Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 11:33

Trasę najlepiej wyznaczy Ci program ViaMichelin.
Ponadto z Wawy droga prosta jak drut: Chyżne - Rajka (granica SK/HU) - przez Węgry droga nr 86 - Letenye (granica H/HR)
To chyba jeden z prostrzych wariantów dojazu.
A reszta tak jak mój przedmówca.....wszystko na ten temat było już nie raz opisane (i to szczegółowo) na tym forum
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 24.04.2008 22:38

Oczywiście wszystkie drogi prowadzą do "Rzymu" ale jechac z Warszawy do Rab przez Niemcy to kicha nic to nie daje. No chyba że chcemy dłużej jechać.
Najlepiej jednak tak jak radzą przez Chyżne Słowcję Węgry i.t.d.
Posłuchaj co ci radzą a zajedziesz bez problemów.
Ja tak miałem pierwszy raz poczytałem na forum poszperałem poszukałem i dzieki kolegom z forum dojechałem bez problemów :lol:
asiakc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiakc » 31.05.2008 22:49

MWN przyznaję Ci rację. My wyjeżdżamy z Wrocławia i nasza lady (przydomek naszej nawigacji satelitarnej nadany przez mojego męża ) również wskazuje mi taką trasę. Podpowiedz mi proszę gdzie możemy kupić winiety po stronie czeskiej jadąc tą drogą. :D
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 31.05.2008 23:15

asiakc napisał(a):MWN przyznaję Ci rację. My wyjeżdżamy z Wrocławia i nasza lady (przydomek naszej nawigacji satelitarnej nadany przez mojego męża ) również wskazuje mi taką trasę. Podpowiedz mi proszę gdzie możemy kupić winiety po stronie czeskiej jadąc tą drogą. :D

Ja kupuję na granicy zaraz za Boboszowem. Po lewej stronie są pawilony, a tam sklepik z piwem i winietami Czeskimi.Pozdrawiam. :)
mkuba79
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkuba79 » 31.05.2008 23:47

FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam
jevick
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jevick » 01.06.2008 06:24

zadam baardzo naiwne pytanie- czy ten sklepik z winietami za bobozowem jest hm..calodobowy?

p.s. jeszcze 5dni i...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2008 08:20

mkuba79 napisał(a):
FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam

WROCŁAW PODAŁEM JAKO ODNOŚNIK!!!!
Mogę zrobić Żary lub Żagań. Trochę ludzi stamtąd znam. Lub Zieloną Górę...
Pasuje? :wink:
asiakc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiakc » 01.06.2008 11:51

Jevick - uważam , że to nie jest naiwne pytanie. My również przekraczamy "granicę" w nocy, dlatego też chciałam je zadać.
:lol: Jeszcze 20 dni :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2008 12:10

Winiety czeskie możecie nabyć na stacjach benzynowych.
Oczywiście przed wjazdem na odcinki platne.... :twisted:
jevik trasa przez Boboszów to porażka. Od zakrętów zakręci ci się w głowie. Średnia prędkość także jest marna....
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 01.06.2008 12:56

jevick napisał(a):zadam baardzo naiwne pytanie- czy ten sklepik z winietami za bobozowem jest hm..calodobowy?


Z tego co pamiętam z zeszłego roku jest czynny 7 dni w tygodniu ale chyba do 19:00. Jednak nie martw się, bo jak tam nie kupisz jedź spokojnie dalej i w Zabreh ( a więc daleko przed Mohelnicami gdzie zaczyna sie płatna) masz po prawej stronie 24h Slovnaft a kilkaset metrów dalej po lewej Shell i tam na pewno kupisz.
Powodzenia
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 01.06.2008 15:13

jevick napisał(a):zadam baardzo naiwne pytanie- czy ten sklepik z winietami za bobozowem jest hm..calodobowy?

p.s. jeszcze 5dni i...

Zawsze jadę przez Boboszów i sklepik jest otwarty ( nawet po 22.00), co nie oznacza, że w tym roku musi tak być. Raz się zdarzyło, że nie było winiet, ale kupiliśmy na pierwszej napotkanej stacji. Nie ma z tym problemy, bo do płatnej drogi jest kilkanaście kilometrów ( jadąc w kierunku Mohelnic).
Szerokiej drogi. :papa:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 01.06.2008 15:23

FUX napisał(a):
mkuba79 napisał(a):
FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam

WROCŁAW PODAŁEM JAKO ODNOŚNIK!!!!
Mogę zrobić Żary lub Żagań. Trochę ludzi stamtąd znam. Lub Zieloną Górę...
Pasuje? :wink:


No to prosze od Zielonej Gory, skoro jestes tak mily ;).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2008 15:49

Lubuszanin napisał(a):
FUX napisał(a):
mkuba79 napisał(a):
FUX napisał(a):Trasa w Polsce będzie uwzględniała jak punkt startowy Wrocław. Przez to miasto większość podróżujących z zachodniej Polski, będzie musiała


Szacowny Fux'ie.

Ja jestem jeszcze z bardziej zachodniej Polski i wcale Wrocław (choć bardzo lubię to miasto) nie jest punktem startowym dla większości Polaków z zachodniej Polski :-) - nawet przez nie nie przejeżdżamy.

Pozdrawiam

WROCŁAW PODAŁEM JAKO ODNOŚNIK!!!!
Mogę zrobić Żary lub Żagań. Trochę ludzi stamtąd znam. Lub Zieloną Górę...
Pasuje? :wink:


No to prosze od Zielonej Gory, skoro jestes tak mily ;).

1140km przez Niemcy.... do Zagrzebia.... :twisted:
jevick
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jevick » 01.06.2008 19:43

a nabylam juz dzis bo bylim w zoo z dzieckami- wiadomo do polnocy rzadza-ze niby:) wiec nabylismy na stacji benzynowej:)
ale dziekujemy za odpowiedzi :P :) :)

my pewnie przez boboszow - z walbrzycha najkrocej...
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 01.06.2008 20:00

MWN napisał(a):Podpowiem, żeby nie było że tylko krytykuję:
Wrocław, Kłodzko, Boboszów - granica Czeska

Ołomuc - droga szybkiego ruchu potem Autostrada na Brno
Odbić na Wiedeń
Autostrada - Graz, Maribor, droga zwykła Ptuj
Od granicy Cro znów autostrada do samego Zagrzebia.

Plusem jest to, że nie płaci się wiele w Czechach, Austrii, minimalnie w Slowenii (70 centów), omija się Słowację, więc też odpada jedna z opłat.
Taką trasę przy wyjeździe z Wrocławia ok 4:00 robi się w 7-8 godzin i w niedzielę lub sobotę oczywiście.


Tak teraz jechałem. Z powrotem z Wiednia jechałem na Pragę potem odbiłem na Brno przez Znojmo. Fajna droga. Na trasie B7 Wiedeń Brno sporo remontów, fajnie omija się Wiedeń a i przez Brno przeleciałem nie wiem kiedy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone