Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wodospady Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 10:15

Interseal napisał(a):Byłem tam kilka lat temu. W Studenicach nie było tablicy i z tego co czytam nie ma nadal...

Niestety nie mogę znaleźć teraz fotek, ale na pewno taka tablica była tam w zeszłym roku.. niestety nie pamiętam dokładnie w którym miejscu..
:(
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.09.2009 10:40

Interseal napisał(a):Byłem tam kilka lat temu. W Studenicach nie było tablicy i z tego co czytam nie ma nadal... może dlatego wciąż można zobaczyć ten urokliwy zakątek za darmo.

Tablica w Studenici jest, tyle, że zasłonięta krzaczorami

Interseal napisał(a):Ciekaw jestem czy na pustym odcinku drogi dojazdowej są nadal progi zwalniające, czy też powstały tam wzdłuż jakieś domy i progi się w końcu przydadzą.
Pozdrawiam.

Progi są, choć niekompletne.
Wydaje mi się, ze były po lewej stronie jakieś domy w trakcie budowy właśnie na tej drodze z progami.
Crayfish
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 15.09.2009 11:59

Jest tablica na bank. Sam ja widziałem w tym roku.
Po prawej stronie - fakt że krzaki obok.
pankufur
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 15.09.2009 12:36

potwierdzam. Jest brązowa tablica. Mam zdjęcia, ale jeszcze nie zgrane :oops: specjalnie zrobiłem żeby pokazać na forum :lol:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.09.2009 12:46

Co prawda jechałem w nocy ale tablica po prawej stoi jak byk:

Obrazek
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 19:14

JacYamaha napisał(a):Co prawda jechałem w nocy ale tablica po prawej stoi jak byk:

Obrazek

JacYamaha!
Trochę za dużo ochry w tym zdjęciu i ostrość kiepska..
używaj statywu lub włącz stabilizację..
:(
Ale tak ogólnie, to zajebista fotka!
Widać, że robisz postępy..
:)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 07:17

Muszę popracować nad balansem... :wink:
__Marcin__
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 16.09.2009 10:40

Crayfish napisał(a):Jest tablica na bank. Sam ja widziałem w tym roku.
Po prawej stronie - fakt że krzaki obok.

Byłem przy wodospadach 8 września i tablica jest ... a raczej tabliczka mała, nie była przysłonięta krzakami. Jadąc od Metkovic i kierując się na Ljubuski przejeżdżając przez Studenaci dojeżdżamy do miejsca gdzie znak wskazuje Studenaci ostro w prawo, prawie jak zawracanie. W tym miejscu jednak jedziemy dalej prosto jakies 200, 300m i jest znaczek w lewo.
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.09.2009 11:37

A ja polecam skręcić bodajże w Studenacu, zaraz za mostkiem, w stronę kąpieliska.
Przejeżdżamy przez kolejny mostek nad rzeczką i rozpoczynamy wspinaczkę na pobliska górę.
Po przejechaniu, typową dla tych okolic, górską ścieżką, obok kilku wsi-zagród (?) i zdziwionych tubylców,
na szczycie, znajdujemy ładną, małą tabliczkę "Vodopady Kravica", kierującą nas na szutrową drogę
dostępną zapewne kozicom, no i kilku zapaleńcom z Polski.
Droga, łagodnymi zakosami (da radę, zazwyczaj już na dwa razy - no, ale byłem dużym samochodem :D )
prowadzi nas na sam dół, w miejsce, gdzie słychać już spadającą wodę.
Dalej już ścieżką, przez rozpadający się budynek (wchodzimy frontowymi i wychodzimy tylnymi drzwiami)
w pełne uroku miejsce będące wychodkiem kąpieliska, no i oczywiście do samych wodospadów.
Wodospady fajne, ale przebyta droga - bajka.
Mapy BiH nie mieliśmy, Automapa i iGO zawisły gdzieś w kosmosie.
A jeszcze czekał nas powrót ...

pzdr
kaarool
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaarool » 03.07.2010 11:49

A czy jadąc na wspomniany Vid, z centrum Metkowic mam czanse na granicy kupić zieloną karte na BiH? Czy muszę udać sie na głowne przejście?
Nuniek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nuniek » 04.07.2010 19:57

Jest darmowa przy kazdym ubezieczeniu, podjedz do swojego ubezpieczyciela i zapytaj o nia.
kaarool
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaarool » 04.07.2010 21:15

No własnie nie ma u kazdego:( Jestem w MTU, a u nich jak nie wykupisz przy podpisaniu umowy to później nie ma opcji dokupienia.
camel17
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) camel17 » 27.02.2014 10:05

Zapraszam do mnie na: http://www.naszcalyswiat.pl/bosnia-i-hercegowina/wodospady-kravica/
na mapie zaznaczyłem lokalizację wodospadów.
weSoLuTka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 13.05.2014 13:09

witam!
słuchajcie jak wyglądają ścieżki przy tych wodospadach? Da się tam przejechać wózkiem? w sensie nie nosić wózka cały czas :)
kk_1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 13.05.2014 13:28

My jak byliśmy dwa lata temu to zjechaliśmy na sam dół - niemal pod same wodospady. Pierwotnie planowałem parkować na tym dużym parkingu na górze ale jak pracownik zobaczył, że mamy małego szkraba pozwolił zjechać niżej.
A co do ścieżek juz przy samych wodospadach to np. po pomoście spokojnie przejedziecie, ale są i takie miejsca gdzie wózek trzeba będzie przenieść
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Wodospady Kravica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019