Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem 11-25 lipca. Pytajcie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
art 7
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2005
11-25 lipca

Nieprzeczytany postnapisał(a) art 7 » 31.07.2005 20:51

dzieki za szczegółowy opis trasy.na pewno bedzie sie mi lepiej jechało.jak coś bedę jeszcze potrzebował zapytam.

art
madzia_009
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_009 » 01.08.2005 13:40

marku_k
Mam pytanie, jak podobała Ci się Żuljana?
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 01.08.2005 13:55

madzia_009 napisał(a):marku_k
Mam pytanie, jak podobała Ci się Żuljana?


Niestety nie mogę pomóc, bo nie byłem w tej miejscowości.
madzia_009
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_009 » 01.08.2005 14:42

"Zatrzymałem się w Orebicu, który znajduje się na półwyspie Peljesac. Półwysep jest bardzo ciekawie położony, bo można go przejechać w całości w około godzinę, a Orebic znajduje się niemal na jego końcu."
Miejscowość Zuljana miesci się mniej/więcej w połowie drogi między Stonem, a Orebiciem. Moze przejezdzałeś? To malutka miejscowość, ok.200 mieszkańców.
Która część półwyspu polecasz pod kątem pięknych plaż ?(bliżej Orebica, czy Stonu?
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 01.08.2005 15:07

madzia_009 napisał(a):"Zatrzymałem się w Orebicu, który znajduje się na półwyspie Peljesac. Półwysep jest bardzo ciekawie położony, bo można go przejechać w całości w około godzinę, a Orebic znajduje się niemal na jego końcu."
Miejscowość Zuljana miesci się mniej/więcej w połowie drogi między Stonem, a Orebiciem. Moze przejezdzałeś? To malutka miejscowość, ok.200 mieszkańców.
Która część półwyspu polecasz pod kątem pięknych plaż ?(bliżej Orebica, czy Stonu?


Pówysep tworzy z lądem zatokę. Część miejscowości znajduje się w zatoce w kierunku lądu, a część od strony pełnego morza. Ja byłem tylko w Orebicu i Stonie. Orebic mi się podobał bo jest dość długa plaża. W Stonie nie zauważyłem żadnej plaży, ale też nie szukałem (zwiedzałem miasto). W pozostałych miejscowościach nie widziałem plaż, bo tylk przez nie przejeżdżałem, a droga nie zawsze przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Tak na mój gust, to wydawało mi się, że miejscowości od strony zatoki są mniej atrakcyjnie. Z drogi oprócz Orebica dość dobrze widać było Trstenik - myślę, że to mogłaby być atrakcyjna miejscowość. Niestety nie byłem w Zuljanie, bo tam się skręca z głównej drogi i nie miałem potrzeby tam jeździć.
Moja rada - półwysep można przejechać maksymalnie w 1,5 godziny. Zarezerwuj sobie trochę czasu i zaglądnij po kolei do tych 3 miejscowości. Zobaczysz gdzie Ci się spodoba najbardziej. Orebic będzie chyba największy, a Zuljana chyba najmniejsza, ale jak wiesz każda opcja ma swoje wady i zalety. Za Orebicem są chyba jeszcze 2 miejscowości (na końcu półwyspu). Polecam jeżeli lubisz żeglować na windsurfingu.
madzia_009
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_009 » 01.08.2005 15:29

dziekuję za wyjasnienie
pojeździmy, zobaczymy
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004
winieta M3 M7

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 04.08.2005 19:41

Witaj Marku_k,
moze cos przeoczylem,ale rok temu pierwsza stacja na ktorej mozna bylo kupic winietke,byla stacja na poczatku Miskolca po prawej stronie.Jak piszesz oddano obwodnice Miskolca,na stronie wegierskich autostrad zaznaczona jako M30(platna).Moje banalne pytanie brzmi,czy kojarzysz jakas stacje wczesniej z winietkami?Jade z Lublina jedynie sluszna droga przez Slowacje.
Pozdrawiam
Jacek
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
Re: winieta M3 M7

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 04.08.2005 19:54

mysiaty napisał(a):Witaj Marku_k,
moze cos przeoczylem,ale rok temu pierwsza stacja na ktorej mozna bylo kupic winietke,byla stacja na poczatku Miskolca po prawej stronie.Jak piszesz oddano obwodnice Miskolca,na stronie wegierskich autostrad zaznaczona jako M30(platna).Moje banalne pytanie brzmi,czy kojarzysz jakas stacje wczesniej z winietkami?Jade z Lublina jedynie sluszna droga przez Slowacje.
Pozdrawiam
Jacek


Przykro mi, ale nie pamiętam. Ja jakoś kupiłem przed, więc musiała być jakaś stacja. Na pewno dasz radę, przecież musi być.
GABUNIA
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 30.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GABUNIA » 08.08.2007 09:21

Trstenik-polecam....malutka i przeurocza miejscowość..Polecam całkiem niedrogie i superowe apartamenty!
marusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marusia » 10.08.2007 19:23

Nie bójcie się Budapesztu, my jeżdzimy zawsze przez centrum, przy okazji można podziwiac to piękne miasto, a nie opłotki i jest duzo bliżej :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem 11-25 lipca. Pytajcie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone