Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2017 19:56

badboytcz napisał(a):na 99% 24/25.08-7/8.08

Czas zaczął płynąć wstecz...?...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2017 20:22

DagmaraLijewska napisał(a):Witajcie. Jeśli powtarzam wątek prosze o link jakis z odpowiednim postem :) 30.08.2018- 10.09.2018 mamy zamiar wybrać się (już z Mężem :D ) na podróż poślubną. Jako środek transportu na 90% wybieramy samolot. Jesli chodzi o rejon Chorwacji zalezy Nam na tym najbardziej ciepłym, tropikalnym (palmy itp). Jakie miasta ( takie w których mozna odpoczac, troche pozwiedzac ), miejsca (apartamenty ) możeice polecic? Dziękuje z góry za pomoc.
ps. trocha chaotyczny post ale pierwsza taka podróż nie wiem jak sie do tego zabrać :))) :D :D

Jeśli samolot, ilość miejsc docelowych jest dość ograniczona.
Odpuść Zadar i okolice. Zostaje Split (choć to lotnisko jest bliżej Trogiru chyba) i Dubrownik.
Ja bym celowała w okolice Dubrownika, który sam w sobie jest prawdziwą perłą, choć na stacjonarny pobyt wybrałabym mniejszą miejscowość w okolicy, a do Dubrownika dojeżdżałabym transportem publicznym. Spacery po starówce - bezcenne. Do tego fiszpikniki na okoliczne wyspy, ewentualnie może jakaś dalsza wycieczka np. nad Bokę Kotorską z Kotorem? Rozejrzyj się w necie za taką możliwością.
Jeśli Split, to jest trochę opcji:
-mieszkanie albo mocno na południe od Splitu (czyli wspomniana Riwiera Makarska bądź Omiška), będziesz mieć wspaniałe widoki, masz szansę dojechać busem do Splitu, nawet Trogiru, wybrać się na fiszpiknik na Brač, Hvar lub Korčulę, jak się uprzesz to i jakiś przejazd do Dubrovnika złapiesz;
-mieszkanie mocno na północ od Splitu (bez okolic Kašteli!!), wtedy widoki są dużo mniej spektakularne i plaże słabsze, za to sporo opcji do zwiedzania: Split, Trogir, Šibenik, wodospady na rzece Krka, fiszpiknik na Kornaty, etc.
Proponuję zrobić rozeznanie co do okolic Dubrownika i tych na pd od Splitu. Otworzyć mapę. Poczytać o miejscowościach. Obejrzeć zdjęcia. Sprawdzić ukształtowanie terenu. Jak coś wpadnie w oko przeczytać relacje z tej okolicy, wypytać o szczegóły autorów w wątkach.
Wyszukiwarka jest w prawym górnym rogu strony. Działa nieźle.
Przydadzą się też:
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html (z wyszukiwarką do działu)
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017 (do wyszukania apartamentu)
bank-kwater-f39.html
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
Powodzenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Brela, Baska Voda, Makarska co dla 2+ małe dziecko ;]]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2017 20:24

chwileulotne85 napisał(a):Hej wszystkim!!

Szukamy jakiegoś noclegu w Cro w terminie 02.06-16.06, czyli absolutny początek sezonu.

Jedziemy dwoje dorosłych i córka 3 lata i 8 miesięcy w czasie pobytu. Wahamy się między trzema miejscami, tj. Brela, Baska Voda i Makarska.

Wszystkie miasteczka w tym okresie dobre na pobyt, można jechać w ciemno i szukać kwater na miejscu.
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 30.12.2017 20:41

Mikromir napisał(a):
badboytcz napisał(a):na 99% 24/25.08-7/8.08

Czas zaczął płynąć wstecz...?...


2018r. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2017 23:26

badboytcz napisał(a):
Mikromir napisał(a):
badboytcz napisał(a):na 99% 24/25.08-7/8.08

Czas zaczął płynąć wstecz...?...


2018r. :D

Miesiąc płynie wstecz :wink:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 30.12.2017 23:48

DagmaraLijewska napisał(a):Witajcie. Jeśli powtarzam wątek prosze o link jakis z odpowiednim postem :) 30.08.2018- 10.09.2018 mamy zamiar wybrać się (już z Mężem :D ) na podróż poślubną. Jako środek transportu na 90% wybieramy samolot. Jesli chodzi o rejon Chorwacji zalezy Nam na tym najbardziej ciepłym, tropikalnym (palmy itp). Jakie miasta ( takie w których mozna odpoczac, troche pozwiedzac ), miejsca (apartamenty ) możeice polecic? Dziękuje z góry za pomoc.
ps. trocha chaotyczny post ale pierwsza taka podróż nie wiem jak sie do tego zabrać :))) :D :D


Proponowałabym Brelę, byliśmy dwa razy - cztery i dwa lata temu - tu http://www.villamilibrela.com , ale te ceny obecnie (szczególnie dla dwóch osób i po sezonie A5 - 95 E)... szok 8O, też byliśmy we wrześniu i płaciliśmy 60E za 4 osoby. Można szukać tutaj https://www.brela.com albo booking
Jeżeli chodzi o bliskość lotniska Cilipi k/Dubrownika to dobrym wyborem byłby Cavtat (ale też Mlini czy Kupari) - byliśmy tylko na spacerze, ale kwaterę na pewno znajdziecie on line bez problemu.
Trochę nietypowym rozwiązaniem (ale bardzo romantycznym) byłoby Popovici z dostępem (raczej dalszym, trzeba dobrze poszukać) do przepięknej plaży konavoske Stijene Pasjaca (trzeba też mieć kondycję:)
Lotnisko k/Trogiru do Kastela - tutaj miejscowości jak wskazała Mikromir (chociaż nie wiem dlaczego nie Kastela). Wielu właścicieli apartamentów w pobliżu obu lotnisk oferuje transfer z lotniska
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 31.12.2017 10:32

Jestem po kolejnym dniu czytania o Riwierze Makarskiej i mam już mętlik co wybrać, tj. Brela, Baska Voda, Makarska, Tucepi. Jedziemy 02.06-16.06 w dwójkę + córka 3lata 8 miesięcy.

Chodzi przede wszystkim o to by córa miała się też gdzie pobawić, ogólnie by po tygodniu się nie nudzić.

Jak wyglądają w tych miejscowościach atrakcje dla dzieci?
Place zabaw, etc.

Wysłałem 250 zapytań o kwatery. Spłonęło z 60 odpowiedzi, a ja nie wiem na co się zdecydować.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 11:00

chwileulotne85 napisał(a): a ja nie wiem na co się zdecydować.

:mrgreen:

rodzice-rodzicom-czyli-przepis-na-chorwacje-t34710.html
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 13:03

W lipcu wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji 2+2. dzieci 5 i 7 lat. Wybraliśmy miejscowość Petrcane. Jedziemy na 9 dni. Czas zawsze spędzamy pół dnia na plaży, drugie pół zwiedzamy. Każdy dzień gdzie indziej. Nie chcemy kilku godzin w jedną stronę spędzać w aucie :) więc zasięg ograniczyliśmy pomiędzy wyspą Pag a Pakstane. Zarys planu już mniej więcej mam. (wyspy, Pag, Nin, Vir, Zadar, Pakostane). Cały czas wertuję forum. :) Odnośnie na temat wymienionych miejscowości mam już informacje. :) Teraz plan chcę ułożyć w zgrabną całość, ale liczę na to, że może Wy możecie coś ciekawego jeszcze polecić. Lubimy spacerować wąskimi uliczkami, nurkować aktywnie spędzać czas, zwiedzać. Nastawiamy się głównie na to. Z góry dziękuję za udzielenie informacji :) :)
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 31.12.2017 14:17

Janusz Bajcer napisał(a):
badboytcz napisał(a):
Mikromir napisał(a):
badboytcz napisał(a):na 99% 24/25.08-7/8.08

Czas zaczął płynąć wstecz...?...


2018r. :D

Miesiąc płynie wstecz :wink:


Wszystko wypatrzysz ;P do 7/8.09.2018
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 14:47

NataliaSze napisał(a):W lipcu wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji 2+2. dzieci 5 i 7 lat. Wybraliśmy miejscowość Petrcane. Jedziemy na 9 dni. Czas zawsze spędzamy pół dnia na plaży, drugie pół zwiedzamy. Każdy dzień gdzie indziej. Nie chcemy kilku godzin w jedną stronę spędzać w aucie :) więc zasięg ograniczyliśmy pomiędzy wyspą Pag a Pakstane. Zarys planu już mniej więcej mam. (wyspy, Pag, Nin, Vir, Zadar, Pakostane). Cały czas wertuję forum. :) Odnośnie na temat wymienionych miejscowości mam już informacje. :) Teraz plan chcę ułożyć w zgrabną całość, ale liczę na to, że może Wy możecie coś ciekawego jeszcze polecić. Lubimy spacerować wąskimi uliczkami, nurkować aktywnie spędzać czas, zwiedzać. Nastawiamy się głównie na to. Z góry dziękuję za udzielenie informacji :) :)

Hmmm, szkoda że nie zakotwiczyliście trochę bardziej na południe, mimo to zachęcam jednak mocno do odwiedzenia Szybenika, Trogiru (sic!), Splitu, wodospadów na rzece Krka. Podróż z Petrcane może będzie ciut dłuższa, ale dacie radę, a warto.
Co do Viru nie wypowiadam się, bo nikt nie zdołał mnie dotąd zachęcić do odwiedzenia tych okolic. Natomiast jeśli chodzi o wyspę Pag, to zdecydowanie nie można poprzestać na samym mieście Pag! Ta wyspa to przede wszystkim plaże i dość surowe lecz piękne widoki. Dlatego po spacerze na starówce Pagu (zresztą niewielkiej) koniecznie wybierzcie się na plażowanie, bo takich plaż jak na Pagu nie znajdziecie w Petrcane. Zależnie od kondycji dzieci polecam albo urokliwe latem plaże ZA Bošaną, gdzie dojście jest w miarę proste:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -rozin-bok
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ach-tihana
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... each-klara
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... h-delfinka
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-dubrava
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... each-elena
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -sv-marija
albo też - jeśli dzieci przejdą ok. kilometra pieszo po kamienistej trasie (a zazwyczaj dają radę) - najbardziej chyba malowniczą i klimatyczną plażę Pagu, Beritnicę:
https://www.google.pl/maps/@44.4985329, ... 704!8i4352
wakacje-ktorych-mialo-nie-byc-pag-i-bra-para-idealna-t53272-45.html?hilit=beritnica#p1918017
Tę ostatnią mocno polecam, aczkolwiek za dużo bagażu brać nie należy, za to wodę koniecznie. Szczegóły znajdziesz w klubie.
Wyspa Pag nie jest tylko na popołudnie, lecz przynajmniej na cały dzień. Ja kiedyś wybrałam się na taką całodzienną wycieczkę z okolic Zadaru (miasto Pag - plaża Dubrava - plaża Beritnica) i w efekcie w kolejnym sezonie spędziłam na Pagu cały tydzień. :wink:
Jeśli lubicie górskie wędrówki, polecam PN Paklenica: http://www.np-paklenica.hr/en/
Można po drodze zerknąć na kanion rzeki Zrmanji - w relacjach znajdziesz info.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 15:04

Dziękuje za obszerną informację :) Pag planujemy na cały dzień. O plażach już czytałam :) Pięknie wyglądają na zdjęciach :) Nad Splitem się zastanawiamy :) Nin także krótkie zwiedzanie miasteczka i potem leżenie na plaży tej piaszczystej ze względu na dzieci. Wędrówki górskie lubmy ale strasznie boję się pełzających gadów :) A z moim szczęściem ich pewnie mnóstwo zobaczę, więc wędrówki górskie odpadają. A czy w okolicach znajdują się jakieś klify czy to nie ten rejon???
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 15:22

NataliaSze napisał(a): Wędrówki górskie lubmy ale strasznie boję się pełzających gadów :) A z moim szczęściem ich pewnie mnóstwo zobaczę, więc wędrówki górskie odpadają. A czy w okolicach znajdują się jakieś klify czy to nie ten rejon???

:D Na trasach PN Paklenica wędruje tylu turystów, że gady ze ścieżek już pewnie dawno pouciekały. :wink: Ja nie widziałam żadnego, przynajmniej na szlaku do jaskini Manita Peć.
od-pagu-po-dubrovnik-czyli-dalmacja-2013-t43083-75.html#p1248035

Jeśli wybierzecie odpowiednią opcję wycieczki na Kornati, ew. PN Telašćica, to i jakieś w miarę fajne klify będą, aczkolwiek to nie Konavoske Stijene :smo:
http://podroze.onet.pl/przyroda/kornati ... iemi/x4l0r

Nie wiem, o jakie konkretnie klify Ci chodzi, bo te bliżej Petrcane, np. w okolicach Privlaki to raczej zwykłe... skarpy. :oczko_usmiech:
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 31.12.2017 15:44

Właśnie o takie mocno skalne wybrzeże mi chodzi :) niż o klify :) Coś takiego
Zdjęcie zapożyczone z netu

[/attachment][quote="Mikromir"][quote="NataliaSze"]
Załączniki:
DSC_0870.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2017 15:52

To wybrzeże bardziej charakterystyczne dla rejonów na południe od Splitu, wysp takich jak Hvar, Korčula, Vis czy Brač, czy półwyspu Pelješac etc. Aczkolwiek może coś takiego gdzieś bardziej na pn się uchowało... Skaliste wybrzeże Murteru?... Jakieś fragmenty wybrzeża pod Paklenicą?... Konkretnie nie pomogę, bo z pn Dalmacji pamiętam jednak inne dominujące klimaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone