Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypozyczenie malej lodki z silnikiem w Tucepi

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bart10
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.04.2010
Wypozyczenie malej lodki z silnikiem w Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart10 » 07.05.2010 11:57

Witam

Czy jest mozliwe wynajecie lodki lub pontonu z silnikiem w Tucepi,ewentualnie w okolicy na jeden dzien?Moze ktos wie?
Nie posiadam uprawnien,wiec moc do 5km(chyba)
Chcialbym znalesc jakas ustronna mala plaze dla dwojga 8)
Dziekuje za uwage
pzdr
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 07.05.2010 12:21

Nie byłem w Tucepi :( , lecz praktycznie w każdej miejscowości nadmorskiej w CRO są jakieś punkty "Rent a boat" 8)

Wartość 5kW (czyli jakieś 6,78 KM) odnosi się do braku konieczności wykupu winiety na sprzęt.
Niestety nie wiem czy w przepisach chorwackich jest coś takiego jak u nas - możliwość pływania "na silniku" 8) (w PL do 10kW) bez uprawnień :? .

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o tym na forum

Pozdrawiam
Tomek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 12:29

"Małą łupinkę" z silnikiem bez problemu wypożyczysz bez uprawnień.
Pozdrawiam
bart10
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart10 » 07.05.2010 12:44

Dzieki wielkie. :)
slawekknepsi
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekknepsi » 07.05.2010 12:54

wypożyczyłem łodke ok. 5m długa z silnikiem w zeszłym roku w Pakostane cena była 400 kun ale na cały dzien+12 litrów paliwa przyszsdłem do wypożyczalni ok 10-11 rano i skasowali mnie 250 kun też do wieczora+12 litrów paliwa które w zupełności wystarczy pozwiedzałem z żoną okoliczne wysepki :lol: a tych tam mnósto,w jakiejś miej scowosci byliśmy na obiedzie,łódka na kotwicy blisko brzegu nie ma co sie obawiac że zniknie pod nieobecność,połowiłem ryby nazw nie znam ale wszyskie miały zęby różnej budowy i wszystkie brały na surowe mięso(doradził właściciel apartamentu) policja przepływała obok nas dwa razy ale zero reakcji.Bez papierów silnik do 10 kW ok.13 KM
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 07.05.2010 13:12

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):"Małą łupinkę" z silnikiem bez problemu wypożyczysz bez uprawnień.


Często można bez żadnych "papierów" wypożyczyć nawet większy "statek" lub np. skuter wodny o dużej mocy (w CRO podobnie jak i w PL) .

Wszystko jest dobrze dopóki nic się nie stanie :idea: .

Zapewne kontrola (policji itp) na wodzie mogłaby "przymknąć oko" (np. w imię przyjaźni polsko-chorwackiej 8) ) na brak papierów, lecz ciekawe jak zareagowałby ubezpieczyciel w przypadku gdyby coś się komuś przytrafiło (i np. trzeba by było prowadzić akcję ratunkową) - koszty mogłyby "zrujnować" :oops:
Z reguły "czyn niezgodny z prawem" (czyli np jazda po pijanemu, bez uprawnień itp) równa się brak wypłaty odszkodowania :evil:

Dodatkowo ubezpieczenie od kosztów leczenia, które wykupuje się na wyjazd może nie obejmować "sportów ekstremalnych" (lepiej to sprawdzić :idea: - jak ubezpieczyciel traktuje takiego rodzaju "wypoczynek") .
W ubiegłym roku jak wykupywałem polisę (w PZU) przed wyjazdem do CRO, specjalnie dopłacałem do takiej opcji :)

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 13:25

mottom napisał(a):Często można bez żadnych "papierów" wypożyczyć nawet większy "statek" lub np. skuter wodny o dużej mocy (w CRO podobnie jak i w PL)

A to już nieprawda. Jachtu bez uprawnień nie można wycharterować; podobnie jak i łodzi motorowej. Chyba, że ze skipperem.
Wystarczy przejrzeć strony agencji "rent a boat".
Pozdrawiam
Dopisane: nie chce mi się szparać w przepisać.. mówię, jak sprawa wygląda w praktyce.. Poza tym pewnie informuje się wynajmujących o tym, na jaką odległość od brzegu wolno im się oddalić.
Ostatnio edytowano 07.05.2010 13:35 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 2 razy
bart10
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart10 » 07.05.2010 13:25

Wyprawa ma byc czysto turystyczna nie daleko od brzegu,wiec mysle ze ciezko bylo by podciagnac to pod sport ekstremalny :wink:

pzdr
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 07.05.2010 14:21

Pani Kasiu - "Agencje" (a ja miałem na myśli bardziej "punkty" znajdujące się przy plaży) rent a boat są nastawione na zarobek (jak to każda firma). Oczywiście, że w swoich "przepisach wewnętrznych" (jeżeli takie mają), w tym na stronach www podają, że na daną jednostkę wymagane jest: to i to i to..... (w tym uprawnienia oraz cena :roll: ).

Głównym dokumentem (z punktu widzenia "punktu" 8) ) jest dokument tożsamości/paszport/itp (żeby wiedzieć/zapisać - komu powierzają "swój majątek").
Przecież to "biznes", a ryzyko (które tak naprawdę ponosi ten, co będzie pływać) jest wkalkulowane w cenę.
"Właściciel punktu" może wynająć łódź/skuter/itp jednej osobie, a pływać będzie inna (kto z nich to sprawdzi ?). Jednak zazwyczaj "mądry Polak po szkodzie" (ciekawe czy Chorwaci też mają podobne przysłowie :wink: ) :?

Więc teoretycznie nie można wynająć danej jednostki bez uprawnień, lecz praktycznie to już nie jest takie oczywiste (człowiekowi na urlopie różne pomysły do głowy przychodzą - przecież to taka "forma przygody" 8O).

Chodzi mi o to, aby osoby które będą pływały na danym sprzęcie bez uprawnień do jego prowadzenia, zdawały sobie sprawę z ewentualnych następstw, które może pociągać za sobą "naginanie" przepisów.

bart10 - definicje zamieszczane w umowach/polisach ubezpieczeniowych (jak również innych tego typu dokumentach) są często totalnie niezgodne z tym co "normalny" człowiek pod danym pojęciem rozumie. Chodzi przecież o KASĘ (a raczej o to, żeby jej nie płacić :twisted: :oops: )


Pozdrawiam
Tomek

P.S.
I oby moje "krakanie" nie musiało się nikomu przydać ..........
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 16:05

Generalnie jednak nie ma nagonki na pływajacych "łupinkami" turystów (pod warunkiem, że pływają w niewielkiej odległości od brzegu). To chyba zrozumiałe, że należy mierzyć siły na zamiary.. i to nie tylko przy wynajmnie "łupinek", to samo dotyczy skuterów (nie tylko wodnych, ale i, a może przede wszystkim, "drogowych").
Pytanie w temacie głosiło: czy można?; odpowiedź brzmi: można - bez najmniejszego problemu. Słowa "agencja" użyłam, kiedy stwierdziłeś, że nawet "większy statek" wypożyczy się osobie bez uprawnień. Do tego się odniosłam. Małe wypożyczalnie przeważnie dysponują tylko "łupinkami", (ewentualnie skuterami wodnymi - ale to raczej te, króre w tym akurat się specjalizują); łodzie motorowe o dużej pojemności to inna półka i nie tak łatwo je wypożyczyć (z całą pewnością nie bez uprawnienień).
Wracając do "łupinek" - problem wypożyczającego będzie też problemem właściciela "łupinki", dlatego właściciele - wypożyczający dbają o to, by poinformować klienta, jak się zachowywać na wodzie.
Pozdrawiam
bart10
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart10 » 07.05.2010 16:21

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Pytanie w temacie głosiło: czy można?; odpowiedź brzmi: można - bez najmniejszego problemu.

Dokladnie o to mi chodzilo.
Odpowiedz pozytywna rodzi nastepne pytanie :lol:
Czy w okolicy Tucepi znajde male romantyczne plaze dostepne tylko od strony wody?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2010 18:08

bart10 napisał(a):Wyprawa ma byc czysto turystyczna nie daleko od brzegu,wiec mysle ze ciezko bylo by podciagnac to pod sport ekstremalny :wink:

pzdr


Mama do syna lotnika:
- Lataj synku nisko i powoli !

bart10 napisał(a):Czy w okolicy Tucepi znajde male romantyczne plaze dostepne tylko od strony wody?


A czy w morzu znajdziesz piasek ? :wink:

Pozdrawiam.

smoki3
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.05.2017 23:41

Odświeżam temat i tym samym chce zapytać czy ktoś z Was wypozyczal ta "lupinke" w Tucepi lub w okolicy?
Pytam, ponieważ w roku 2014, gdy stacjonowalismy w Tucepi, Koles od Fishpicnic powiedzial, że tutaj nie wypozyczaja malych "lupinek" z silnikiem, bo nie ma gdzie pływać, bo w okolicy nie ma małych wysepek. A turyści w tych "lupinkach" próbowali płynąć na hvar lub na brac.
W tym roku jedziemy 5 raz do cro i 3 razy wynajmowalismy już lodki z silnikiem. Zawsze to byl najlepszy dzień całych wakacji.
Jeśli nie w Tucepi to może w innej wiosce obok wynajmiemy łódkę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2017 00:31

We wiosce Makarska :wink:

http://makarskarentaboat.com/#ponuda-brodova-l

W Tučepi też coś znajdziecie :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2017 06:05

Dzięki Janusz za link. Raczej chodziło mi o coś mniejszego, bez patentu. Np takie wypozyczalismy w zeszłym roku kolo Trogiru:
DSC_0484 %282%29.JPG


W Twoim linku ostatnia jest nieco podobna ale jej cena zwala z nóg. 500 euro za cały dzień to masakra. Myśmy za ta ze zdjęcia płacili chyba niecałe 100 euro za dzien
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wypozyczenie malej lodki z silnikiem w Tucepi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone