Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.09.2008 16:10

Dla osób jadących z Wrocławia, lub okolic, albo jadących przez to "przyjazne" kierowcom miasto pierwszym dylematem może być sposób przekroczenia czeskiej granicy.Widać tu w zasadzie trzy możliwości:
- Boboszów
- Nysa - Głuchołazy - Jesenik
- Krapkowice - Głubczyce - Krnov
Wszystkie trzy trasy miałem okazję przetestować w tym roku, w związku z tym słów parę na ten temat. Od 1997 roku niezmiennie jeździłem przez Boboszów, bo to najbliżej. Późną jesienią zeszłego roku odkryłem najlepsze forum na świecie, gdzie FUX zwrócił moją uwagę na trasę na pewno dłuższą, ale z wielu względów ciekawą (Krnov). FUX wielokrotnie reklamował tą trasę, jako bezdyskusyjnie najlepszą, nie uzyskując jednak żadnego odzewu. Pojechałem więc w tym roku tak, jak kazał FUX i od tej pory nie będę jeździł inaczej. Króciutka charakterystyka:
- Boboszów - marna droga, dużo wiosek (tereny zabudowane) szczególnie po czeskiej stronie, ale faktycznie najbliżej.
- Głuchołazy - droga od odcinków bardzo dobrych do całkiem lichych, po czeskiej stronie jeden wielki teren zabudowany - wolę już Boboszów
- Krnov - spory odcinek autostradą, potem droga nie najgorsza, oraz mniej terenów zabudowanych. Pomimo, że trasa najdłuższa z rozpatrywanych, moim zdaniem najszybsza, najprzyjemniejsza i najbezpieczniejsza.
Pozdrawiam (szczególnie FUXa - należy Mu się)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.09.2008 16:27

Interesuje mnie jeszcze odcinek Brno - Wiedeń. Do tej pory jeździłem jak Bóg przykazał - przez Mikulov (raz z ciekawości przez Znojmo). W tym roku za namową FUXa pojechałem przez Breclav i bardzo mi się ta trasa spodobała. Są wykonywane jakieś roboty na trasie Brno- Wiedeń. Jeśli ktoś wie, to proszę, żeby podzielił się ze mną (i nie tylko) kluczowymi informacjami: 1) Co oni tam kombinują 2) Kiedy przewidują zakończenie robót?
Jak roboty będą zakończone, może nie być żadnego dylematu : Mikulov, Znojmo, czy Breclav. (Tylko Mikulov).
Szerokiej drogi! Jan.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.09.2008 18:01

jan_s1
Bardzo dziękuję za ciepłe slowa :oops: .
Już mialem wątpliwości, że jakiś skrzywiony jestem... :mrgreen:
Co do zakończenia tych prac, to wyglądaja one na jakąś wczesna obwodnicę Wiednia. Znając tempo Austriaków, w przyszlym, góra 2 lata powinno być koniec; jechałem tamtędy rano koło 8-9 i po południu 16-18
Zero problemów.
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 30.09.2008 14:39

A my pierwszy raz i przez Niemcy do Makarskiej, 200 km dłużej ale żadnych korków, naprawianych właśnie dróg i winiet, dozwolona prędkość 100-130, w zależności od odcinka, bo na mostach wiadomo, wolniej, więc na jedno wychodzi, tylko komfort większy, jak się chce po drodze zwiedzić Pragę czy Wiedeń to pewnie, że lepiej inną trasą, ale jak bezpośrednio na Chorwację, to Drezno - Regensbur - Graz - Maribor - Ptuj, zwłaszcza od nas z okolic Bolesławca, jest po prostu wygodniej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 14:41

laciatek napisał(a):A my pierwszy raz i przez Niemcy do Makarskiej, 200 km dłużej ale żadnych korków, naprawianych właśnie dróg i winiet, dozwolona prędkość 100-130, w zależności od odcinka, bo na mostach wiadomo, wolniej, więc na jedno wychodzi, tylko komfort większy, jak się chce po drodze zwiedzić Pragę czy Wiedeń to pewnie, że lepiej inną trasą, ale jak bezpośrednio na Chorwację, to Drezno - Regensbur - Graz - Maribor - Ptuj, zwłaszcza od nas z okolic Bolesławca, jest po prostu wygodniej


Zgadza się tylko te dodatkowe opłaty za tunele w Austrii...
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 30.09.2008 14:45

ale dopiero w Austrii: 4,5 euro za pierwszy i 7,5 za drugi + winietka 7,70 euro, można przeżyć:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 14:49

Można przeżyć choć z winietą wychodzi tyle co winieta w Słowenii...tam jednak mamy alternatywę ...mimo wszystko lubię tę drogę...
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 30.09.2008 14:50

skoro musisz mieć ostatnie słowo:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 14:56

A co za różnica...umówmy się, że to Twoje słowo jest ostatnie...ważne, że zarówno Tobie jak i mi pasuje ta droga...pozdrawiam kolegę z Bolesławca... :lol:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 30.09.2008 14:59

dziękuję, a gwoli ścisłości koleżankę:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 16:09

Ach...koleżankę...to w takim razie wolę nie dyskutować bo jeszcze za rok spotkamy się na drodze do Cro i mogę nie mieć łatwej podróży... :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.10.2008 07:03

FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2008 07:38

Dokładnie tak...
Pół godziny robi wieeeeelką różnicę plus prawie dwukrotnie większe spalanie... :twisted:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 17.10.2008 08:57

FUX napisał(a):Dokładnie tak...
Pół godziny robi wieeeeelką różnicę plus prawie dwukrotnie większe spalanie... :twisted:


Cóż, nie będę nikogo przekonywać, nam przez Niemcy spalił 5,6 /100 , w drodze powrotnej były 2 korki na autostradzie w Chorwacji wyszło 5,9 /100, diesel, nie wiem czy jadąc przez Czechy spaliłby mniej choćby o pół litra ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.10.2008 08:58

laciatek napisał(a):
FUX napisał(a):Dokładnie tak...
Pół godziny robi wieeeeelką różnicę plus prawie dwukrotnie większe spalanie... :twisted:


Cóż, nie będę nikogo przekonywać, nam przez Niemcy spalił 5,6 /100 , w drodze powrotnej były 2 korki na autostradzie w Chorwacji wyszło 5,9 /100, diesel, nie wiem czy jadąc przez Czechy spaliłby mniej choćby o pół litra ;)


Gwarantuję Ci, że przez Czechy więcej pali...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone