Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bieszczadzkie wędrowanie

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.02.2015 19:58

Marzena, przepięknie :D

Mieliśmy kiedyś w planach Bieszczady zimą, ale zaczęliśmy intensywnie jeździć na nartach i wykorzystywać każdy zimowy weekend na szusowanie... A jednak tam z narciarskimi ośrodkami trochę kiepsko ;)

Ale na pewno, w nieokreślonej przyszłości ;), pojedziemy tam na zimowe wędrowanie. Po Twoich fotach po prostu musimy! :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.02.2015 20:05

Super widoki :) Bieszczady mają swój niepowtarzalny klimat :) też mamy stosunkowo niedaleko w porównaniu do Was bo ok. 200 km i czas znów się wybrać póki jeszcze jest troszkę śniegu i mrozu :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.02.2015 18:37

maslinka napisał(a):Mieliśmy kiedyś w planach Bieszczady zimą, ale zaczęliśmy intensywnie jeździć na nartach i wykorzystywać każdy zimowy weekend na szusowanie...

Dopiero jak się wykluczyłam z narciarstwa poszukaliśmy alternatywy na zimowe wyjazdy. Gdyby nie kontuzja pewnie zamiast w Bieszczady pojechalibyśmy na narty :wink: .


maslinka napisał(a):Ale na pewno, w nieokreślonej przyszłości ;), pojedziemy tam na zimowe wędrowanie.

Polecam :!:


bluesman napisał(a):Bieszczady mają swój niepowtarzalny klimat :) też mamy stosunkowo niedaleko w porównaniu do Was bo ok. 200 km i czas znów się wybrać póki jeszcze jest troszkę śniegu i mrozu :)

Jak donoszą na bieszczadzkim forum trzeba się spieszyć.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.02.2015 18:41

Na Małej Rawce nie zabawiliśmy długo. Porywisty wiatr rozwiał plan żeby usiąść z herbatą i czekoladowymi batonami i porozkoszować się dłuższą chwilę widokami na połoniny.
Ruszamy więc dalej. W oddali widać już nasz kolejny cel - betonowy słup na Wielkiej Rawce, dawny znak geodezyjny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podziwiamy widoczki :hearts:

Na masyw Tarnicy i Szerokiego Wierchu

Obrazek

Obrazek


Na Połoninę Wetlińską i Smerek

Obrazek

Obrazek


Na Dział i pasmo graniczne

Obrazek

Obrazek


Widać nawet Tatry 8O 8)

Obrazek

Obrazek


Idzie się przyjemnie, wiatr zdaje się nieco słabnąć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Okazuje się, że bardzo popularne są w Bieszczadach skitury.

Obrazek


Jedno niewielkie podejście i jesteśmy na Wielkiej Rawce :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 28.02.2015 18:44

Piękna pogoda i fajne widoki :D
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 28.02.2015 20:40

Widok Tatr w oddali - bezcenny :D :D Domyślam się, że pod górę się szło, się szło i się szło o wiele więcej niż na tych "płaskich" zdjęciach :mrgreen: :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.02.2015 21:55

maslinka napisał(a):Marzena, przepięknie :D

Mieliśmy kiedyś w planach Bieszczady zimą, ale zaczęliśmy intensywnie jeździć na nartach i wykorzystywać każdy zimowy weekend na szusowanie... A jednak tam z narciarskimi ośrodkami trochę kiepsko ;)

Ale na pewno, w nieokreślonej przyszłości ;), pojedziemy tam na zimowe wędrowanie. Po Twoich fotach po prostu musimy! :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:

Piękne zdjęcia 8)
Na rozprostowanie kości po wędrowaniu polecam Kalnicę ,wiadomo -stok 850 m ,wyciąg miseczka rodem z PRLu
ale przygotowany perfekcyjnie ,no i pełny luzik ,dwa auta na krzyż czyli osiem osób na stoku :mrgreen:
Byłem w lutym dwa dni no ale ja mam blisko (100 km) :D
pozdrawiam Krzysiek :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.03.2015 10:25

świetne zdjęcia, niektóre wyglądają jakby były to szkice ołówkiem
pogoda wpasowała się idealnie
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.03.2015 13:48

marko350 napisał(a):Piękna pogoda i fajne widoki :D

te kiero napisał(a):pogoda wpasowała się idealnie

Pogoda jak na zamówienie. Nawet trochę za ciepło 8) .


Fresz napisał(a):Widok Tatr w oddali - bezcenny :D :D

Pierwszy raz trafiliśmy na taaaaaaaką widoczność :D .


lotnikwsk napisał(a):Na rozprostowanie kości po wędrowaniu polecam Kalnicę ,wiadomo -stok 850 m

To już całkiem konkretna długość :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.03.2015 17:54

Czas skończyć "rawkowanie" :D .

Doszliśmy do miejsca, gdzie żółty szlak przez Rawki spotyka się z niebieskim szlakiem granicznym. Jeszcze tylko zdjęcie słupka i możemy wracać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na Wielkiej Rawce szkolili się akurat GOPRowcy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze kilka widoczków

Obrazek

Obrazek


i jesteśmy z powrotem na Małej Rawce. Zrobiło się tu tłoczno :wink: . Tylu ludzi na raz jeszcze tu nie widzieliśmy.

Obrazek


Ostatnie pstryki i można schodzić do Bacówki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sposobów schodzenia z góry zaobserwowaliśmy kilka. My zrobiliśmy to tradycyjnie, ale znalazło się też paru amatorów zjazdów na jabłuszku. Był też snowbordzista uprawiający slalom między drzewami. Jednak zdecydowanym zwycięzcą konkurencji okazała się ta para :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na taki wyczyn raczej się nie porwiemy, ale następnym razem na pewno przyczepimy sobie do plecaków po jabłuszku :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zanim wróciliśmy do auta wstąpiliśmy jeszcze do Bacówki Pod Małą Rawką. Schronisk w Bieszczadach jest wprawdzie niewiele, ale to akurat jest naszym ulubionym. Po odbiór zamówienia wołają tu po imieniu :D . Kawa, grzane piwo i ciasto marchewkowe smakowały wyśmienicie. Fotek niestety brak :cry: .

Ostatnia prosta i jesteśmy na parkingu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Paweł odstawił mnie do pokoju, a sam poszedł jeszcze sprawdzić co zmieniło się na wetlińskim Manhattanie i czy jest tam jeszcze miejsce na nasz domek :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W planach na kolejny dzień Tarnica :papa: .
Ostatnio edytowano 11.10.2019 09:44 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.03.2015 18:52

Wspaniały plan :D

Troszkę zazdroszczę widoków na wschodnie góry - przy takiej pogodzie w stronę Gorganów widoki przednie . . .


Pozdrawiam
Piotr
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 02.03.2015 20:41

"Paweł odstawił mnie do pokoju, a sam poszedł jeszcze sprawdzić co zmieniło się na wetlińskim Manhattanie i czy jest tam jeszcze miejsce na nasz domek :wink: ."
W sumie dobrze by było posiadać znajomych na Manhattanie :D :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 02.03.2015 20:42

Te drzewa w oddali ... jak materiał płócienny :wink:
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 02.03.2015 21:03

Przepiękne zdjęcia, przepiękne miejsca i przepiękna pogoda! Dobrym ludziom zawsze słonko świeci :)
Cieszę się, że mi podrzucono linka do Twej relacji, którą z chęcią czytam. Pomysłowe polączenie letniej i zimowej. Byłam w tym samym czasie, co Ty, czasie zimowym i choć była to spontaniczna decyzja i tylko dwa dni, to były to cudowne dwa dni! Mieszkam 60 km dalej Ciebie i ktoś mógłby się stuknąć w czoło i powiedzieć, żem szalona, ale dla mnie było warto, ze względu na słoneczną pogodę. Ach, te widoki! I to granatowe, nocne niebo zasiane gwiazdami, o którym pisałaś. Pozwolę sobie tylko jeszcze dodać, że na początku lutego byłam też przez 3 dni, ale pogoda była inna. Śliczna zima, pęłną parą, mnóstwo świeżego, białego puchu, za którym tęskniłam i były momenty, że zapadałam się w nim po tyłek. Dało mi to mnóstwo radości. Drogi były zasypane grubo i nieodśnieżone, co dla mnie miało też swój urok. Wyglądało to tak:
SAM_0784-1.jpg

a tak było na Małej Rawce:
SAM_0793-1.jpg

Przepraszam, że tak się trochę rozpanoszyłam w Twojej relacji, ale to tak poglądowo, dla kontrastu.
Oczywiście planuję już wypad wiosenno-letni, bo pozazdrościłam Tobie tamtych zielonych widoków :)
Jestem zachwycona Bieszczadami.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.03.2015 21:48

Pięknie, pięknie zimowo na Rawkach :) .
My tej zimy tam nie dotarliśmy, ale może w przyszłym roku zimą się nam to uda.
Czekam na zdjęcia z zimowej Tarnicy :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bieszczadzkie wędrowanie - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone