Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 15:56

Mikromir napisał(a):To wybrzeże bardziej charakterystyczne dla rejonów na południe od Splitu, wysp takich jak Hvar, Korčula, Vis czy Brač, czy półwyspu Pelješac etc. Aczkolwiek może coś takiego gdzieś bardziej na pn się uchowało... Skaliste wybrzeże Murteru?... Jakieś fragmenty wybrzeża pod Paklenicą?... Konkretnie nie pomogę, bo z pn Dalmacji pamiętam jednak inne dominujące klimaty.



Ok. Dzięki za pomoc :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 15:57

BTW, Wiola coś takiego znalazła na Pagu, ale bardziej jako ewenement w tej okolicy. Na końcu tego odcinka:
wakacje-ktorych-mialo-nie-byc-pag-i-bra-para-idealna-t53272-60.html#p1918189
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 16:00

Mikromir napisał(a):BTW, Wiola coś takiego znalazła na Pagu, ale bardziej jako ewenement w tej okolicy. Na końcu tego odcinka:
wakacje-ktorych-mialo-nie-byc-pag-i-bra-para-idealna-t53272-60.html#p1918189


Przejrzę relację Violi. Niesamowita jest :) Ale jedno wie, że z wyspy Vir zrezygnuję i dwa razy na Pag się wybiorę :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.12.2017 16:05

NataliaSze napisał(a):Właśnie o takie mocno skalne wybrzeże mi chodzi :) niż o klify :) Coś takiego

takie wybrzeże poza płd Dalmacją to niektóre rejony wschodniej Istrii (Ravni) + Kamjenak; dalsze plaże miasta Krk, czy też gdzieniegdzie Rab (Barbat), ale tam piaszczyście
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 17:02

te kiero napisał(a):
NataliaSze napisał(a):Właśnie o takie mocno skalne wybrzeże mi chodzi :) niż o klify :) Coś takiego

takie wybrzeże poza płd Dalmacją to niektóre rejony wschodniej Istrii (Ravni) + Kamjenak; dalsze plaże miasta Krk, czy też gdzieniegdzie Rab (Barbat), ale tam piaszczyście


Właśnie w okolice kamenjka mieliśmy najpierw jechać. Jednak ostateczny wybór padł na okolice zadaru.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 17:10

NataliaSze napisał(a): ostateczny wybór padł na okolice zadaru.

I rozumiem, że to wybór nieodwracalny?...
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 17:43

Mikromir napisał(a):
NataliaSze napisał(a): ostateczny wybór padł na okolice zadaru.

I rozumiem, że to wybór nieodwracalny?...


Już mamy zarezerwowane. Ale czytająć i oglądając zdjęcia Violek_lp Pag mnie zachwyca. Pojedziemy do Splitu, Trogiru ;) Będzie fajnie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 17:57

NataliaSze napisał(a): Będzie fajnie :)

Jeśli jesteście w miarę mobilni, a Petrcane jest tylko bazą, to z pewnością tak. :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 18:00

Mikromir napisał(a):
NataliaSze napisał(a): Będzie fajnie :)

Jeśli jesteście w miarę mobilni, a Petrcane jest tylko bazą, to z pewnością tak. :)


:)
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Piękne, szerokie plaże, GDZIE? Trudny wybór miejscowości...

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 11.01.2018 12:14

Po ostatniej wizycie na Pagu mam ogromny problem z wybraniem miejscowosci na ten rok.
Wszystko porownuje do Pagu. Plaze Pagu sa duze, szerokie, dzikie...
Nie wspomne o tym, ze nie sa zatloczone... jak ktos rozlozy sie w Novaliji i Mandre, w samym centrum, to bedzie scisk, wiadomo...
Ale tam masz wybor, chcesz siedziec w tlumie, idziesz na taka plaze, chcesz pieknych widokow i troche dziczy, wsiadasz w auto i po 10 minutach masz to czego szukasz...
Takie miejsce marzy mi sie tez na ten rok!
Nie lubie miejscowosci w stylu 3 domy na krzyz i pustka dookola. Dzieci chca zeby byl gwar, zeby byli ludzie, sklepiki, pamiatki... i niech tak bedzie... ale zeby bylo urozmaicenie. Stacjonowalismy w Mandre, dzieci ciagle porownywaly do Podgory, w Mandre za malo sie dzialo... ale za to okolica byla cudna, wyspa piekna, no i te plaze...
Plaza z deptakiem nad glową to troche slabo...
Ktos moze podpowie taka miejscowosc, gdzie bedzie sie dzialo wieczorami, gdzie jest klimatyczny deptak i duzo sie dzieje jak w Podgorze... ale zeby nie lezec na plazy a nad glowa ulica, zeby byla jakas alternatywa w okolicy, zeby mozna bylo blisko znalezc piekne plaze i piekne widoki...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Piękne, szerokie plaże, GDZIE? Trudny wybór miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2018 12:36

miska777 napisał(a):Po ostatniej wizycie na Pagu mam ogromny problem z wybraniem miejscowosci na ten rok.

Ktos moze podpowie taka miejscowosc, gdzie bedzie sie dzialo wieczorami, gdzie jest klimatyczny deptak i duzo sie dzieje jak w Podgorze... ale zeby nie lezec na plazy a nad glowa ulica, zeby byla jakas alternatywa w okolicy, zeby mozna bylo blisko znalezc piekne plaze i piekne widoki...


Może >>> rogoznica-czy-primosten-t35595.html

Albo powtórka >>> od-breli-az-po-tucepi-co-wybrac-t44039-45.html#p1440723
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Piękne, szerokie plaże, GDZIE? Trudny wybór miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 16:39

miska777 napisał(a):Ktos moze podpowie taka miejscowosc, gdzie bedzie sie dzialo wieczorami, gdzie jest klimatyczny deptak i duzo sie dzieje jak w Podgorze... ale zeby nie lezec na plazy a nad glowa ulica, zeby byla jakas alternatywa w okolicy, zeby mozna bylo blisko znalezc piekne plaze i piekne widoki...

A co takiego konkretnie dzieje się w Podgorze? Pytam, bo nie mieszkałam tam.
Czy chodzi o takie atrakcje jak np. w Jelsie w nadchodzącym sezonie, czy coś innego?
http://www.tzjelsa.hr/hr/dogadanja/aktu ... a-u-jelsi/
Bo jeśli tak, można stacjonować w Jelsie (jak kto bogatszy to i w nieco bardziej snobistycznym, światowej sławy Hvarze), a na plażowanie jeździć do pięknych hvarskich zatok. W miastach Hvaru plaże (jeśli w ogóle istnieją) są takie sobie, ale poza nimi - bajka. Gratis dostajesz śliczne, stare, kamienne dalmatyńskie miasteczka.
Polecałabym dokładne przyjrzenie się tej wyspie, bo ma wiele urokliwych, spokojnych zakamarków dostępnych dla zmotoryzowanych...
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
http://www.visit-hvar.com/
..a tym moją ulubioną (choć trochę trzeba do niej dojechać) zatokę :wink:

abP1220298.jpg
Pokrivenik


acP1220270.jpg
Pokrivenik
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2018 16:50

Może poł. Peljesac i Orebić - będzie się działo na poziomie Podgory (byłam i tu i tu), a plaże fajne poza miastem, ale nie szeroki, raczej zatoczki...
No i Jelsa na Hvarze jak już Danka napisała - też byłam, ale tam tych rozrywek to mniej niż w Podgorze było w lipcu...
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 12.01.2018 00:16

Janusz - czemu ja zawsze szukam swoich postow i zawsze okazuje sie ze to ty je gdzies przeniosles? ;)

Primosten i Rogoznice, jakbys wyczul, wlasnie bralam pod uwage... przejrzalam podany przez ciebie link, ale tam malo konkretow a wiecej slownych potyczek miedzy cromaniakami...'

Dziewczyny dzieki za porady, mysle ze w tym roku dalej niz Trogir nie pojedziemy... byly juz okolice Makarskiej, widzielismy Dubrovnik... te miejscowosci na lądzie miedzy Podgora a Dubrovnikiem jakos mnie nie przekonuja... a wyspa w tym roku chyba odpada, byl ostatnio Pag, teraz myslalam o KRK ale Janusz raz tak tam zmarzl, ze sie zniechecilam na ten rok;) i mysle o staly lądzie...
A teraz serio. Podgora jest piekna. Generalnie okolice Makarskiej to podobne widoki, jednak nas Podgora najbardziej urzekla... piszac o atrakcjach nie mialam na mysli nic szczegolnego, po prostu sama miejscowosc ma w sobie taki klimat i urok...
NIektorzy lubie totalne odludzie, cisze i spokoj... lubia napawac sie tym spokojem i odpoczywac... a my lubimy tetniace zyciem promenady, kiedy chce spokoju pojade w miejsce spokojne, na luzniejsza plaze... a kiedy mam ochote jest tez starowka, czy deptak, jest gdzie wyjsc, cos sie dzieje... w Mandre na Pagu zycie zamieralo o 20... w Podgorze promenada zyla do 24... na plaze chodzilismy tam gdzie mniej ludzi, a wieczorami odwrotnie...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 08:53

miska777 napisał(a):Janusz - czemu ja zawsze szukam swoich postow i zawsze okazuje sie ze to ty je gdzies przeniosles? ;)

Tak moja rola na forum. :wink:
miska777 napisał(a):Primosten i Rogoznice, jakbys wyczul, wlasnie bralam pod uwage... przejrzalam podany przez ciebie link, ale tam malo konkretow a wiecej slownych potyczek miedzy cromaniakami...

Skoro nie dalej niż Trogir - Primošten chyba najlepsza opcja.

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707558

PS. Na Krk zmarzłem dość dawno, widocznie trafiłem na załamanie pogody.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone