Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka objazdowa z Itaką

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016
Wycieczka objazdowa z Itaką

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 23.01.2016 04:00

Hej! Pierwszy raz jadę do Chorwacji, dlatego zdecydowałam się na biuro podróży żeby zobaczyć czy mi się spodoba. Zastanawiam się nad jedną z wycieczek objazdowych na 10 dni (z czego 2 w autokarze). Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś kto był na podobnej wycieczce z Itaką (ta oferta jest nowa) i opisać jak to wyglądało. Wiem że w internecie jest sporo opinii. Na stronie biura przeważają pozytywne, co mnie nie dziwi, za to na różnych forach jest dużo skarg, ale praktycznie brak o Chorwacji, dlatego zakładam ten temat.

1. Najbardziej interesuje mnie jakość hoteli. Gwarantują **/***. Nie jestem osobą bardzo wymagającą, oczekuje jedynie żeby pokój był czysty, tak samo łazienka - beż żadnych grzybów i wygodne łóżko.

2. Przedostatniego dnia będziemy na Korculi, prawdopodobnie Vela Luka (wywnioskowane na podstawie podanych Hoteli przy innych wycieczkach) - tutaj chciałabym wiedzieć czy są w okolicy jakieś kluby i puby ;) i ew. jedno "must see" w mieście.

3. Jakiej klasy jest autokar? Spędzimy w nim sporo czasu, więc dobrze by było wiedzieć czy jest bardzo ciasno czy do przeżycia (nie wiem jak przeżyje w jednej pozycji na trasie do i z Chorwacji). Podobno postoje co 4h. To może wydać się śmieszne, ale czy mają w autokarach wifi, albo jakiś punkt gdzie można by naładować tel. Nie jestem jakimś maniakiem telefonicznym, ale obecne smartfony trzymają jakieś 1,5 dnia, a w razie "w" lepiej mieć kontakt ze światem (mam manie ciągłego naładowania tel, szczególnie na wyjazdach, 20% to już "panika" :P)

4. Jak sobie radzić gdy pilot wycieczki okaże się nie najlepszy?

5. Średni przedział wiekowy na takiej wycieczce? (ja +2 osoba: 25-30)

6. Inne przydatne informacje, o których warto wiedzieć jadąc na tego typu wycieczkę.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.01.2016 10:50

Wycieczka zorganizowana to nie jest to czego oczekują użytkownicy tego forum. Panuje tu swoboda podróżowania, samodzielność, niezależność i samorządność. Każdy to co lubi i co chce. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Chce to śpi, nie chce to jedzie autem tam gdzie swiat go poprowadzi. Co zorganizowanych wycieczek to męcząca podróż autokarem - współczuję, zdanie się na blichtr hotelowy, brak środka lokomocji, zależność od wielu czynników, ogólnie mówiąc komercja. Jedyny plus to, że wszystko ma się zorganizowane ale smaku Chorwacji sie nie poczuje bo ten kraj to nie tylko widok z hotelu i plaża. To wioski w górach, rybackie, jeziora, wodospady, orientalne smaki, wieczerze z gospodarzami, mule, odojak z rusztu, rakija i pyszne białe wina itp, itp.itp.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.01.2016 11:09

Cześć.
Telefon w Cro to leży na nocnym stoliku najczęściej. :lol:
Na kiego Ci pejsy i inne takie? Relację będziesz on line robić?

Autokar jest najsłabszym ogniwem takiej imprezy. Postoję będa co jakieś 4h ale to jest lipa bez noclegu tranzytowego.
To jest z 15h w jednej pozycji siedzącej do tego z ograniczona ilością miejsca na nogi.
Noclegi, pilot?
Dla mnie niewiadoma. Z Itaka nigdy nie jechałem.
Ale jeżeli cena jest w stanie powetować niedogodności, to jechać.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 23.01.2016 11:21

Fux dziękuję za odpowiedź. Cenowo jest ok. Kończę właśnie studia i nie stać mnie na wiadomo jakie rzeczy. 1 dzień w autokarze jest męczący ale do przeżycia. Samochodem też się tyle jedzie, tyle że robi się postój kiedy się chce - ale że nie mam artretyzmu i 80 lat to co 4h dam radę ;)

Ural - jesteśmy w dziale "alternatywne środki lokomocji" ale dziękuję za Pani/Pana zdanie :) a program wycieczki obejmuje jeziora Plitwickie i Park Narodowy Krka + kilka znanych miasteczek :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.01.2016 11:52

Wrzuc ten program to jeszcze może cos podpowiemy na czas wolny.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 23.01.2016 12:34

Nie chcę robić reklamy ;) czas wolny przed wyjazdem jest w popołudnie dnia 7 i cały 8 dzień na Korculi.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 24.01.2016 12:19

Nikt nie był na takiej wycieczce z tym biurem?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.01.2016 14:48

Na Korculi macie do dyspozycji rowery, skutery i motorówki. Wszystko zalezy od Waszej inwencji.
Jaka to reklama dla biura.
Wklej ten program i juz. Z BP mało kto na forum do Cro jeździ. Kilku tylko selfie z takich wojaży wkleja i to, co w necie znajdzie.
Każdy z nas inaczej chłonie i postrzega podróżowanie od turystyki hotelowo-plażowej.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2016 15:05

makowylas napisał(a):Nikt nie był na takiej wycieczce z tym biurem?

Nieliczni (z tego forum) byli.
Tutaj, niejaka woman0002 wspomina, że mają ciasne autobusy, ale rewelacyjnych pilotów.

Musisz trochę poszperać na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki, pamiętaj o używaniu * to znacznie zwiększa zakres wyszukiwania.
Możesz napisać do tych, którzy byli na PW.

Powodzenia.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 24.01.2016 17:02

Dzięki za odpowiedzi :)
Walp - widziałam ten wpis o którym mówisz, ale tam jest tylko jedno zdanie na temat Itaki :D
Chciałabym znać opinię osób którzy byli i widzieli. Ta wycieczka jest nowa, więc sugeruje się jedynie opowieściami ludzi, którzy byli na podobnej wycieczce. Pierwsze terminy mają już na maj, więc jak ktoś się wybierze na wycieczkę "Chorwacki strzał w dziesiątkę" to proszę aby dał znać jak się udała :)

W skrócie plan wycieczki na 10 dni wygląda tak:
Dzień 2: Zagrzeb
Dzień 3: Rovinja i Pula
Dzień 4: Park Narodowy Jezior Plitwickich i Zadar
Dzień 5: Park Narodowy Krka + wodospady i Split
Dzień 6: Riwiera Markarska, Dubrownik i przejazd przez Półwysep Pelješac, przeprawa na Korculę
Dzień 7: Zwiedzania miasteczka Korcula
Dzień 8: Cały dzień wolny na wyspie
Dzień 9: po śniadaniu do domu ;)

Wiem, że plan dość intensywny ale mi to odpowiada :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.01.2016 17:06

Plan jest bardzo dobry. Wy młodzi to wycieczka wam nie zaszkodzi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.01.2016 17:09

Trudno się doczepić. Wydaje się ok.
6 dzień napięty.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 24.01.2016 17:13

Dzięki! W następnych latach pojadę tam, gdzie uznam że widziałam za mało :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2016 18:36

makowylas napisał(a):Walp - widziałam ten wpis o którym mówisz, ale tam jest tylko jedno zdanie na temat Itaki :D

Dokładnie, dlatego pisałem o szukaniu, a to tylko pewien ślad i dowód, że niektórzy byli.
makowylas napisał(a):W skrócie plan wycieczki na 10 dni wygląda tak:

Plan intensywny, ale dobrze ułożony, bo kulminacja jest dnia 6-go, a następnie "wyciszenie" w dwóch ostatnich dniach, przed powrotem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2016 23:33

makowylas napisał(a):Nikt nie był na takiej wycieczce z tym biurem?



Z innym
>>> chorwacja-2010-wycieczka-objazdowa-t35037.html
>>> wycieczka-objazdowa-2013-t44361.html
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wycieczka objazdowa z Itaką
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone