Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Upał , Samochód bez klimy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Upał , Samochód bez klimy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 13:23

Macie może jakiś pomysł na walkę z upałem w aucie bez klimy, Swojego czasu widziałem na allegro wiatraczki z wkładem chłodzącym.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 19.06.2006 13:30

A może jazda w nocy jest rozwiązaniem? :D
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 13:38

heh :) napewno niezła myśl , tylko ze w moim wypadku niestety odpada
sobex
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobex » 19.06.2006 13:42

Otwierac okna i pryskac sie woda....sam to kiedys przerabialem ;)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 13:47

No bez ot. okien to wątpie zebym daleko dojechał :)))) , ale z tą wodą to niezly pomysł tym bardziej ze dysponuję lodówką :lol: :D
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 19.06.2006 13:52

Bez przesady jest ciepło ale da się wytrzymać.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 19.06.2006 13:54

Witam, choć to nie elegancko i nie po europejsku ale co tam, kiedyś przerabiałem ten problem pod Pagiem w samo poludnie. Ratunkiem dużo pić wody niegazowanej, spryskiwać ciało -od zewnątrz- no i nieelegancko przewieszone przez okna mokre ręczniki - pomaga - pozdrav
Ostatnio edytowano 19.06.2006 13:55 przez bonar, łącznie edytowano 1 raz
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 19.06.2006 13:55

powiem Ci, że właśnie w drodze i w Cro doseniłem uroki klimy :) ale wcześniej jedynym ratunkiem, który jako tako dawał chwilę wytchnienia był spryskiwacz do kwiatków. Kup sobie taki litrowy zraszacz (czy jak się to ustrojstwo nazywa i ustaw pokrętło na zraszanie - możesz wtedy w czasie jazdy zraszać uczestników podróży, zawsze na trochę schłodzi rozgrzane ciałko w linku przykładowy: http://www.agd-pot.pl/produkty.php?id_p ... rodzica=78
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 14:03

Chyba nic innego nie pozostaje jak wybrać sie do kwiaciarni :))))
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.06.2006 18:26

Na upał nic nie pomoże. Najlepsze wyjście to jazda noca oraz w dzień rano i popołudniu z otwartymi szybami. Zimne napoje wyciagane z samochodowej lodówki, troche pomoga ale nie za wiele
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 19.06.2006 19:44

Kiedyś :D Pierwszy wyjazd ,koreczek gigancik(13h)z Zagrzebia do Gradaca bez klimy i innych ,,wynalazków''tylko uchylone okna i można przeżyć. :D Dzieciaki trochę marudziły i myślałem że to mój ostatni wyjazd.Po dotarciu na miejsce dwa piwka no i spanko po(24h)za kółkiem,a teraz piaty wyjazd.Głowa do góry i jazda na noc. :lol:















0)
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 19.06.2006 20:07

To co możesz zrobić niewielkim kosztem:
Ja bym spróbował z tym sprzętem z alegro, kietyś też taki widziaałem, cena niezbyt wysoka.
Zimne napoje zamrożone przed wyjazdem, którymi się polejesz ale też i wypijesz. ( sok i cola raczej odpadają :D )
Spryskiwacz do którego nalejesz tą zimna wodę.
Butelka ze zmrożoną wodą miedzy nogi i ręcznik na kark. 8O
Przerwy na klimatyzowanych stacjach.
Może folia one way vision na tylną i boczne tylne szyby
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 19.06.2006 21:40

Przyciemnić szyby to z pewonościąs nieco pomoże. Na dłuższą metę jednak to najlepsze chyba wilgotne ręczniki będą. W 2000 roku miałem wątpliwą przyjemność jechać w 4+1(roczne dziecko) niedużym w sumie autem bez klimy do Chorwacji. Do dzisiaj wspominam to jako totalną porażkę, głównie z powodu pory dnia. Wyjechalismy około 2 w nocy i to był błąd. Od 9 rano było gorąco, od 11 czuliśmy się jak gorącej pouszce a na miejce dotarliśmy dopiero na 15-tą. Katastrofa.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 22:08

JasioJasio napisał(a):Przyciemnić szyby to z pewonościąs nieco pomoże. Na dłuższą metę jednak to najlepsze chyba wilgotne ręczniki będą. W 2000 roku miałem wątpliwą przyjemność jechać w 4+1(roczne dziecko) niedużym w sumie autem bez klimy do Chorwacji. Do dzisiaj wspominam to jako totalną porażkę, głównie z powodu pory dnia. Wyjechalismy około 2 w nocy i to był błąd. Od 9 rano było gorąco, od 11 czuliśmy się jak gorącej pouszce a na miejce dotarliśmy dopiero na 15-tą. Katastrofa.


Dzięki za pocieszenie :) Bedzie dobrze na dzien przejazdu przez Chorwacje Onet prognozuje 34 st. C :)) :lol: :lol:

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone