Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z KRK-u.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.09.2014 13:22

TJL napisał(a):Czytając wiele wpisów o kiepskiej pogodzie tego lata, w przyszłym roku liczba turystów z Polski i nie tylko na Wyspie Krk i w całej Chorwacji może mocno spaść. Mimo wszystko łatwiej przeżyć psychicznie kiepską pogodę w sierpniu nad Bałtykiem.
Pozdrawiam,
Tomek

Nie sądze.
Wystarczy pojechać sporo niżej pod Dubrovnik w okolicy masywu Biokovo a pogoda murowana.
Gradac- druga połowa sierpnia - non stop lampa po 31st. Jeszcze opalałem się w upale 29 sierpnia na plaży w Gradac.
KRK to taka namiastka pogody w Polsce w miesiącu lipcu.
Także Biokovo górą !!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.09.2014 13:28

TJL napisał(a):Czytając wiele wpisów o kiepskiej pogodzie tego lata, w przyszłym roku liczba turystów z Polski i nie tylko na Wyspie Krk i w całej Chorwacji może mocno spaść. Mimo wszystko łatwiej przeżyć psychicznie kiepską pogodę w sierpniu nad Bałtykiem.
Pozdrawiam,
Tomek

Mam taką nadzieję :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 03.09.2014 14:08

Byliśmy w lipcu w Baskiej Vodzie i trochę zachmurzenia i deszczu doświadczyliśmy ale jak oglądałem na tv co si działo na Istrii- Krk blisko więc pewnie tam było podobnie - to dziękowałem Bogu że jednak wybraliśmy Dalmację. Niesamowite wrażenie robił na mnie widok chmur kłębiących się nad Biokovem a w tym samym czasie nad Jadranem świeciło piękne słońce i niebo było błękitne.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 04.09.2014 10:48

Tomek[/quote]
Nie sądze.
Wystarczy pojechać sporo niżej pod Dubrovnik w okolicy masywu Biokovo a pogoda murowana.
Gradac- druga połowa sierpnia - non stop lampa po 31st. Jeszcze opalałem się w upale 29 sierpnia na plaży w Gradac.
KRK to taka namiastka pogody w Polsce w miesiącu lipcu.
Także Biokovo górą !!![/quote]

Teraz to i ja to wiem. :) Człowiek całe życie się uczy... Ale cóż... chcieliśmy północną część zobaczyć to zobaczyliśmy. Wszystkim będę tę część we wrześniu odradzała. Jutro pakujemy graty i jedziemy w inne miejsce... gdzieś niedaleko ale z lepszymi prognozami...
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 04.09.2014 14:04

A propos pogody w Chorwacji.
Uważam, że opinie mówiące o wspaniałej pogodzie w okolicy Makarskiej lub niżej a słabej pogodzie w tym samym czasie na Istrii lub Krk nie całkiem zgodne ze stanem faktycznym. Sam przeżyłem sytuacje kiedy będąc na Istrii przy fajnej pogodzie znajomi meldowali telefonicznie z Brać lub okolic Makarskiej deszczową pogodę.
Pogoda wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku nie różni się wiele, w zasadzie różni się tym kiedy w dany rejon dotrą te same deszczowe chmury. Przeważnie na Istrię docierają nieco wcześniej niż do Dalmacji. A w tym roku tych jest w Chorwacji dużo! Nie wierzę w tzw. "murowaną pogodę" w Chorwacji. Przeważnie jedziemy tam bez planowania wyjazdu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem a jedynie na parę dni przed wyjazdem.
Pozdrawiam,
Tomek
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z KRK-u. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone