Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z dzieckiem - Istria?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jachu1977
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2013
Wyjazd z dzieckiem - Istria?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jachu1977 » 27.02.2013 18:21

Witam!
Planuję wyjazd z 5-latkiem w lipcu. Ze względu na odległość i (podobno) piaszczyste plaże wybrałem Istrię. Czy ktoś może mi powiedzieć czy rzeczywiście takie plaże tam są (bo na forum znalazłem różne opinie). A może polecicie mi inny region, gdzie zarówno rodzic i maluch będzie miał radochę? Fajnie byłoby trafić w okolicę gdzie woda nie jest głęboka przy samym brzegu a i atrakcje dla dzieci mile widziane. Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam forumowiczów...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.02.2013 18:29

Polecam, Fažana i plaża http://www.bivillage.com/hr/index.aspx
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 09.03.2013 19:55

ja polecam bardziej na południe:) moze chociaż Rab plaża dla dzieci, ale czy koniecznie chcecie ten piasek? ja właśnie uwielbiam z dziećmi te kamyki
MARZENAJA
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARZENAJA » 13.03.2013 15:30

Cześć.
W tym roku i ja mam podobny problem - wyjeżdżam z dziećmi 5 i 1,5. Chciałam jechać w nowe miejsce gdzieś w okolice Breli i mam wątpliwości czy to dobry wybór.

Jeżeli chodzi o wyjazd z dzieckiem - polecam Krk na wyspie Krk (byłam dwa razy) oraz Primosten.

Jeśli chodzi o Krk: w miarę blisko i dobry dojazd (co jest ważne gdy podróżuje się z marudzącym dzieckiem). Wyspa Krk jest połączona z lądem mostem - odpada przeprawa promem. Miejscowość Krk leży po drugiej stronie wyspy, więc dopływ czystej wody i super widoki zapewnione. Miejscowość nie za duża ale z bardzo ładną starówką i deptakiem pełnym knajpek i cumujących jachtów. Plaże zarówno betonowe - po lewej stronie od starówki jak i żwirkowe, na prawo. Wszystko częściowo zacienione drzewami piniowymi.
W samym centrum wybetonowana zatoczka z łagodnymi spadkami - nie jest może zbyt urokliwa - ale np. dla zupełnego maluszka jest to super bezpieczne miejsce. Bobas może sobie siedzieć w wodzie na równym, ciepłym betonie i wiadomo że nic mu nie grozi.
W Krk znajdzie się też jakiś plac zabaw i inne atrakcje typu zjeżdżalnie w wodzie.

Primosten też jest świetny - bardzo popularna miejscowość (to jedyna wada Primostenu zwłaszcza w szczycie sezonu) z jeszcze starszą starówką i ładnymi żwirowymi plażami. Do Primostenu można też bardzo łatwo dojechać dzięki autostradzie. Jest też świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji - Trogir, Zadar, Szybenik, park Krka.

Dla kilkulatka Primosten będzie wymarzony - mój synek szalał na trampolinach i wypożyczanych rowerach wodnych ze zjeżdżalnią do wody. Polecam poszukać kwatery na ul. Porat
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 13.03.2013 19:33

jeśli chodzi o wyjazd z dzieckiem do Breli to byliśmy 2 razy jak nasza córcia miała 2 latka i 3 latka, mieszkaliśmy w dzielnicy Jakirusa, nam się podobało, jedyny minus to schody na plaze, w dół szło sie w miarę ok, gorzej droga powrotna ale dawaliśmy rade :D kondycja nam sie poprawiła. poczytaj sobie najlepiej relacje z Breli jest ich parę na forum. w tym roku chyba pojedziemy gdzies blizej ze wzgledu na znajomych którzy mają mniejsze dziecko.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.03.2013 22:48

A ja proponuję Rovinj - jego południową stronę, plaża częściowo płytka, dla dziecka jak najbardziej, a kamyki są SUPER - i dla dzieci i dla rodziców :D

Obrazek

zatoczki - maluch nie ucieknie, byliśmy z 3-latką

Obrazek

A wieczorem spacery do centrum i blisko pozwiedzać:
Pula-amfiteatr - dla dziecka super, opowiedz o walkach gladiatorów,
Baderine - jaskinia i muzeum traktorów
rajskie wyspy - wycieczka stateczkiem
Porec - romantyczny spacer, bazylika (a to pewnie maluch średnio zainteresuje), ale na wieżę można wejść i w samym centrum przy masie restauracji, lodów jest plac zabaw

Polecam
jachu1977
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jachu1977 » 20.03.2013 16:13

Rzeczywiście Rovinj wygląda zachęcająco - na tę chwilę obejmuje prowadzenie w rankingu. Dzięki za piękne zdjęcia!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.03.2013 18:43

Kuknij tu, trafione w ciemno, ale wg mnie idealne rozwiązanie, może nawet lepiej coś bliżej plaży znaleźć, ale o ten region chodzi
wyjazd-z-dzieckiem-istria-t40410.html#p1139362

no i czytaj biblię Istrii - przy najmniej dla mnie :)
istria-t27247.html
i
istria-2008-powrot-do-zrodel-t20975.html?hilit=istria
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 20.03.2013 22:33

arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.04.2013 11:10

A ja polecam Funtanę i plażę przy hotelu (oczywiście wejście bezpłatne). Zalety plaży: wydzielony kawałek plaży dla młodszych dzieci z płytką wodą (maksymalnie do ok 120 cm), bezpłatne czyste toalety zaraz przy plaży, przebieralnie, prysznice. Można wypożyczyć rowery wodne, kajaki, zagrać w mini golfa itp. Gdy byliśmy tam w 2010 r. mój synek miał dokładnie 5 lat i 3 miesiące. Piasku tu nie znajdziesz, ale jakby na to nie patrzeć kamień to lepszy budulec na zamki niż piasek ;)
Zalety miejscowości: Funtana to wiocha, ale czy nie o to chodzi aby wypocząć podczas wakacji? Blisko do Poreca, Vrsaru, Rovinj i generalnie dobra baza wypadowa do zwiedzania całej Istrii.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd z dzieckiem - Istria?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone