Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Rovinja - służę radą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005
Wróciłem z Rovinja - służę radą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 31.07.2006 13:40

1)Trasa: Wodzisław Śl.-Karvina-C.Tesin-Cadca-Zylina-Bratislava-Wien-Graz-
Maribor-Ljubljana-Koper-Rovinj=ok. 930km. Powrót przez Ljubljanę-Przeł. Llojbpass-Klagenfurt-Graz.
Wyjazd w sobotę 15.07 o godz. 15.00; na miejscu byliśmy o 7.00 rano w niedzielę (z 3h postojem na drzemkę w Słowenii). Trasa bez żadnych korków, wręcz czasami na autostradzie w Austrii i Słowenii czułem się dziwnie, bo ani w lusterku ani przede mną nie widziałem żadnych samochowdów. Płynny przejazd przez granice.
Paliwo Pb95: Słowacja 43,50SK, Austria 1,18-1,21E, Słowenia 249,50SIT (najtaniej), Chorwacja 8,00Kn.
2) Mieszkaliśmy w pensjonanie Romano za 30E/pokój 2-os. z łazienką. Codziennie zmieniano ręczniki i sprzątano. Mieliśmy mieć pokój, ale zaproponowano nam na 8 dni ap. z aneksem kuchennym bez żadnej dopłaty! Bardzo mili i życzliwi gospodarze mówiacy po angielsku, włosku, niemiecku. www.romano.hr
3) Do plaży 7min spacerkiem i 5km plaż! Miejsce znajdzie każdy, choć najlepiej być przed 10.00 wtedy można przebierać icon_smile.gif Plaża kamienista z urokliwymi zatoczkami, czasami zatoczki z drobnym żwirkiem idealne dla rodzin z małymi dziećmi. My najczęściej byliśmy na plaży Cuvi, na południe od centrum. Nigdy nie było tłoku, spokój, ładne widoczki na wyspy i 2 razy w ciągu dnia pan sprzedający strudle, pączki, itd. icon_smile.gif
4) Rovinj - przepiękna starówka leżąca na półwyspie. Warto wejść na stronę www.rovinj.hr/karta.htm gdzie należy kliknąć na mapę miasta, potem na Stari Grad i obejrzeć zdjęcia. To właśnie one skłoniły mnie do zatrzymania się własnie tam. Byliśmy na wycieczce w Porecu i jesli chodzi o atrakcyjność i urodę w porównaniu z Rovinjem wypada on bardzo blado.
5) Drogo icon_smile.gif
Sklep:
pieczywo: chleb 8-10kn, drożdżówka:5kn,
woda min.: 1,5l:3-6Kn, Fanta 1,5l: 10,30Kn, Coca 2l: 16Kn, nektar pomaranczowy: 1l 5-9Kn, Ożujsko w puszce 0,5l: 7,50Kn, Beck`s: 6,00Kn
owoce: winogrona, nektaryny: 30Kn/kg!!!
rakija 0,5l: 40-50Kn
wino domowe: 1,5l 24Kn czerwone, 18Kn białe
Konoby:
obiad dla 2-os. 100-160Kn
piwo: 18Kn
sok pomarańczowy: 17-21Kn
cevapcici, raznici: 40Kn
kalmary z frytkami: 50-55Kn
pizza: 35-50Kn
risotto: 35-45Kn
danie rybne dla 2-os. 180-220Kn
6) Wycieczki:
Park Brijuni: 345-395Kn
Wenecja: 495Kn
Wokół okolicznych wysp, tura ok. 1,5h: 70Kn
Limski Kanal: ok. 4,5h z dwiema przerwami: 100Kn
Wodna "taksówka" na Sv. Katerina: 15Kn, Crveni Otok: 30Kn
Warto pojechać na przeł. Poklon w masywie Ucka i wejść szlakiem (1h15min) na Vojak 1401m.n.p.m, skąd przy dobrej widoczności widoki są przednie i widać niemal całą Istrię.
Pozdrawiam
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 15.08.2006 09:19

A czy orientujesz sie czy w tym pensjonacie romano - sa apartamenty z 2 pokojami 2-osobowymi ?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.08.2006 11:34

Minor napisał(a):4) Rovinj - przepiękna starówka leżąca na półwyspie. Warto wejść na stronę www.rovinj.hr/karta.htm gdzie należy kliknąć na mapę miasta, potem na Stari Grad i obejrzeć zdjęcia. To właśnie one skłoniły mnie do zatrzymania się własnie tam.
Pozdrawiam

Rzeczywiście starówka jest piękna, kto nie był to polecam , warto tam pojechać na wycieczkę lub zamieszkać w okolicy. Jest tam wiele restauracji gdzie można smacznie zjeść o czym sie osobiście przekonałem. Z tego co podałeś wynika, że nic się w dalszym ciągu na Istrii nie zmieniło, ceny są trochę wyższe niż w innych regionach Chorwacji.
Dzięki za rzeczowe informacje. Niestety ja już jestem po wakacjach :cry:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 17.08.2006 07:53

krakuscity napisał(a):Z tego co podałeś wynika, że nic się w dalszym ciągu na Istrii nie zmieniło, ceny są trochę wyższe niż w innych regionach Chorwacji.


Co do cen to my jeździmy we wrześniu i głównie na Istrię, ceny conajmniej 30% niższe od podanych wyżej, nie wspominając o cenach apartamentów, które są poniżej 10E od osoby. Mam nadzieję że i w tym roku wrzesień nas nie zawiedzie z pogodą. Pozdrawiam!
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.08.2006 10:33

... i mówisz, że plaża nadaje się dla dzieci? a jak tam z czystością wody i podwodnymi żyjątkami? jest gdzie ponurkować (abc)? k.
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 17.08.2006 11:04

Krystof napisał(a):... i mówisz, że plaża nadaje się dla dzieci? a jak tam z czystością wody i podwodnymi żyjątkami? jest gdzie ponurkować (abc)? k.


Plaża w soll stella maris jest wg mnie idealna dla dzieciaków, łagodne zejście do wody po małych okrągłych kamyczkach,dla dorosłych z drugiej strony kąpieliska betonowa promenada i od razu głęboko, mozna poskakać na głowę. Na kapielisku żadnych jeżowców, tam nie zabieramy jakiegokolwiek obuwia do wody. Woda czysta, nurkowałem tylko z maską i rurką, ryby nawet dość duże, skałki, roślinki. Są też baseny, 4 restauracje, kawiarenki, korty tenisowe, siatkówka...... Wiem że im bardziej na południe tym urokliwiej, ale czekam na autostradę do Dubrovnika. Generalnie jadę 3 raz do Umagu, można wyskoczyć do Wenecji, Rovinja, Puli, na Brjuni, Triest i oczywiście Plitvic. Generalnie nie mam nic do zarzucenia wypoczywaniu na Istrii.

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem z Rovinja - służę radą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone