Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bieszczadzkie wędrowanie

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.10.2012 17:09

a to ja napisał(a):
a to ja napisał(a):tak bardzo chciałabym wstać z fotela :wink: i ... pojechać TAM w październiku :D

Miałam jechać dziś wieczorem, ale ...
... zabrakło jednego puzzla w wyjazdowej układance.

I wszystko się rozsypało.
...


Musiał minąć cały rok ...
Ale nic to! :D

I chociaż część puzzli gdzieś się zawieruszyła :oczko_usmiech:, to jutro rano wstaję z fotela i ...

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.10.2012 17:12

Dorota, życzę pięknej pogody! Jesienne Bieszczady to jest to! 6 lat temu (to już tyle czasu minęło 8O) byliśmy właśnie w tym terminie - początek października i było cudnie :D

Pozdrav :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.10.2012 07:11

a to ja napisał(a):Musiał minąć cały rok ...
Ale nic to! :D

I chociaż część puzzli gdzieś się zawieruszyła :oczko_usmiech:, to jutro rano wstaję z fotela i ...

:papa:


Pięknej pogody życzę! Pozdrów połoniny.
Użytkownik usunięty
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2012 16:17

Fajnie się czyta Wasze wspominki. Chyba i mi będzie czas po latach zawitać i odwiedzić stare kąty. U mnie najmilsze wspomnienia utrwalone głównie na czarnobiałych fotkach.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.12.2012 16:26

A mnie miło, ze zajrzałeś .

Ponad rok bez Bieszczadów, już mi tęskno :cry: .
Użytkownik usunięty
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2012 17:30

marze_na napisał(a):A mnie miło, ze zajrzałeś .


Jeśli już to zajrzałam :) Zaraz uzupełnię mój profil, żeby nie było wątpliwości.
Ja już nie byłam 20 lat. Jak się ogląda zdjęcia z połonin to zero zmian. Jak się rozmawia ze znajomymi w sieci to już nie ta epoka, gdzie żyło się z telefonem na korbkę a CB to już był szczyt rozwoju komunikacji.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.12.2012 21:49

Kenik napisał(a): Jak się ogląda zdjęcia z połonin to zero zmian.


I niezmiennie można tam o całym bożym świecie zapomnieć :) .

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.04.2013 08:31

I po raz już nie wiem który zajrzałam do tej relacji :lol:
Jakoś mam słabość to widoków z Bukowego Berda :hearts:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2013 08:51

Roxi napisał(a):Jakoś mam słabość to widoków z Bukowego Berda :hearts:


Te widoki wiszą u nas na ścianie w salonie :lol: .
Też mam do nich słabość :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.02.2015 11:43

piotrf napisał(a):
marze_na napisał(a): . . . kto wie, kto wie, ta zima kusi... :lol:


Zimowe Bieszczady to "inna bajka" , dla kochających te góry - obowiązek :lol:


Odkopuję wątek, żeby się pochwalić :oczko_usmiech: . Zima kusiła, kusiła, aż skusiła 8) .

O ile nie nastąpi żaden koniec świata jutro startujemy w Bieszczady :hearts: :!:

Proszę trzymać kciuki za pogodę. I za kondycję :lol: .
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 13.02.2015 19:37

marze_na napisał(a):
piotrf napisał(a):
marze_na napisał(a): . . . kto wie, kto wie, ta zima kusi... :lol:


Zimowe Bieszczady to "inna bajka" , dla kochających te góry - obowiązek :lol:


Odkopuję wątek, żeby się pochwalić :oczko_usmiech: . Zima kusiła, kusiła, aż skusiła 8) .

O ile nie nastąpi żaden koniec świata jutro startujemy w Bieszczady :hearts: :!:

Proszę trzymać kciuki za pogodę. I za kondycję :lol: .

Końca świata jeszcze nie ma , no to czekam na zdjęcia nasłonecznione słońcem słonecznym. :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Wśród zielonych traw połonin czyli bieszczadzkie wędrowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 13.02.2015 19:52

marze_na napisał(a):O ile nie nastąpi żaden koniec świata jutro startujemy w Bieszczady :hearts: :!:
Proszę trzymać kciuki za pogodę. I za kondycję :lol: .

Życzę zatem udanej wyprawy - dobrej pogody i jeszcze lepszej kondycji :) .

W Bieszczadach spędziliśmy z żoną kilka dni tej zimy i było naprawdę świetnie.
Chętnie bym znowu pojechał, ale to na razie nierealne...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.02.2015 22:28

Udało się :D :!:

Zobaczyć Bieszczady zimą chciałam zawsze, a jednocześnie nie bardzo wierzyłam, że kiedykolwiek się na taki wyjazd zdecydujemy. Bo daaaaaaaaleko, bo pogoda nieprzewidywalna, bo góry zimą wymagają specjalnego przygotowania, bo jak sypnie śniegiem to trzeba odkurzyć narty... Tak nam się przynajmniej długie lata wydawało :roll: .

Aż nadszedł luty 2015. Nie potrafię już dziś powiedzieć jak temat wypłynął i z czyjej inicjatywy (chociaż pewnie z mojej :lol:), ale każdy dzień rozpoczynałam od sprawdzenia prognozy pogody dla Wetliny. Mąż chyba też, bo w czwartek 12.02 zadzwonił do mnie do pracy z pytaniem „jedziemy?” Dwa razy pytać nie musiał 8) . Pewnie, że jedziemy :!: Start nazajutrz :lol: . Czwartkowe popołudnie i wieczór spędziliśmy więc na pakowaniu oraz intensywnej lekturze bieszczadzkiego forum i strony internetowej GOPRu, a w piątek rano ruszyliśmy w drogę.

Przed nami blisko 600 km. Trochę dużo jak na weekendowy wypad 8O . Pierwszy przystanek następuje w katowickim Decathlonie, gdzie zaopatrujemy się w antypoślizgowe raczki na buty (genialny wynalazek), ogrzewacze do rąk, folię NRC (to się na szczęście nie przydały) i przyzwoity termos. W międzyczasie załatwiamy też kwestię noclegu. Sprawdzona już Rydlówka jak i wszystkie inne miejscówki na Manhattanie w Wetlinie odpadają, bo są „pod górkę”. Trochę z wygody, a trochę z troski o auto szukamy czegoś przy głównej drodze. Udaje się za trzecim telefonem. Nocleg zaklepany. Największą zaletą pensjonatu okaże się jego lokalizacja – dwa kroki od Bazy Ludzi z Mgły :wink: .

W Tarnowie zjeżdżamy z autostrady. Kilometry połykamy teraz nieznośnie wolno. Mam wrażenie, że jedziemy przez jeden, wielki, niekończący się obszar zabudowany. Żal trochę, że wielką pętlę pokonujemy już po zmroku, bo oczy spragnione były widoków. Trzy i pół roku minęło od naszej ostatniej wizyty w Bieszczadach i zdążyłam się już porządnie stęsknić...

Do Wetliny dotarliśmy przed 20stą. Wrzuciliśmy tylko bagaże do pokoju i udaliśmy się na małe co nieco do Starego Sioła. W tym właśnie momencie nastąpiło pierwsze wielkie WOW bieszczadzkiego weekendu. Wystarczyło tylko spojrzeć w górę. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek widziała tak rozgwieżdżone niebo. I spektakl ten powtarzał się każdego wieczora.

Bieszczady to jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie wciąż występuje prawdziwie ciemne niebo, zupełnie wolne od zanieczyszczeń sztucznym światłem naszej cywilizacji.
Dla ochrony nocnego nieba powołano przed dwoma laty Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Park ten jest drugim pod względem wielkości obszarem chronionego nieba w Europie (po rezerwacie gwieździstego nieba Brecon Beacons w Wielkiej Brytanii) oraz drugim tego typu parkiem w Polsce (po Izerskim Parku Ciemnego Nieba w Sudetach).
Każdej bezchmurnej nocy zobaczyć można w Bieszczadach ponad 7.000 gwiazd. Tak piszą, ja nie liczyłam :wink:. Zapewniam natomiast, że ta ochrona nieba to nie tylko czcze gadanie. Warto mieć w kieszeni latarkę, bo późnym wieczorem na oświetlenie ulicznych lamp nie ma w Wetlinie co liczyć 8) .

Obrazek
źródło
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.02.2015 22:30

A więc do rzeczy :D .

Sobota powitała nas słońcem. Spojrzenie przez okno nastraja optymistycznie 8) .

Obrazek

Obrazek


Szybkie śniadanie i kwadrans po ósmej jedziemy już w stronę Przełęczy Wyżniańskiej na pierwsze spotkanie ze śnieżnymi połoninami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Parkujemy na dość zatłoczonym już mimo wczesnej pory parkingu. Okazuje się, że zimą parkingi przy szlakach są za free. Nikt też nie sprzedaje biletów do Parku Narodowego.
Kierujemy się na zielony szlak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Walentynki A.D. 2015 spędzimy na Rawkach :hearts: .

Obrazek

:papa:
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 23.02.2015 20:40

[quote="marze_na"]
Dzięki wielkie za te chwile na zdjęciach - mam nadzieję, że to poczatek tej pięknej historii :D :D pozdro i czekam na dalszy ciąg :mrgreen: :mrgreen: A ten biały asfalt - bezcenny widok :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bieszczadzkie wędrowanie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone