Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór trasy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzęczek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.08.2005
Wybór trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzęczek » 09.08.2005 21:24

W viamichelin automat :) wystukuje mi taką trasę do miejscowości pod wiedniem gdzie znajduje się mój punkt noclegowy czy rzeczywiście jest to najlepsza trasa i jak się to ma do prędkości pokonywanej. Szczerze mówiąc nie należę do osoboby która za bardzo naciska na pedał gazu ale chciałbym zdążyć na drugi dzień do Splitu na prom który wypływa o 20.00.
Dzień pierwszy bardzo interesuje mnie czy trasa przez Bratysławę jest szybsza niż przez Brno i jak się jeździ "gierkówką"
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... raryType=1
Dzień drugi
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... image.y=13

Ps. czy ktoś może nocował w tego typu motelu cenowo wydaje się bardzo do przyjęcia a i to że jest automatyczny to duża jego zaleta :)
http://www.orangewings.com/index.php/ar ... w/27/1/10/
Z góry dziękuję za odpowiedź
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 09.08.2005 22:27

brzęczek napisał(a):W viamichelin automat :) wystukuje mi taką trasę do miejscowości pod wiedniem gdzie znajduje się mój punkt noclegowy czy rzeczywiście jest to najlepsza trasa i jak się to ma do prędkości pokonywanej. Szczerze mówiąc nie należę do osoboby która za bardzo naciska na pedał gazu ale chciałbym zdążyć na drugi dzień do Splitu na prom który wypływa o 20.00.

Czasy które podaje Ci ViaMichelin są realne - pod warunkiem że nie będziesz jechał w sobotę - wtedy to po prostu loteria. W innym wypadku zwłaszcza czas dla drugiego dnia 7h jest jak najbardziej realny. Jesli ma to być ostatni prom to jednak mimo wszystko lepiej wyjechać jednak z samego rana i spróbować załapać się na jakiś wcześniejszy...

brzęczek napisał(a):Dzień pierwszy bardzo interesuje mnie czy trasa przez Bratysławę jest szybsza niż przez Brno

Obie trasy są porównywalne ale do Wiener Neustadt lepiej chyba rzeczywiście pojechać przez Słowację.

brzęczek napisał(a):i jak się jeździ "gierkówką"

Generalnie dobrze - trochę gorzej jeśli pada (koleiny).

Pzdr
Tomek
brzęczek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzęczek » 11.08.2005 10:03

dziękuję bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie: czy lepiej jechać przez Cieszyn czy może w Bielsku Białej odbić w stronę Zwardonia przez Żywiec? Miał ostatnio ktoś doczynienia z tą trasą?(chodzi mi o trasę przez Zwardoń). Dodaję że jadę przez Bratysławę :)
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 11.08.2005 10:38

brzęczek napisał(a):dziękuję bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie: czy lepiej jechać przez Cieszyn czy może w Bielsku Białej odbić w stronę Zwardonia przez Żywiec? Miał ostatnio ktoś doczynienia z tą trasą?(chodzi mi o trasę przez Zwardoń). Dodaję że jadę przez Bratysławę :)

Jechałem tą trasą w zeszłym roku w drodze powrotnej. Na tej trasie minusem jest niestety wąska i niezbyt dobrej jakości droga po obu stronach granicy (odcinki po około 10-20 km z każdej strony). Plusem jest za to niewielki ruch.
W tym roku ze względu na remont odcinka BB-Cieszyn może to być niezłą alternatywa dla tradycyjnego przejazdu przez Cieszyn.

Więcej informacji o pracach na odcinku BB-Cieszyn i sugerowanych objazdach znajdziesz na forum.

Pzdr
Tomek
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 11.08.2005 10:52

brzęczek napisał(a):dziękuję bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie: czy lepiej jechać przez Cieszyn czy może w Bielsku Białej odbić w stronę Zwardonia przez Żywiec? Miał ostatnio ktoś doczynienia z tą trasą?(chodzi mi o trasę przez Zwardoń). Dodaję że jadę przez Bratysławę :)

Daruj sobie Zwardoń. Na 110% na pół godziny zgubisz się w Żywcu. Wracałem przez Zwaerdoń w poniedziałek.
Moja propozycja: od Katowic wskocz na drogę do Wisły. Jak miniesz zjazd na Pawłowice Śl. i Jastrzębie, po ok. 2 km. będzie zjazd na Cieszyn. Skręcasz. Wyskakujesz 1 km od granicy.
Stacja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stacja » 11.08.2005 11:02

Leciałem wczoraj o 6 rano trasą Cieszyn -BB z Chorwacji, było pusto 60/70 na liczniku mimo remontu , tamtą stronę 2 tygodnie temu też nie miałem problemów.
Pzdr

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone