Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gabi33
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabi33 » 27.07.2011 16:10

Dzięki Sławek:)Trochę obaw miałam,ale rezerwować coś przez internet mija się z celem:(Bo mam dziecko 1,5roczne i muszę sprawdzić miejsce w którym bedziemy przebywać :lol: Bo on jest wszędzie:)>>> :D
piotrek__w
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek__w » 28.07.2011 11:09

adrian132 napisał(a):Jadę tzn. jedziemy w 4 dorosłe osoby i jedno dziecko w sobotę 30.07 z okolic Szczecin do Primostenu ( w ciemno ). Jedziemy do HR pierwszy raz. Mam nadziej że jakiś w miarę normalny bez wodotrysków apartament przez jeden dzionek znajdziemy do 60 eur. Jak nie w Primostenu to w okolicach . Taki nam sponton wpadł do głowy, i żeby taki był do końca :)

Ja właśnie wróciłem. Primosten nabity turystami po uszy. Trudno coś znaleźć. Nie pchajcie się tam na siłę. Po drodze są urocze wioski, w których coś na pewno znajdziecie. Ja z rodziną mieszkałem w Zaboriciu za 50 Euro. Osobiście teraz poszukałbym coś w Rogoznicy. W moim przekonaniu niczym nie ustępuje Primostenowi a jest tam zdecydowanie mniej ludzi.
Powodzenia, uda się na pewno :)
adrian132
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian132 » 28.07.2011 14:43

piotrek__w napisał(a):
adrian132 napisał(a):Jadę tzn. jedziemy w 4 dorosłe osoby i jedno dziecko w sobotę 30.07 z okolic Szczecin do Primostenu ( w ciemno ). Jedziemy do HR pierwszy raz. Mam nadziej że jakiś w miarę normalny bez wodotrysków apartament przez jeden dzionek znajdziemy do 60 eur. Jak nie w Primostenu to w okolicach . Taki nam sponton wpadł do głowy, i żeby taki był do końca :)

Ja właśnie wróciłem. Primosten nabity turystami po uszy. Trudno coś znaleźć. Nie pchajcie się tam na siłę. Po drodze są urocze wioski, w których coś na pewno znajdziecie. Ja z rodziną mieszkałem w Zaboriciu za 50 Euro. Osobiście teraz poszukałbym coś w Rogoznicy. W moim przekonaniu niczym nie ustępuje Primostenowi a jest tam zdecydowanie mniej ludzi.
Powodzenia, uda się na pewno :)



piotrek__w skoro niedawno wróciłeś to dorwę się do ciebie jak wampir do świeżej krwi :) , jak możesz to na gorąco mi coś podpowiedz i odpowiedz . Czy wy w ciemno pojechaliście ? Czy szukaliście najpierw w Primosztenu czy od razu do Zaborica pojechaliście? Bo my chcieliśmy jechać do Primostenu ale jest sytuacja taka iż zrobiliśmy mały wywiad i potwierdza się to co ty napisałeś że w Primo.. jest już przepełnienie, po drugie kosmos ceny .Ja planuje max 65eur wydać co w Primo .. o tej porze raczej jest nierealne aby coś zdobyć , a poza Primo.. wydaje mi się że jest to realna możliwość aby zdobyć w miarę przyzwoity apartament. Także ja raczej nastawiam się na szukanie w okolicy Grebastica , Rogożnica , Bilo, Zaborić, Razanj może Marina .
Ja mam taki plan wpierw Primosten ( bez ciśnienia i za wszelką cenę ) potem właśnie upatruje szansę w tych wioseczkach, a na koniec jak się nie powiedzie zostawiam Rogoznice .
Jeżeli masz dla mnie jakieś cenne uwagi lub się gdzieś walnąłem w planowaniu , to każdą podpowiedz i redę przyjmę z pokorą :)
Pozdrawiam :D
piotrek__w
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek__w » 29.07.2011 02:03

Trafiła się okazja pożyczyć dobre auto, to decyzja była szybka - jedziemy do Chorwacji! Mimo że wcześniej tam nigdy nie byliśmy :) Na przygotowania miałem 4 dni i nieocenione okazały się informacje zaczerpnięte na tym forum. Co do szukanie noclegu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie zrażać pierwszymi niepowodzeniami. Jak zajechaliśmy do Primostenu, to w biurze zaoferowano nam nocleg za 65 Euro, z czego nie skorzystałem, bo górna granica jaką przyjąłem to 50 Euro (Acha, byliśmy w czwórkę: ja, żona i dzieciaki.) Zresztą, zapadły mi w pamięć słowa pani z recepcji ośrodka wczasowego w Sv. Filip i Jakov (gdzie spędziliśmy 2 noce), która upominała nas, że więcej niż 50 Euro, to czyste ździerstwo i żebym się na większe ceny nie godził, i że drożej to tylko w Dubrowniku ;) Zostawiłem rodzinkę na plaży i poszedłem w miasto. Znalazłem jedynie "tamtejszego", który zdezelowanym do granic możliwości golfem zawiózł mnie jakiś kilometr za miasto, gdzie był dom z apartamentem za 40 Euro. Niestety, mało atrakcyjny, a główna przeszkoda, to konieczność dojeżdżania gdziekolwiek, a ja po alkoholu nie prowadzę ;) Przejażdżka z miejscowym miała jednak jedną wielką zaletę: zanim dotarliśmy na kwaterę, objechał całą miejscowość pokazując mi gdzie są miejsca, w których na luzie można parkować za darmo i bez ryzyka, że mnie ściągną na lawecie :) Więc jeśli się będziesz wybierać do Primostenu, to jadąc od Szibenika mijasz miasteczko i przejeżdżając przez wiadukt, tuż za zakrętem, zjeżdżasz w prawo i stajesz gdzieś przy szkole (gdzieś, czyli w satysfakcjonującym Cię miejscu) Do miasteczka schodzisz szosą po lewej. Tam, jeszcze bardziej w lewo, jest jedna z popularnych plaż (bardzo blisko). Do tej przy wyspie trzeba się trochę przespacerować.
Co do szukania kwatery, to tak, jak polecają tu wszyscy, najlepiej robić to przed południem. W Żaboriciu np., siedzi na stołku dwóch dziadków na zmianę, ale tylko do pewnej godziny. Masz też biuro, gdzie akurat myśmy znaleźli swój nocleg. Za Primostenem, jakiś kilometr, jest zatoczka przy drodze, gdzie siedzą oferenci z tabliczkami. Zostawianie Rogoznicy, jako ostateczność, to poważny błąd :) Teraz właśnie tam rozpocząłbym swoje poszukiwania. Jak napisałem wcześniej, uważam, że ta miejscowość jest atrakcyjniejsza od Primosztenu. Ale rozumiem oczywiście, że możemy mieć różne gusta i oczekiwania :)
Jeśli jedziesz ze Szczecina, zrób przerwę w pół drogi. Ja tak zrobiłem, jadąc tam, nad Balatonem. Wracaliśmy bez przystanku i, już w Polsce, zarysowałem felgę na krawężniku - całe szczęście, tylko tyle. A miałem bliżej, bo z/do Lublina.
......................
ps:
Chorwacja mon amour.
Już zacząłem planować przyszły rok 8)
adrian132
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian132 » 29.07.2011 08:17

A może orientujesz się od której godz. otwierają w Primostenu Informacje Turystyczne bo ja chcę tam być ok 7-8 rano i poświecić tam ok max 3 godz( nie wiem czy to dużo czy mało ) na szukanie a potem uderzyć w inne miejsca w przypadku niepowodzenia.

Co do jazdy, jedziemy w dwóch kierowców mam ok 1700km z ok. Szczecina i tak ustaliłem że będziemy się zmieniać co 4 godz. tak żeby jeden się nie zmęczył a drugi mógł trochę przekimać .

ps. A za rok jak już zaczełeś planować to w jaki rejon będziesz się wybierał?
piotrek__w
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek__w » 29.07.2011 09:51

Niestety, nie byłem tam tak wcześnie i nie zwróciłem uwagi.
W przyszłym roku? Hmm, wszystko zależy, od tego, czy znajde jakiegoś sternika, czy nie ;)
adrian132
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian132 » 29.07.2011 15:50

piotrek__w napisał(a):Niestety, nie byłem tam tak wcześnie i nie zwróciłem uwagi.
W przyszłym roku? Hmm, wszystko zależy, od tego, czy znajde jakiegoś sternika, czy nie ;)

A powiedz Zaborec sympatyczna mieścinka ?
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 29.07.2011 17:30

adrian132 napisał(a):A może orientujesz się od której godz. otwierają w Primostenu Informacje Turystyczne bo ja chcę tam być ok 7-8 rano i poświecić tam ok max 3 godz( nie wiem czy to dużo czy mało ) na szukanie a potem uderzyć w inne miejsca w przypadku niepowodzenia.

Co do jazdy, jedziemy w dwóch kierowców mam ok 1700km z ok. Szczecina i tak ustaliłem że będziemy się zmieniać co 4 godz. tak żeby jeden się nie zmęczył a drugi mógł trochę przekimać .

ps. A za rok jak już zaczełeś planować to w jaki rejon będziesz się wybierał?


się wetnę :D za rok we wrzesniu jedziemy do makarskiej 9 lub jej rejony)
Asia_B
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia_B » 29.07.2011 23:18

Cześć, na poczatku chciałam się przywitać bo jestem tutaj nowa :)

Chciałam jechać na wakacje na jakieś last minute.. niestety nie znajduje nic fajnego i dziś pomyślałam, że może pojedziemy na Chorwację autem.. ale kwatery znalezione na internecie w większości już też zajęte.. lub.. za duże.. jedziemy tylko w dwójkę...

Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość znalezienia na miejscu jakiegoś pokoju dla dwóch osób czy najcześciej też sa to większe apartamenty? Dziękuję za pomoc.. pierwszy raz chcę jechac gdziekolwiek w ciemno.. ;)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 30.07.2011 07:46

Asia_B napisał(a):Cześć, na poczatku chciałam się przywitać bo jestem tutaj nowa :)

Chciałam jechać na wakacje na jakieś last minute.. niestety nie znajduje nic fajnego i dziś pomyślałam, że może pojedziemy na Chorwację autem.. ale kwatery znalezione na internecie w większości już też zajęte.. lub.. za duże.. jedziemy tylko w dwójkę...

Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość znalezienia na miejscu jakiegoś pokoju dla dwóch osób czy najcześciej też sa to większe apartamenty? Dziękuję za pomoc.. pierwszy raz chcę jechac gdziekolwiek w ciemno.. ;)


Hejka tylko w ciemno okolice Makarskiej lub Tucepi spokojnie za 20-40 E za apartament. Noclegi same ciebie znajda :) do wyboru do koloru . Pozdro.
Asia_B
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia_B » 30.07.2011 10:01

Blums napisał(a):
Hejka tylko w ciemno okolice Makarskiej lub Tucepi spokojnie za 20-40 E za apartament. Noclegi same ciebie znajda :) do wyboru do koloru . Pozdro.


Dziękuję za odpowiedź :) poszukam jeszcze jakiś last minute.. a jak nie to w przyszłym tygodniu na podbój Chorwacji :) zawsze chciałam tam pojechać, bo jak patrze na zdjęcia w internecie albo w przewodnikach to musi być pięknie :)
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 30.07.2011 10:39

O której najwcześniej i o której najpóźniej wypada pukać do drzwi Chorwatów?
Czy 7.00 lub 22.00-23.00 to jeszcze odpowiednia pora? :)
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 30.07.2011 10:42

Blums napisał(a):Hejka tylko w ciemno okolice Makarskiej lub Tucepi spokojnie za 20-40 E za apartament. Noclegi same ciebie znajda :) do wyboru do koloru . Pozdro.


W tym roku na riwierze Makarskiej dość trudno znaleźć pokój w dobrej cenie w dobrym miejscu. Osobiście w połowie lipca w czwartek szukałem pokoju dla 2 dorosłych + dziecko 6 lat od 12.30 do 17.00.
W Breli od razu znaleźliśmy pokój za 65eur, ale trochę za drogo biorąc pod uwagę o połowę niższą cenę za pokój 3 lata temu. W Baśka Voda wolny tylko duży apartament za 80eur. Po 2h szukania zrezygnowany udałem się do agencji turystycznych gdzie okazało się, że wszystko zajęte. Pojechaliśmy do Promajna, to samo- 2h chodzenia i nic! Nocleg znaleźliśmy w Makarskiej, od osób ogłaszających się przed miastem. Do wyboru mieliśmy za 40eur, 500m od plaży, bez klimy i za 50eur 350m od plaży, z klimą. Wybraliśmy ten drugi. Tylko te 350m do plaży było ze sporej górki, z powrotem pod górkę szło się 3x dłużej.
Ogólnie w tym roku bardzo dużo ludzi jest w Chorwacji. Ogromne problemy z parkowaniem, centrum Makarskiej codziennie zakorkowane. Odradzam też wjazd do Makarskiej w sobotę- korek 23 lipca zaczynał się już przed Brelą czyli ok. 15km przed Makarską, nie mówiąc o korkach na granicy i bramkach.
bikerenko
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bikerenko » 30.07.2011 11:29

Zależy jak kto szuka. My w Baskiej Vodzie mieliśmy po 30 min. pokój z łazienką za 30E, 100m od plaży także można. Postawiliśmy auto na parkingu przy porcie i dalej już pieszo w poszukiwania. Apartman nas nie interesował, tylko Sobe z kumpalnom (hehe czy jakoś tak, na początku rozumiałem to jako Sobe z kuponem :) ) i bez problemu. Maksymalna cena to 40 E dla 2 osób. Większą ekipą byłoby znacznie taniej.

Szukanie zaczęliśmy ok. połodnia i gdzie nie zapytaliśmy tam mieli jakieś lokum, standardy różne ale ziemianek nie uraczyłem.
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 30.07.2011 11:41

bikerenko napisał(a):Zależy jak kto szuka. My w Baskiej Vodzie mieliśmy po 30 min. pokój z łazienką za 30E, 100m od plaży także można. Postawiliśmy auto na parkingu przy porcie i dalej już pieszo w poszukiwania. Apartman nas nie interesował, tylko Sobe z kumpalnom (hehe czy jakoś tak, na początku rozumiałem to jako Sobe z kuponem :) ) i bez problemu. Maksymalna cena to 40 E dla 2 osób. Większą ekipą byłoby znacznie taniej.

Szukanie zaczęliśmy ok. połodnia i gdzie nie zapytaliśmy tam mieli jakieś lokum, standardy różne ale ziemianek nie uraczyłem.


W połowie lipca czy o wiele wcześniej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone