Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 16.08.2015 11:56

To ja bylem innym wjazdlem....u mnie byl parking platny, ale ja zostawilem auto obok cmentarza :) bilety 110 kun, i pozniej darmowy statek tam i na powrot :)
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 16.08.2015 17:08

Byliśmy tam rodzinką 5 sierpnia około godz. 10.00 na parkingu też po lewej stronie drogi w Skradin po 40 kun za dzień. Spacerek 8-10 min do centrum i kas Parku gdzie już był spory tłum - tam panie z obsługi poinformowały stojących w ogonku - drugi taki sam długi stał przy nabrzeżu do statków, że w związku z dużą kolejką i zaraz podpływającymi statkami można wejść na pokład bez biletu i te nabyć już na miejscu. Ja postałem chwilę w klimatyzowanym pomieszczeniu i mniejszej kolejce gdy ponad połowa pobiegła na statek. Potem stali w już w trochę mniejszej kolejce ale na powietrzu i bez klimy :) Kupiłem bilety a żona była pierwsza w kolejce na nabrzeżu i zaraz ruszyliśmy w górę rzeki. W samym parku preferowałbym pójście w lewo - od razu widoki i kładki ponieważ przeciskanie się przez kładkę pod ostatnim wodospadem oraz oglądanie go "na wejściu" i wspinanie się asfaltem i schodami pod gorę obok tarasów widokowych pełnych ludzi odpoczywających "już po" psuje frajdę zdaniem moim i pozostałych uczestników naszej ekipy.
Na pewno warto tam być i zobaczyć, choć jak pisałem w innym wątku był tam z milion ludzi w środku tygodnia jak z reszta w całej Chorwacji z racji najazdu turystów z całej Europy w tym roku, którzy wybrali bezpieczny i piękny zakątek. Po powrocie do Skradinu tylko ja miałem jeszcze na tyle pary w nogach i maniackiego zapału do podziwiania by o godz. 15ej w okrutnym żarze wbiec na ruiny twierdzy górujące nad miasteczkiem, polecam wytrwałym i podrzucam widoczek panoramiczny.

Skradin.jpg
grindercrusher
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.08.2015
Transport Split, Trogir -> Wodospady KRKa

Nieprzeczytany postnapisał(a) grindercrusher » 26.08.2015 19:43

Cromaniacy!
Orientuje się ktoś czy są organizowane jakieś przejazdy z Trogiru badz Splitu do wodospadów KRKa?
Jeżeli tak ( a zakładam że są ;) ) to jaka jest orientacyjna cena takiej przyejemności ?
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Transport Split, Trogir -> Wodospady KRKa

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 31.08.2015 07:55

400-440 kun z biletem wstępu na Krka
gero1313
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gero1313 » 25.03.2016 01:03

Witam, wybieram się w wrześniu do Baska Voda i planuje wyjazd na wodospady KRK. Prosiłbym o radę z której miejscowości lepiej wejść do parku, jaka trase obrać w samym parku, jak wygląda zwiedzanie statkiem? Proszę o pomoc osoby które miały okazję już tam być. Dodam, że wybieram się tam z 2-letnim dzieckiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2016 08:42

gero1313 napisał(a):Witam, wybieram się w wrześniu do Baska Voda i planuje wyjazd na wodospady KRK. .

Post przeniosłem do wątku Wodospady Krka :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2016 09:28

gero1313 napisał(a):Witam, wybieram się w wrześniu do Baska Voda i planuje wyjazd na wodospady KRK. Prosiłbym o radę z której miejscowości lepiej wejść do parku, jaka trase obrać w samym parku, jak wygląda zwiedzanie statkiem? Proszę o pomoc osoby które miały okazję już tam być. Dodam, że wybieram się tam z 2-letnim dzieckiem.

Wg mnie lepiej wejść od Skradin. Tu masz mój opis i przejrzyj cały ten wątek to będziesz mieć różne opinie.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 23.05.2016 18:54

Planuję przenocowaś w okolicy Krka w drodze na Peljasac.
Czy jak przyjadę późnym popołudniem to jeszcze coś zwiedzę? Czy można zejść z Lozovac na nogach w godz. 17-18 a potem wrócić busem?
Krka National Park Working hours: 8 - 20 to jest czas sprzedawania biletów?

i gdzie warto jeszcze podjechać samochodem?
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 02.06.2016 21:40

Czy w Skradnij można po 20 przebywać? Myślę, że tak - nie ma tam jakichś ogrodzeń czy stróżówki. Właściwie nie zdziwiłbym się, gdyby sporo osób zostawało tam na noc na biwakowanie. Sam park to ponad 30km długości, a objechanie go dookoła autem to 90km+ i wycieczka na cały dzień (jeśli chce się zaliczyć Skradinski Buk, Roški Slap i Manojlovački slapovi).

Takiego road tripa dookoła całego parku zrobiliśmy autem w poprzednie wkacje - tu jest opis naszej wycieczki po Parku Krka i zdjęcia :)
Plus kilka uwag praktycznych, np. by pod Skradinski Buk przybyć wcześniej niż większość turystów. Dużo wcześniej!

Najfajniejsze miejsce w całym parku to chyba młyny przy Roskim Slapie, bo drugiego takie miejsca na piwko nie znajdzie się łatwo!

Obrazek
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 26.06.2016 20:17

OneDayStop dziękuję za relację, planuję podobne zwiedzanie,

pytanie do tych co szli na nogach z Lozovac, ile czasu się idzie zamiast zjazdu autobusem?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 10.07.2016 19:40

nie znalazłem tej restauracji, a chciałem pomoczyć nogi przy zimnym pepsi :(
FiolaFiola
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2016
Vodice z piątku na sobotę + Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiolaFiola » 01.08.2016 12:54

Witam,

12 sierpnia wieczorem ruszamy z wielkopolski do Vodice, mam nadzieję że nie utkniemy w dużym korku i damy radę być przed południem na miejscu.

jest to nasz pierwszy wyjazd do Cro samochodem, znalazłam informację o winietach, ale chce się tylko upewnić w którym miejscu należy ją przykleić?
Co jeśli nie mamy naklejki PL na szybie?

Będziemy w Vodicach ale chcemy wybrać się do parku Krka, znalazłam kilka fajnych opcji 1 dniowych wycieczek statkiem przez Szybenik w cenie ok 200 zł (w cenie rejs statkiem, wejście do parku oraz lunch)
Myślicie że śmiało mogę zamawiać, czy jednak na miejscu najdziemy taniej taka wycieczkę?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Vodice z piątku na sobotę + Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2016 18:28

FiolaFiola napisał(a):Witam,


Witam

FiolaFiola napisał(a):jest to nasz pierwszy wyjazd do Cro samochodem, znalazłam informację o winietach, ale chce się tylko upewnić w którym miejscu należy ją przykleić?


Na winiecie jest instrukcja.

FiolaFiola napisał(a):Co jeśli nie mamy naklejki PL na szybie?


Ale jakiej naklejki?
Tej z nr rejestracyjnym na przedniej szybie?
Tej PL "jajowatej" naklejanej zazwyczaj z tyłu auta?

FiolaFiola napisał(a):Myślicie że śmiało mogę zamawiać, czy jednak na miejscu najdziemy taniej taka wycieczkę?


Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Najlepiej przepatrzeć oferty na miejscu.

Pzdr
FiolaFiola
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Vodice z piątku na sobotę + Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiolaFiola » 01.08.2016 19:19

Vjetar napisał(a):
FiolaFiola napisał(a):Witam,


Witam

FiolaFiola napisał(a):jest to nasz pierwszy wyjazd do Cro samochodem, znalazłam informację o winietach, ale chce się tylko upewnić w którym miejscu należy ją przykleić?


Na winiecie jest instrukcja.

FiolaFiola napisał(a):Co jeśli nie mamy naklejki PL na szybie?


Ale jakiej naklejki?
Tej z nr rejestracyjnym na przedniej szybie?
Tej PL "jajowatej" naklejanej zazwyczaj z tyłu auta?

FiolaFiola napisał(a):Myślicie że śmiało mogę zamawiać, czy jednak na miejscu najdziemy taniej taka wycieczkę?


Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Najlepiej przepatrzeć oferty na miejscu.

Pzdr



tej jajowatej naklejki "PL"

dzięki za pozostałe informacje !
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Vodice z piątku na sobotę + Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.08.2016 17:09

FiolaFiola napisał(a):
Vjetar napisał(a):
FiolaFiola napisał(a):Witam,


Witam

FiolaFiola napisał(a):jest to nasz pierwszy wyjazd do Cro samochodem, znalazłam informację o winietach, ale chce się tylko upewnić w którym miejscu należy ją przykleić?


Na winiecie jest instrukcja.

FiolaFiola napisał(a):Co jeśli nie mamy naklejki PL na szybie?


Ale jakiej naklejki?
Tej z nr rejestracyjnym na przedniej szybie?
Tej PL "jajowatej" naklejanej zazwyczaj z tyłu auta?

FiolaFiola napisał(a):Myślicie że śmiało mogę zamawiać, czy jednak na miejscu najdziemy taniej taka wycieczkę?


Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Najlepiej przepatrzeć oferty na miejscu.

Pzdr



tej jajowatej naklejki "PL"

dzięki za pozostałe informacje !


Od czasu kiedy są tablice unijne (białe) nie jest to wymagane oznakowanie.
Jeśli masz starą (czarną) to teoretycznie musisz ją mieć.

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Krka - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone