, ale dogadaj się tu z Węgrami. W końcu mój mąż zdecydował, że da radę tak wrócić, autko pójdzie do naprawy w Polsce. (I jeszcze Eger zwiedzaliśmy po tym wszystkim, ale to akurat dobrze nam zrobiło na odstresowanie się, i tak nie mogliśmy nic więcej zrobić).
W każdym razie udało się szczęśliwie wrócić do domu :)

Kilka zdjęć z przejazdu przez Słowację. Było pochmurno, pogoda idealna na podróż.
Wielka Fatra:

Obrazek

Obrazek

Mała Fatra (cudowne góry, odwiedziliśmy je w maju tego roku :)):

Obrazek

Malownicze ruiny zamku Strecno na skale nad Wagiem:

Obrazek

Za Żiliną jedziemy na Cadcę, dalej na czeską stronę, czyli Jablunkov (żeby uniknąć fatalnej nawierzchni w Zwardoniu) i do Polski wjeżdżamy od Cieszyna.
Droga mija bez problemów i w miarę szybko, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę biegów.

To już nieodwołany koniec naszych wakacji ..., ale za rok przecież kolejne wakacje w Chorwacji :)

Teraz zapraszam na krótkie podsumowanie naszej podróży.

Przedstawiam mój bardzo subiektywny ranking atrakcji, których mieliśmy szansę zakosztować podczas wakacji Cro 2008 (wyjątkowe miejsca, wycieczki, przygody :)):
1. Mostar :!: (bezapelacyjnie, mimo, że nie leży w Chorwacji :wink:)
2. rafting Cetiną
3. Dubrovnik nocą
4. fishpicnic na Wyspy Elafickie
5. wycieczka na wyspę Lokrum
6. Lun - najbardziej wysunięty na zachód kraniec Pagu (gaje oliwne)
7. Korcula (pewnie byłaby wyżej, ale nie stanowiła dla nas nowości)
8. Divna - wyprawa na wyspę na materacach
9. Arboretum w Trsteno
10. wjazd na sv. Jurego (też tak nisko, bo to był nasz drugi raz)


Było jeszcze mnóstwo innych atrakcji, ale przedstawiam tylko pierwszą dziesiątkę :)

Moja relacja dobiegła końca. Dziękuję wszystkim czytelnikom za śledzenie wątku, cenne uzupełnienia, uwagi :) Jeśli moje "wypociny" komuś pomogą w zaplanowaniu wakacji lub przyniosą miłe wspomnienia albo uśmiech w jesienno-zimowe wieczory, to jest mi bardzo miło :)
Do zobaczenia (napisania) .... wkrótce, mam nadzieję :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 20:29 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.11.2008 15:47

Dziękuję Maslinko za piękną relację :lol: :lol: :lol:

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.11.2008 15:51 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.11.2008 15:49

Janusz Bajcer napisał(a):Dziękuję Maslinko za piękna relację :lol: :lol: :lol:


Cała przyjemność po mojej stronie :D
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 24.11.2008 16:15

Ja też dziękuję za wspaniałą relację i zachęcam do pójścia za ciosem i napisania relacji z ubiegłego roku tak jak to koleżanka Ines zrobiła, zima się zaczyna, wieczory długie człowiek by poczytał i pomarzył o wakacjach. Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.11.2008 17:27

Miło się czytało :)
Dziękuję za cudowne wspomnienia ... :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone