Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana auta przed wakacjami w CRO

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Wymiana auta przed wakacjami w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 27.05.2014 21:46

Witajcie, temat może kontrowersyjny, ale tak mnie coś naszło. Chciałbym poznać Wasze opinie.
W sumie wyjazd mam już zaplanowany na sierpień, mam auto starsze ale myślę że to jest bez większego znaczenia , niestety brak klimy.
Przy rodzinie 2+2 mimo nawet jazdy w nocy nagrzewa się wnętrze, generalnie Astra F ma kiepską wymianę powietrza w środku. Otwieranie okien wiadomo hałas i przeciągi, zaczynam się martwić żeby dzieciaków nie przegrzać w korku itp. Moja bryka jest raczej pewna pod względem technicznym, już częściowo przygotowana, ale czy mimo wszystko zainwestować w pojazd z klimą? Mam z tym mały zakręt, co byście Cromaniacy zrobili?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.05.2014 21:51

Napiszę w ten sposób :) pojechaliśmy kiedyś autem bez klimy do CRo i to był pierwszy i ostatni raz mimo, ze było to nowe w miarę auto zostało sprzedane i wymienione na auto z klimą. Nie znaczy to, że nie można jechać tam autem bez ale różnica w komforcie i bezpieczeństwie jest znaczna. Chodzi o kierowce i jego zmęczenie :)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 27.05.2014 21:56

wszystko zależy od zasobności portfela... jak masz kasę kupuj. Zapewne tak i tak o tym myślisz a wyjazd do cro będzie dobrą okazją:)

W sierpniu auto które zostawisz na słońcu, ciężko schłodzić z klimą, druga sprawa że już na trasie koło 7/8 rano zaczyna być ciepło i duszno w samochodzie, a wtedy zwykle zostaje odcinek przez chorwację.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7947
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2014 22:01

W latach 80' do Jugosławii jechaliśmy starym Passatem oczywiście bez klimy, znajomi jechali z nami wtedy w 4 osoby maluchem (ten też klimy nie miał ;) ). W 2002 roku byłem w Grecji Golfem3 też bez klimy. Nigdy mi to nie przeszkadzało.
Teraz mam auto z klimą (stare, nawet bardzo), fakt że bez klimy auta bym nie kupił, ale nigdy brak klimy nie był by powodem do jego wymiany. Tym bardziej że z tego co wiem auto masz sprawne i nie boisz się że po drodze Ci "padnie" ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.05.2014 22:14

rodzice byli w cro i w drodze padła im klima, auto kilkumiesięczne, klima padła kawałek po wyjeździe, na urlopie nic z nią nie robili po przyjeździe okazało się że butelka która leżała przy nogach od pasażera zahaczyła o przewód do wentylatora i po nadepnięciu został wyrwany:) I jakoś dali radę,
Ja od niedawna mam auto z klimą, poprzednie jakimś dziwnym trafem kupiłem bez i jedyne co to gdzieś jadąc nie można było dopuścić do nagrzania wnętrza, np wyjazd zaczynaliśmy zawsze wcześniej rano, podczas jazdy nawet minimalnie otwarte tylne okna powodowały że w aucie owszem było gorąco ale dało się wytrzymać, każdy postój zawsze w cieniu, nagrzanie auta do kosmicznych temperatur powodowało że takiego auta nie dało się przewietrzyć w żaden sposób. A jeździliśmy z małym dzieckiem tak więc przeciągu na autostradzie raczej nie dało się zrobić.
Ogólnie jest tak że jak nie miałem tej klimy to jeździło się i jakoś to było, ale jak kupiłem auto z klimą a poprzednie odziedziczyła żona to jak jest ciepło to już nie bardzo lubię nim jeździć:)
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 27.05.2014 22:15

Wiesz dids, bardziej patrzę na swoje dzieci teraz oraz ich podróż. Auto mam sprawdzone mimo 15 lat służby to fakt i jest teraz dylemat, bo wiem jak śmigam w nocy po Polsce to duszno mam w naszym klimacie w okresie wakacyjnym. Mam na myśli akurat Astrę F, może w innych jest lepszy obieg powietrza.
Temat jest rozległy, jest kilka aspektów i przyczynków do wymiany, ale ogólnie zaczynam się martwić może niepotrzebnie,może przesadzam dlatego pytam Was , ale z własnego doświadczenia kilka lat temu już raz miałem akcję jak mój syn w nocy w trasie dostał 40 gorączki i szukałem szpitala po nocy, inny samochód bez klimy.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.05.2014 22:25

raptorf22 napisał(a):Witajcie, temat może kontrowersyjny, ale tak mnie coś naszło. Chciałbym poznać Wasze opinie.
W sumie wyjazd mam już zaplanowany na sierpień, mam auto starsze ale myślę że to jest bez większego znaczenia , niestety brak klimy.
Przy rodzinie 2+2 mimo nawet jazdy w nocy nagrzewa się wnętrze, generalnie Astra F ma kiepską wymianę powietrza w środku. Otwieranie okien wiadomo hałas i przeciągi, zaczynam się martwić żeby dzieciaków nie przegrzać w korku itp. Moja bryka jest raczej pewna pod względem technicznym, już częściowo przygotowana, ale czy mimo wszystko zainwestować w pojazd z klimą? Mam z tym mały zakręt, co byście Cromaniacy zrobili?


Jadę 3 raz do Cro w Sierpniu i naprawdę trzeba by mi duuuużo obiecać, abym pojechała tam w tym terminie bez klimy...mnie pokazywał termometr w samochodzie najwyższą temp 44 stopnie....około 40 było nagminnie. :hut:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 27.05.2014 23:21

Jak pokazali nasi rodzice, to na południe Europy da się pojechać bez klimy.
Ale zadaj sobie parę pytań:
1) Ile masz do przejechania kilometrów?
Im więcej, to tym bardziej samochód z klimą
2) Kiedy jedziesz?
Jak z piątku na sobotę w sezonie to tylko auto z klimą
3)Czy auto stoi przez cały urlop, czy wycieczka co drugi dzień?
Im więcej używania auta, tym bardziej klima
4)Kasa
Jak cię stać na nowe auto i je potrzebujesz to kupuj
5) Komfort
Tylko samochód z klimą

Mam nadzieję, że trochę pomogłem
Daj znać jaka decyzja :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.05.2014 23:29

TUCEPI

Obrazek

Bez klimy w tych warunkach , chyba bym nie wytrzymał w aucie i zauważ że to wrzesień.
Pozdrav
maniek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2014 23:41

raptorf22 napisał(a):Moja bryka jest raczej pewna pod względem technicznym, już częściowo przygotowana, ale czy mimo wszystko zainwestować w pojazd z klimą? Mam z tym mały zakręt, co byście Cromaniacy zrobili?

W Chorwacji, autem bez klimy byłem raz. Było ciężko, ale daliśmy radę. Jednak po tym wyjeździe zapadła decyzja, że jeśli chcemy tam dalej jeździć, trzeba wymienić na auto z AC. :wink:
Pytasz co byśmy zrobili? Jeśli fundusze pozwalają - wymieniaj. Jeśli to wiąże się z wyrzeczeniami/ograniczeniami itp., a jak piszesz samochód jest przygotowany do trasy - jechać staruszkiem.

Pamiętaj, aby podczas podróży pić duuuużo wody. My mieliśmy zainstalowany dodatkowy wentylator. :lol:
Obrazek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.05.2014 23:49

Jeszcze sobie przypomniałem , że w drodze z Tucepi do Dubrownika Jadranką klima w tym upale coś zaczęła szwankować.
Wyłączyłem , przejechałem 20 km , włączyłem ponownie i chłodzi do dziś.
W 2011 auto miało 3 lata , od nowości moje.
Co nie zagrało wtenczas nie wiem do dziś , może "Pezioty" tak mają :?
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 27.05.2014 23:57

Dzięki za rozwój wątku, jak pisałem u mnie temat zmiany na coś nowszego przewija się już jakiś czas, zawsze był problem finansów jak u większości zapewne. Mój kolega ma fajne określenie na to, kupuje na zeszyt :D :D :D mam ubaw po pachy jak to słyszę.
Ale tak poważnie w przyszłym roku i tak bym myślał o zakupie nowszej sztuki , teraz jest dobry pretekst aby to przyspieszyć. Co z tego wyjdzie zobaczymy, w swoim muszę jeszcze kilka rzeczy sprawdzić i zmienić, a to kosztuje.
Ja i żona upały wytrzymam, mam na uwadze swoje dzieciaki, oprócz plaży wyskoczymy do Trogiru czy Szybenika więc to nie będzie tydzień z tyłkiem w wodzie. Jadę niestety piątek/sobota więc domyślam się co mnie czeka.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 28.05.2014 00:14

To chyba już sam sobie odpowiedziałeś
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.05.2014 00:48

raptorf22 napisał(a): Jadę niestety piątek/sobota więc domyślam się co mnie czeka.


Dobrze się domyślasz...to jest horror w biały dzień, w zeszłym roku miałam okazję się zapoznać...Hiper korek... Tylko dzięki klimie mimo piekarnika na zewnątrz jechałam, czy też raczej pełzłam 20 na godzinę komfortowo w dwudziestu paru stopniach... :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2014 09:33

raptorf22 napisał(a):Witajcie, temat może kontrowersyjny, ale tak mnie coś naszło. Chciałbym poznać Wasze opinie.
W sumie wyjazd mam już zaplanowany na sierpień, mam auto starsze ale myślę że to jest bez większego znaczenia , niestety brak klimy.
Przy rodzinie 2+2 mimo nawet jazdy w nocy nagrzewa się wnętrze, generalnie Astra F ma kiepską wymianę powietrza w środku. Otwieranie okien wiadomo hałas i przeciągi, zaczynam się martwić żeby dzieciaków nie przegrzać w korku itp. Moja bryka jest raczej pewna pod względem technicznym, już częściowo przygotowana, ale czy mimo wszystko zainwestować w pojazd z klimą? Mam z tym mały zakręt, co byście Cromaniacy zrobili?


Poczytałbym tu:
czy-klimatyzacja-w-samochodzie-jest-niezbedna-t24897.html
chlodzenie-kabiny-auta-t22847.html
podroz-bez-klimy-t14403.html
upal-samochod-bez-klimy-t11563.html

:wink:

Jest kilka patentów do wykorzystania.

Jeśli autko jest sprawne technicznie to wymiana (chyba, że na nowe) niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.
W zakupionym używanym ale z klimą w trakcie wyjazdu mogą "wyjść" różne usterki i wtedy niepotrzebne nerwy nie mówiąc o kosztach.
Chyba, że chcesz wszystko dokładnie sprawdzić, powymieniać, naprawić, klimatyzację dopełnić, filtry wymienić, odgrzybić...tylko czy wystarczy kasy na fajny urlop?

Może jednak warto jechać starym ale pewnym, znanym, sprawdzonym?

Kiedyś to się jeździło... :wink: ale oszczędzę Ci tej martyrologii. :mrgreen:
Jechaliśmy kiedyś golfem (też kiepska wymiana powietrza) i nie było tak źle. Zresztą, nie uważam tego za jakiś wyczyn. Dużo ludzi tak jeździło, jeździ i będzie jeździć.


Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wymiana auta przed wakacjami w CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone