Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 01.06.2008 20:15

FUX napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):
FUX napisał(a):
mkuba79 napisał(a):
FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam

WROCŁAW PODAŁEM JAKO ODNOŚNIK!!!!
Mogę zrobić Żary lub Żagań. Trochę ludzi stamtąd znam. Lub Zieloną Górę...
Pasuje? :wink:


No to prosze od Zielonej Gory, skoro jestes tak mily ;).

1140km przez Niemcy.... do Zagrzebia.... :twisted:


No dobrze, ale czy polecil bys mi trase przez DE, czy Wroclaw itd.Mieszkam w Świebodzinie 40 km nad Zielona Gora.Dotad jezdzilismy na Gubin, Cottbus, Drezno itd....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2008 20:48

Lubuszanin napisał(a):
FUX napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):
FUX napisał(a):
mkuba79 napisał(a):
FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam

WROCŁAW PODAŁEM JAKO ODNOŚNIK!!!!
Mogę zrobić Żary lub Żagań. Trochę ludzi stamtąd znam. Lub Zieloną Górę...
Pasuje? :wink:


No to prosze od Zielonej Gory, skoro jestes tak mily ;).

1140km przez Niemcy.... do Zagrzebia.... :twisted:


No dobrze, ale czy polecil bys mi trase przez DE, czy Wroclaw itd.Mieszkam w Świebodzinie 40 km nad Zielona Gora.Dotad jezdzilismy na Gubin, Cottbus, Drezno itd....

Popatrz na kilometry. Ś-Krnov-Zagrzeb 1020km
via DE 1160.
Jedź przez DE.
Ja mam rożnicę 300km i wole przez Krnov....
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 01.06.2008 21:35

A co powiecie na trasę jak wyżej z ta róznica ze z Brna odbijamy na Bratysławę i potem Wiedeń. Poza większymi kosztami wynikającymi z opłat w Słowacji różnica na całej trasie w okolice Splitu to 100km. I czas też (wg mapy) wychodzi korzystniejszy ???
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 01.06.2008 23:28

michu73 napisał(a):A co powiecie na trasę jak wyżej z ta róznica ze z Brna odbijamy na Bratysławę i potem Wiedeń. Poza większymi kosztami wynikającymi z opłat w Słowacji różnica na całej trasie w okolice Splitu to 100km. I czas też (wg mapy) wychodzi korzystniejszy ???


Jeśli z Brna na Bratysławę (co polecam zdecydowanie względem robót na trasie Mikulov - Wiedeń) to nie wracaj D4 - A6 i A4 do Wiednia ale proponuję Ci:
z Bratysławy D4 do granicy, A6 do Knoten Bruckneudorf, na którym skręcasz na A4/E60 (Ost Autobahn) kierując się na Hungary (Nickelsdorf Gyor Budapest). Uważaj aby nie skręcić na Wien !!!

Austostradą A4/E60 jedziesz 5 km. Mijasz zjazd Parndorf i zjeżdżasz na węźle Neusiedl am See na drogę nr 50 w prawo w kierunku Eisenstadt. Zaraz za zjazdem z autostrady będzie po lewej stronie widoczna stacja Jet gdzie warto zatankować paliwo.

Kontynuujesz jazdę drogą 50 w kierunku Eisenstadt, mijając po drodze Jois, Breitenbrunn i Schutzen am Gebirge. Przed Eisenstadt skręcasz w prawo na drogę ekspresową S31 (Burgenland Schnellstrasse), którą jedziesz kilkanaście kilometrów i na węźle Knoten Mattersburg zjeżdżasz na drogę ekspresową S4 kierunek Wiener Neustadt, którą jedziesz do końca i na węźle Knoten Wiener Neustadt zjeżdżasz na autostradę A2/E59 kierunek Graz, Klagenfurt.

I jesteś kilkadziesiąt km za Wiedniem bez korków
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 02.06.2008 23:00

Powiem szczerze "studiując" mape o takiej trasie myślałem. Pytanie i moją wątpliwość budzi fakt iż pojade w nocy i czy warto nadkładac drogi i płacić za kolejne winietki. Prosze o Wasze opinie bo powiem szczerze nikttej trasy oprócz mojego następcy nie proponuje a z punktu widzenia mapy wydaje się ona najbardziej logiczna.
pupsinek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pupsinek » 03.07.2008 12:24

MWN napisał:

MWN napisał(a):Podpowiem, żeby nie było że tylko krytykuję:
Wrocław, Kłodzko, Boboszów - granica Czeska

Ołomuc - droga szybkiego ruchu potem Autostrada na Brno
Odbić na Wiedeń
Autostrada - Graz, Maribor, droga zwykła Ptuj
Od granicy Cro znów autostrada do samego Zagrzebia.

Plusem jest to, że nie płaci się wiele w Czechach, Austrii, minimalnie w Slowenii (70 centów), omija się Słowację, więc też odpada jedna z opłat.
Taką trasę przy wyjeździe z Wrocławia ok 4:00 robi się w 7-8 godzin i w niedzielę lub sobotę oczywiście.


I ma rację.
Ja od 8 lat corocznie pokonuję tą trasę ruszając z Poznania. Dokładam jeszcze 176 km przez Leszno i centrum koszmarnie zatłoczonego i źle oznakowanego Wrocławia.
Jadę z przyczepą campingową, więc i tak nie lecę szybciej niż 130-140km/h.
Z Poznania ruszamy późnym wieczorkiem (około 18:00-20:00) i lecimy "na noc". Za Wiedniem jest fajny parking (630km od Poznania) i tam robię nad ranem dłuższą przerwę, czasami troszeczkę zduszę komara :).
Potem już robi się wakacyjnie i ciepło, aż dojedziemy na Krk.
Całość trasy razem z przerwami na odpoczynek i granicami około 16h, odcinek 1150km.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 03.07.2008 18:55

Lecimy z Piły tak samo od lat:)
Pozdrawiam Wielkopolana:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2008 19:02

Z Piły polecam przez Śrem, Gostyń.
Boboszów to zło!
Kreto, wąsko, do d.... oznakowane.
Polecam autostrade do Krapkowic, Głubczyce i KrnoV.

Ale każdy robi po swojemu.... :?
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 06.07.2008 10:39

Wróciłem z rodziną 05.07 nad ranem z CRO. W związku z winietami w SLO wracałem przez węgry pierwotnie chciałem w Kormend odbic do autostrady w Austrii ale po analizie mapy "pociągłem" na północ na Szombathely, Csorna i na Północ do Bratysławy dalej juz tradycyjnie Brno, Ołomuniec i Boboszów i powiem Wam ze zrobiłem ponad 50km mniej niż przez Austrie bez opłat na Węgrzech i nie wiem czy przy następnych pobytach w CRO tą droga nie będe jeździł z okolic Splitu pod Poznań czystej jazdy 15h. 4,5h w CRO, 4,5 w HU i 6 z Bratyslawy do domu.
pupsinek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pupsinek » 08.07.2008 12:52

Hej michu73!
A możesz opisać stan drogi na Węgrzech, temonty czy coś tam? Jechałeś sam czy z przyczepą? Dużo wiosek po drodze i ograniczeń prędkości? Podaj troszkę szczegółów, bo myślę właśnie nad taką trasą.


Madzia1981
Również pozdrawiam krajankę!
Myślicie też nad zmianą trasy aby omijać Słowenię?
Basman
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basman » 08.07.2008 14:42

Będąc w Bratysławie wg mnie nie ma sensu wracać do Austrii i kisić się potem w korkach w Słowenii. Lepiej już pociągnąć przez HU. Przez ostatnie 4 lata jeżdziliśmy Olomouc-Brno -Wien-Graz-Maribor-Zagreb. Odcinek w Słowenii koszmar (szczególnie w Weekendy), dlatego w tym roku do Bratysławy i HU nr 86 do Cro. Jedynie rozważam dojazd do Bratysławy, czy tradycyjnie Głubczyce-Krnov -Olomouc-Brno czy też pojechać na Racibóż-Chałupki-Ostrava-Zilina-ta druga droga podobno jest lepsza. Ruszamy z Kędzierzyna-Koźla
komuna
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) komuna » 08.07.2008 15:07

michu73 napisał(a):Wróciłem z rodziną 05.07 nad ranem z CRO. W związku z winietami w SLO wracałem przez węgry pierwotnie chciałem w Kormend odbic do autostrady w Austrii ale po analizie mapy "pociągłem" na północ na Szombathely, Csorna i na Północ do Bratysławy dalej juz tradycyjnie Brno, Ołomuniec i Boboszów i powiem Wam ze zrobiłem ponad 50km mniej niż przez Austrie bez opłat na Węgrzech i nie wiem czy przy następnych pobytach w CRO tą droga nie będe jeździł z okolic Splitu pod Poznań czystej jazdy 15h. 4,5h w CRO, 4,5 w HU i 6 z Bratyslawy do domu.


A mógłbyś dokładniej opisać tą trasę?
Sam wybieram się z Poznania na Hvar, więc opis do Splitu będzie mile widziany
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2008 15:47

Basman
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basman » 08.07.2008 18:19

Mam jescze jedno pytanie do osób które jechały przez Ostravę.
Czy odcinek drogi nr 56 z Ostrawy do Frydek Mistek jest płatny?
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 08.07.2008 23:17

komuna napisał(a):
michu73 napisał(a):Wróciłem z rodziną 05.07 nad ranem z CRO. W związku z winietami w SLO wracałem przez węgry pierwotnie chciałem w Kormend odbic do autostrady w Austrii ale po analizie mapy "pociągłem" na północ na Szombathely, Csorna i na Północ do Bratysławy dalej juz tradycyjnie Brno, Ołomuniec i Boboszów i powiem Wam ze zrobiłem ponad 50km mniej niż przez Austrie bez opłat na Węgrzech i nie wiem czy przy następnych pobytach w CRO tą droga nie będe jeździł z okolic Splitu pod Poznań czystej jazdy 15h. 4,5h w CRO, 4,5 w HU i 6 z Bratyslawy do domu.


A mógłbyś dokładniej opisać tą trasę?
Sam wybieram się z Poznania na Hvar, więc opis do Splitu będzie mile widziany


Generalnie trasa na Węgrzech w porównaniu z CRO i dalej Słowacją i Czechami jest wąskim gardłem bo to zwykła jednojezdniówka. Tomtom pokazał mi cały odcinek na 270km pokonałem go w 4,5h więc nie jest zły. Sa momenty lepszej i gorszej drogi generalnie dobrze oznakowana ja jechałem w piątek w godzinach od 15.30 do 20.00 natężenie ruchu średnie bez przeciążeń. Troche jest zapętlony w sensie oznakowania wjazd do Bratysławy (jadąc zwykłą drogą nie autostradą) ale da sie przeżyć.

Podsumowując biorac po uwagę brak autostrady od brna do wiednia i winiety w słoweni myśle że ta trasa jest ciekawą alternatywą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone