Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin_micha_30
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_micha_30 » 15.07.2008 08:51

Witam,

a co z rodakami z zachodnio północnej Polski?
Wybieram sie po raz pierwszy ze Szczecina 01.08 i planuję jechać przez Niemcy->Austrię-> Słowenię->Chorwacja. Czy to dobry wybór? Jechał może ktoś tą trasą? Czy polecicie jakiś motel po drodze (jadę z dziećmi). Chciałbym wyjechać koło 16 by zatzrymać sie koło 24 w motelu i z rana dalej w drogę. A może któs w tym czasie sie wybiera z okolić ? :lol: Pozdrawiam
Marcin
marcin_micha_30
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_micha_30 » 15.07.2008 08:56

dokładnie taką trasą chciałbym jechać:
moja trasa Szczecin - Crikvenica

Tylko pytanie czy nie natrafię na korki ;). Może znacie jakieś alternatywne trasy.

Pozdrawiam
Marcin
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.07.2008 16:50

Nie wiem, jakim jesteś kierowca/jakie masz doswiadczenie w długich trasach. Ja trasę nr 2 robie z dwoma pauzami w okolo 14h, a autostrad mam trochę mniej.
Na Twoim miejscu pospałbym z piatku na sobotę i wyjechal ze Szczecina koło 2 nad ranem. Na miejscu powinieneś być po poludniu koło 16-18
Jeżeli kwaterę masz nagraną, to wyjedź godzinę poźniej.
Spróbuj tak pojechać, aby przez Monachium przemknąć koło 8 rano. Wtedy powinno być bez zgrzytów. W najgorszym wypadku te 70km koło tego miasta pojedziesz koło godziny lub lepiej.
Dla mnie wyjazd koło 16 i szukanie noclegu kolo północy mija sie z celem, ALE JEST TO MOJA OPINIA.

Zrobisz, jak będziesz uważał najlepiej ze swojego punktu widzenia.
marcin_micha_30
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_micha_30 » 28.07.2008 22:56

Witam,

wyjeżdzam w piątek rano koło 8-9, w Salzburgu mam nagrany hotel w miare tani (http://www.oekotel.com). Mam nadzieję że zdążymy jeszcze coś tam obejrzeć i pozwiedzać. Przenocujemy i z rana ruszamy dalej. Mam nadzieje ze będzie OK. Jak wróce wrzucę może jakieś spostrzeżenia z trasy i kilka zdjęc.

Pozdrawiam
Marcin
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008
szczecin - chorwacja od 19/08

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 30.07.2008 18:04

hej !
mam podobny problem jak Marcin!
Nie do końca wiem jak jechac !w zeszłam roku bylismy równiesz w Cro jechalismy przez Niemcy( i tu zatrzymaliśmy sie w Norymberdze- teraz nie ma takiej możliwosci) pozniej była austia( willach) - słowenia - lubiliana- i cro na rjeke- koniec trasy docelowo w Rabaciu- było super! tylko jak widze ile wy tu piszecie o tych trasach to zgłupiałam.
w zeszłym roku jechalismy 1 wrzesnia a w tym chcemy wyjechać 19/08 ok 18,00 ze Szczecina i pojechac naraz bo jest 3 kierowców tzn bez zadnych noclegów. co radzicie jak jechac? w zeszłtym roku w Austrii były straszne "ształy" :). czy mi sie wydaje czy Istria bedzie najbliżej połozona bo tak do konca nie ustaliliśmy dokładnego miejsca pobytu. w zeszłym roku jechalismy w ciemno i było tanio i super warunki! piekny dom!i fajna cena ok 38 zł za osobe. prosze o jakies rady CRo fani :)
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 06.08.2008 05:33

2 lata temu jechałem trasą Szczecin->Niemcy->Austria->Słowenia->Chorwacja (Istria). Trasa była robiona na 2 kierowców, wyjazd o godz. 16 i raczej nie mieliśmy problemów z dojazdem - z przystankami jechaliśmy ok. 17-18h. W tym roku wyjazd 04.09 w okolice Trogiru i tez jedziemy na 2 kierowcow przez Niemcy, Austrie, Słowenie. Wyjezdzamy w czwartek, wiec raczej eliminujemy weekendowe korki. Pozdrowienia.
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 06.08.2008 09:49

upewniłes mnie w przekonaniu ze to najlepsza trasa mówisz ze 18 godz jechałes?> w sumie oki ale o ktorej byłes jak o 16 wyjechales?> bo jak ja chce o 18 to chyba troche pozno co?
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 06.08.2008 18:00

bylismy gdzies po godz. 10. Moim zdaniem warto wczesniej wyjechac, tak by przejechac noca jak najwiecej trasy praktycznie przy malo zatloczonych drogach. Z tego co pamietam, autostradami mija sie wszystkie miasta, za wyjatkiem Lubjany w Slowenii, gdzie kawalek trzeba przejechac przez miasto (nie wiem czy cos sie zmienilo). Ja w tym roku bede wyjezdzal szybciej, bo i dalej trzeba pojechac. Pozdrowienia.
agaw
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaw » 07.08.2008 23:59

Mili Ziomkowie!
Czy ktoś z Was jechał z okolic Szczecina na południe Cro? Wyjeżdżamy w nocy z 16/17.08 do Igrane i mam jeszcze kilka szczegółowych pytań odnośnie trasy: m.in. jakie przeście graniczne SLO/CRO najlepiej wybrać, by ominąć ewentualne korki? I czy ktoś z Was jechał przez Niemcy trasą omijającą ring Monachium? Jak się jedzie tą drogą?
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 08.08.2008 10:10

agaw napisał(a):Mili Ziomkowie!
Czy ktoś z Was jechał z okolic Szczecina na południe Cro? Wyjeżdżamy w nocy z 16/17.08 do Igrane i mam jeszcze kilka szczegółowych pytań odnośnie trasy: m.in. jakie przeście graniczne SLO/CRO najlepiej wybrać, by ominąć ewentualne korki? I czy ktoś z Was jechał przez Niemcy trasą omijającą ring Monachium? Jak się jedzie tą drogą?


Co do przejść SLO/CRO opcja SZUKAJ -leniuszku
Termin 16 na 17 będzie wolny od korków - środek tygodnia
Leciałem na Murter w tym roku przez Ragesburg (D)->Graz(A)->Mureck(A),Lenart(SLO),Ptuj(SLO)-> i dalej prościutko autostradami w CRO. Nigdzie ani najmniejszego koreczka i mijasz dużym łukiem Monachium.
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 08.08.2008 12:30

hassanbey napisał(a):
agaw napisał(a):Mili Ziomkowie!
Czy ktoś z Was jechał z okolic Szczecina na południe Cro? Wyjeżdżamy w nocy z 16/17.08 do Igrane i mam jeszcze kilka szczegółowych pytań odnośnie trasy: m.in. jakie przeście graniczne SLO/CRO najlepiej wybrać, by ominąć ewentualne korki? I czy ktoś z Was jechał przez Niemcy trasą omijającą ring Monachium? Jak się jedzie tą drogą?


Co do przejść SLO/CRO opcja SZUKAJ -leniuszku
Termin 16 na 17 będzie wolny od korków - środek tygodnia
Leciałem na Murter w tym roku przez Ragesburg (D)->Graz(A)->Mureck(A),Lenart(SLO),Ptuj(SLO)-> i dalej prościutko autostradami w CRO. Nigdzie ani najmniejszego koreczka i mijasz dużym łukiem Monachium.


16-17.08 to weekend, więc niekoniecznie będzie wolny od korków.
dadakomp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadakomp » 09.08.2008 11:53

MWN napisał(a):Podpowiem, żeby nie było że tylko krytykuję:
Wrocław, Kłodzko, Boboszów - granica Czeska

Ołomuc - droga szybkiego ruchu potem Autostrada na Brno
Odbić na Wiedeń
Autostrada - Graz, Maribor, droga zwykła Ptuj
Od granicy Cro znów autostrada do samego Zagrzebia.

Plusem jest to, że nie płaci się wiele w Czechach, Austrii, minimalnie w Slowenii (70 centów), omija się Słowację, więc też odpada jedna z opłat.
Taką trasę przy wyjeździe z Wrocławia ok 4:00 robi się w 7-8 godzin i w niedzielę lub sobotę oczywiście.


Potrzebowałbym Twej wiedzy na temat jazdy z Wrocławia .. Gdybyś mógł na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl napisać dokładną trasę przejazdu do Chorwacji > Makarska .. oraz gdzie po drodze można spać (jadę z dziećmi malutkimi). Z góry bardzo dziękuje.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.08.2008 14:44

Zawsze jadę autostradami niemieckimi, szybciej, wygodniej i prościej, Mniej więcej w połowie drogi nocleg w Graz - Kalsdorf, http://www.oekotel.com/index_pol.php
Polecam ten hotel, czysty i wbrew opiniom zupełnie nie słychać hałasu samolotów startujących z pobliskiego lotniska. Raz tylko jechaliśmy przez Czechy, ponieważ nie była to autostrada, podróż wspominamy mało sympatycznie. :wink:
agaw
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaw » 10.08.2008 01:47

Dziękuję Koledzy!
16/17.08 to rzeczywiście weekend, więc z korkami może być różnie. Utwierdziłam się w przekonaniu, żeby wybierając trasę - ominąć ring w Monachium.
Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na trasie!
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 10.08.2008 11:35

Witajcie- tu też Szczecin !
Moja zeszłoroczna trasa / jechałem z przyczepą/-Niemcy-Austria-Włochy /Triest-mija się bokiem/-Słowenia /tylko 30 km ''normalna droga'' i dobra,spokojna/-Rijeka.Cała trasa to autostrady,nocleg na pierwszej stacji paliw w Austrii /przystosowana do postoju dla tych co w trasie-duża,czysto,bezpiecznie/.Powrót ta sama droga z tym, że bez noclegu-dokładnie wyjazd z Rijeki o godz.7:00 a w Kołbaskowie wybiła 24:00.W ten posób nie musimy kupować winniety na Słowenie.
Pozdrawiam i udanych wakacji oraz szczęsliwego powrotu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone