Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa i miasto Pag, czy warto pojechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009
Wyspa i miasto Pag, czy warto pojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 04.07.2009 16:39

Witam
Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji pod koniec sierpnia. Zarezerwowałem apartament na wyspie Pag, miasteczko Pag.
Chciałem się dowiedzieć czy jest to przyjemne miejsce do wypoczynku?
Mam też pytanie czy można tam dojechać jadąc non stop bez noclegu?
Ile to jest km z Łodzi, jaką najlepiej trasę wybrać?

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2009 19:51

bartom napisał(a):Zarezerwowałem apartament na wyspie Pag, miasteczko Pag.
Chciałem się dowiedzieć czy jest to przyjemne miejsce do wypoczynku?

Wg mnie, sama wyspa Pag to jedno z najprzyjemniejszych i najpiękniejszych miejsc jakie udało mi się w Chorwacji odwiedzić :D, bardzo dobry wybór. Sama wyspa jest dość specyficzna krajobrazowo, to ciągnace się kamienne pustkowia, jedni to lubią inni nie..........

bartom napisał(a):Mam też pytanie czy można tam dojechać jadąc non stop bez noclegu?

Pewnie można, ale ja nie próbowałem........ nie jeżdżę autostradami....... Jak pojedziesz autostradami, powinieneś spokojnie dać radę wg mnie.

bartom napisał(a):Ile to jest km z Łodzi, jaką najlepiej trasę wybrać?

Na Pag wyszło mi z Wrocławia 1100 km, dodaj sobie odległość Ww - Łódź....
Trasy sprawdź sobie na viamichelin.com, dowiesz się dokładnie ile km jest jadąc konkretną trasą.
Albo poczytaj trochę forum......

Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2009 20:23

Lepiej chyba jednal Słowacja, Węgry, Cro...
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 04.07.2009 22:44

Pag jest idealny do wypoczynku. Po resztę zapraszam do wyszukiwarki. O Pagu było na forum sporo, nawet ostatnimi tygodniami.

Co do odległości, to map24 będzie pomocna. My jechaliśmy z dwoma noclegami, więc nie pomogę.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 05.07.2009 11:59

Na 100% to już było, bo w zeszłym roku czytałam, ale zapytam: Ile kosztuje wjazd mostem na wyspę Pag?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 12:01

Goniaa napisał(a):Na 100% to już było, bo w zeszłym roku czytałam, ale zapytam: Ile kosztuje wjazd mostem na wyspę Pag?

Od strony Zadaru nic; innego mostu brak...
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 05.07.2009 12:46

Można też od północy promem: http://trajekti-prizna-zigljen.blogspot.com/ (bura pokrzyżowała nam plany i nie spróbowaliśmy)
areks72
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) areks72 » 05.07.2009 13:55

Witam. Ja z rodziną do Pagu jeżdżę już od 4 lat w dokładnie to samo miejsce i na te same apartamenty. Jest tam naprawdę super, a główna plaża nie należy do bardzo kamienistych. Ponoć jest wręcz przeciwnie pokryta najdrobniejszym w Chorwacji żwirkiem. Znam wiele osób co jeżdżą dalej w głąb Chorwacji i oglądając zdjęcia z ich wypoczynku to można powiedzieć, że wszędzie jest b.podobnie. My jadąc od strony Radomia lecimy przez Słowację, Węgry. Pierwszym razem jechałem non stop i udało mi się dojechać w ciągu 14h. A później to co roku zatrzymujemy się nad Balatonem na piwko na jakieś 3-4 h. i dalej. Ja pojutrze również tam jadę. Miłego wypoczynku życzę...
areks72
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) areks72 » 05.07.2009 13:56

A jeżeli o promy to tylko wcześnie rano. Później są dłuuugie kolejki.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 05.07.2009 14:23

w zeszłym roku wracałem z pagu bez noclegu. 12 czy 14 godzin wyszło, w niedzielę, bez dziecka - dwoje dorosłych. przez budapeszt, koszyce, barwinek do sandomierza. chyba z 1200 km. da sie na pewno ale zalezy od formy, warunków i pasazerów.
aha, w pagu agencje turystyczn a Perla ma polka, pani Beata a w restauracji diogen przy porcie był kucharz mówiący po polsku. i polskie menu...
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 05.07.2009 17:45

Witam
Czy ta trasa przez Słowację, Węgry jest lepsza od trasy Słowacja, Austria, Słowenia?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2009 17:47

W A dodatkowo winieta a tak to na jedno wychodzi. To chyba bardziej zależy skąd w PL i dokąd w HR się jedzie.
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 05.07.2009 19:46

Jadę z Łodzi na wyspę Pag i myślę którędy jechać?
drako
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drako » 06.07.2009 14:49

niestety też musze jechać, cholernie mi sie nie chce ale żona nalega. Jade za tydzień na Pag w Ciemno, naprawde mi sie nie chce
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2009 21:04

Witam.
My wyjeżdżamy 18.07 do PAgu ale do miejscowości Novalja w 8 osób.
Z tego co się wywiedziałem na forum to można i mostem i promem (prom nie pływa od bodajże 24 do 4 rano).

Wszystkie informacje dot. przeprawy promem tj ceny, temirny umiesciłem w tym pliku.
http://www.gastrotop.pl/cro/prom_na_pag.rar


Ponadto polecam stronę www.viamichelin.pl dobrze wyzacza trase z cenami za winiety. Daje kilka możliwości wyboru trasy.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa i miasto Pag, czy warto pojechać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone