Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Rogoznicy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Wróciłam z Rogoznicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.08.2006 13:45

Witam wszystkich,
w sobotę 19.08.2006 wróciłam z Rogoznicy. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. BYŁO SUPER!!!

Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 21.08.2006 14:01

a może opiszesz krótko swój pobyt...?
Wybieram się tam we wrzesniu i czekam na cenne informacje.
pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.08.2006 14:05

Bardzo chętnie ale dopiero wieczorkiem coś napisze po powrocie do domu.
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 21.08.2006 14:07

Beata W. napisał(a):Bardzo chętnie ale dopiero wieczorkiem coś napisze po powrocie do domu.


ja tez czekam z niecierpliwoscia na relacje, 11.09 tam zawitamy, a Ty kiedy tam bedziesz Madzia? Jak cos to poznam, Cie po lokach:)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 21.08.2006 14:10

Ja dotrę tam koło 20-bedziecie jeszcze?
Jakoś się poznamy :wink:
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 21.08.2006 14:57

bede:)- 10.09 wyjezdzamy, a pobyt planujemy do 23-24.09
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.08.2006 17:47

Kolezanko Madziu nietrudno bedzie cie poznac. Z takimi włosami to tylko ciebie bedzie widac w blasku słońca i księżyca. Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 21.08.2006 18:25

Włosy niestety zostawiłam na drzewie-tak jak rosły postanowilam im przekwitnąć by przeobraziły się z nich daktyle :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.08.2006 19:30

No więc było tak:

Wyjazd z Warszawy w Piątek 04.08 niestety dopiero ok. godz. 9 rano. Trasa przez przejście na Słowację w Zwardoniu ( nie polecam) dalej do Żliny i autostradą do Bratysławy. Potem na Węgry drogą do Balatonu i tam nocleg pod namiotem ( 12 euro za noc - utargowałam na migi- bo pan nie znał angielskiego - na 10 euro). Rano śniadanko w MC Donalds w pobliskim Keszthley czy jakoś tak, i prosto do granicy - przejście w Letenye. W CRO wjazd na autostradę i zapowiadało się tak pięknie, aż do tunelu Mała Kapela przed którym kilku kilometrowy prawie nieruszający się korek ( była niestety sobota), korkowa powtórka kilkadziesiąt kilometrów dalej przed kolejnym długim tunelem. Byliśmy trochę zmęczeni ale korki niepopsuły nam na długo humoru. Koło godziny 19 dojechaliśmy na miejsce - Rogoznica.
Pierwsze wrażenie takie sobie bo sporo samochodów na naszej drodze do kwatery a uliczka to jeden bardzo wąski pas - ul. Zecevarska. Kwatera okazała sie ok. więc spacer już po zachodzie słońca nad morze. Wrażenie bardzo pozytywne spora plaża z dość dużych kamieni, no i to na czym nam zależało czyli widok na otwarte morze - było widać tylko pośrodku małą wysepkę i w oddali jedną z latarnią morską. W samym miasteczku jak sie potem zorientowaliśmy jest kilka plaż ale tylko dwie są przy otwartym morzu a reszta jakby przy porcie ( zdecydowanie mniej efektywne). Jedyne co mnie rozczarowało to niezaciepła woda. Niewiem ile miała stopni ale wyraźnie chłodna. Na plaże koniecznie polecam zabrać maskę i fajkę do nurkowania - niesamowite wrażenie - widok dna, jeżowców ryb i udało nam sie upatrzeć ośmiornicę oraz rozgwiazdę.
Co do miasteczka jest bardzo urokliwe jedna główna długa ulica przy której znajduje się sporo rtestauracji, jeden fast-food, cumują kutry z których można kupić ryby ( są też z samego rana na targowisku Harnaś gdzie non stop można też kupić świerze owoce), no i oczywiście stragany z pamiątkami. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie naprawdę duża ilość okazałych palm.
W stronę morza dochodzimy do Marina Frappa gdzi cumują przepiękne jachty i motorówki - tyle w jednym miejscu jeszcze niewidziałam, a na końcu drogi za Marina Frappa wzgórze z przepięknym widokiem na morze, szczególnie podczas zachodu słońca.
Ogólnie miejscowość dość spokojna, choć po mieście kręciło się sporo ludzi - na odpoczynek idealna.
Zwiedziliśmy też pobliski Primosten, wycieczka na wodospady KRKA oraz do Medjugorie ( gdzie podrodze z Jadranki obejżeliśmy praktycznie całą Riwierę Makarską).
Na tyle nam się spodobało że pobyt który miał się skończyć 15.08 przedłużyliśmy o 3 dni i wyjechaliśmy rano 18.08. Powrót dla urozmaicenia przez Słowenię ( znów korki), Austiię i Słowację. Wracaliśmy już non stop bez noclegu ale raczej niepolecam.
Ogólnie wrażenia niesamowite, gospodaże w kwaterze bardzo sympatyczni ( częstowli nas piwem, owocami i własnymi wypiekami).
Już mi się marzą kolejne wakacje i najprawdopodobniej będzie to Rogoznica.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 21.08.2006 22:51

napisz jescze czy znalezliscie tam jakies miejsce gdzie mozna skosztowac chorwackich specjalow typu lignje na zaru albo skusa tez na zaru:) z kutra czy cos takiego, czy z Rogoznicy do Primosten jest trasa spacerowa czy raczej tylko auto wchodzi w gre, czy jest plac zabaw dla dzieci w Rogoznicy badz Primosten, mozesz podac stronke, jak maja gospodarzy u ktorych bylas, a moze wrzucisz jakies zdjecia:)
K
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 22.08.2006 08:43

Też Rogoźnica mi się podoba !!! Byłem tam dwa razy. Fajne miejsce na bazę wypadową !
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 22.08.2006 09:00

Beato a może wrzucisz kilka fotek do tego wątku?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.08.2006 09:19

Co do specjałów, które wymieniłaś to niestety niejedliśmy nic takiego. Polecam dwie restauracje zaraz za mostem na wyspę po lewej stronie - dania tradycyjne oraz typowo chorwackie np.owoce morza itp.
Do Primostenu jest jakieś 8-9 km i dojazd tylko jadranką więc spacery zdecydowanie odradzam. Co do placów zabaw niestety niewiem bo ponieważ niemam jeszcze dzieci niezwracałam na nie uwagi.
Zdjęcia oczywiście bardzo chętnie ale dopiero jak wywołam to jakieś zeskanuje ponieważ nie jestem zwolenniczkom aparatów cyfrowych zdjęcia robiliśmy lustrzankom. Spróbowaliśmy też robić zdjęcia podwodne aparatem do zdjęć podwodnych - jakimś zwykłym ale niejednorazówką -zobaczymy jak wyjdą.
vilto
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilto » 22.08.2006 19:15

Kasiula.m napisał(a):napisz jescze czy znalezliscie tam jakies miejsce gdzie mozna skosztowac chorwackich specjalow typu lignje na zaru albo skusa tez na zaru:) z kutra czy cos takiego, czy z Rogoznicy do Primosten jest trasa spacerowa czy raczej tylko auto wchodzi w gre, czy jest plac zabaw dla dzieci w Rogoznicy badz Primosten, mozesz podac stronke, jak maja gospodarzy u ktorych bylas, a moze wrzucisz jakies zdjecia:)
K


W Primostenie jest malutki placyk zabaw koło targu, w Rogoźnicy nie zauważyłam, ale co wieczór ok. godz 20.00 podpływa kuter ze świeżutkimi rybkami i krewetkami. Kuter cumuje za kościołem przy drodze na taki mały Ryneczek
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 22.08.2006 19:36

Polecam restaurację w prawo przed mostem w stronę mariny.
CROATIA, chyba tak się nazywa. Byliśmy tam kiedyś paczką cromaniaków. Dal !!! pamiętasz ?????

Polecam dyskotekę w marinie (port jachtowy) tańczyć i pić drinki można w basenie !!!!!
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłam z Rogoznicy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone