Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana auta przed wakacjami w CRO

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 28.05.2014 10:14

Ja też jeździłam z rodzicami do Jugosławii , Bułgarii, Rumunii i na Węgry dużym fiatem bez klimy :wink: Ale moja matka wspomina te podróże (jazdę) jako horror. Tylna szybę zasłaniał wilgotny ręcznik a my siedzieliśmy w mokrych pieluchach na ramionach. U mnie jak zwykle kończyło się to gorączką i anginą. Oczywiście chorowałam na wyjazdach :-| A rodzice ani jednego słowa po ichniemu lub choćby po angielsku. Raz w Złotych Piaskach w przychodni przyjęła nas Polka , która wyszła tam za mąż. Co to była za radość u mojej matki!
Użycie wiatraczka w moim przypadku na pewno by się skończyło kolejną anginą mimo, że już duża jestem :wink:
My jeździmy z klimą, bardzo się przydaje tylko trzeba z niej z umiarem i mądrze korzystać.
Wszystko i tak zależy od staniu Twoich finansów.

I też mam zdjęcie termometru, a co! :wink: Z 2012 roku. Koniec sierpnia, okolice Zagrzebia.
Obrazek
Ostatnio edytowano 28.05.2014 23:52 przez heca7, łącznie edytowano 1 raz
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.05.2014 10:25

wzeszłe wakacje w Polsce było ciepło, ja pod domem parkuje w cieniu, co i tak spowodowało że wnętrze pojazdu nagrzało się do 50 stopni, w słońcu jak by stało to było by znacznie więcej bo termometr w aucie pokazywał na zewnątrz 44:) bez klimy jechać było by porażka:D wiadomo że może być zimniej, ale może i cieplej:D
Załączniki:
50.jpg
Ostatnio edytowano 28.05.2014 10:28 przez paulr, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.05.2014 10:27

paulr napisał(a):wiadomo że może być zimniej, ale może i cieplej:D

Wiadomo, że można bez klimy, ale lepiej z klimą. :oczko_usmiech:
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 28.05.2014 10:28

Jak jest możliwość i "zeszyt" to wytrzyma wymiana na auto z klimą podniesie znacząco komfort wyjazdu na wakacje i nie tylko. Cały rok mam klimę włączoną, zimą i jesienią nie ma problemu z parowaniem szyb bo klima nie tylko chłodzi ale osusza powietrze z wilgoci. Wczoraj pod Bełchatowem zatarło się sprzegiełko i mimo iż nie było upału powrót był męczący, jak się ktoś przyzwyczai do chłodu to potem ciężko bez klimy.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 28.05.2014 11:30

Znajomi jechali parę lat temu bez klimy. Wszystko OK do korków przed św. Rochem. Pełne słońce, środek dnia, w samochodzie piekarnik, brak możliwości schowania się w cieniu, zawrócenia. Jedna kobieta uległa przegrzaniu. Utrata przytomności, panika, pogotowie, szpital itd. Ja bym nie chciał takich przeżyć. Jeśli planujesz jazdę w weekend to korki większe lub mniejsze masz pewne. Zmieniłbym albo samochód, albo termin wyjazdu.
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 28.05.2014 20:19

Kilka lat temu mój szwagierek przyciemnił szyby na wyjazd na południe Włoch. W połączeni z szyberdacem dawało to poczucie pewnego komfortu, ale trasę pokonywał na noc.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 28.05.2014 22:21

Moi drodzy mimo wszystko po przemyśleniu wszystkich za i przeciw obskoczę wyjazd obecnym wozidłem. Oglądałem co nie co i muszę przyznać że jak kupić to tylko fabrycznie nowe lub sprawdzonego 2-3 latka , inaczej duże prawdopodobieństwo iż trafisz na minę a potem koszty.
90 % pojazdów z ogłoszeń to auta z defektami mniejszymi lub większymi, większość po mniejszym lub większym dzwonie.
Pojedziemy raz bez klimy i zobaczymy, tyle włożyłem już że szkoda będzie komuś oddać za frajer zrobione auto. Dzięki za opinie, dały do myślenia.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 04.06.2014 12:09

Z tego co pisałeś to w Astrę musisz też zainwestować moim zdaniem to samochód bez przyszłości i nie obraź się ale wkładanie pieniędzy w ten samochód to topienie kasy, tym bardziej że ten model jest diabelnie podatny na korozję i co gorsze nie został wyposażony w hamulce (nie dotyczy GSi) ! Wiem bo miałem dwie Astry F obie gniły i obie nie miały hamulców (system służący do powolnego wytracania prędkości zainstalowany w tym modelu pomijam) i to faktycznie jest duży kłopot podczas tak długiej podróży autostradami a później wąskimi krętymi drogami w górach.
Jeśli chcesz daj znać na priv pomogę w zmianie samochodu (nie jestem handlarzem nie prowadzę komisu), do sierpnia jeszcze dużo czasu.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wymiana auta przed wakacjami w CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone