Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 11:15

Interseal napisał(a):Byłem tam kilka lat temu. W Studenicach nie było tablicy i z tego co czytam nie ma nadal...

Niestety nie mogę znaleźć teraz fotek, ale na pewno taka tablica była tam w zeszłym roku.. niestety nie pamiętam dokładnie w którym miejscu..
:(
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.09.2009 11:40

Interseal napisał(a):Byłem tam kilka lat temu. W Studenicach nie było tablicy i z tego co czytam nie ma nadal... może dlatego wciąż można zobaczyć ten urokliwy zakątek za darmo.


Tablica w Studenici jest, tyle, że zasłonięta krzaczorami

Interseal napisał(a):Ciekaw jestem czy na pustym odcinku drogi dojazdowej są nadal progi zwalniające, czy też powstały tam wzdłuż jakieś domy i progi się w końcu przydadzą.
Pozdrawiam.


Progi są, choć niekompletne.
Wydaje mi się, ze były po lewej stronie jakieś domy w trakcie budowy właśnie na tej drodze z progami.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 15.09.2009 12:59

Jest tablica na bank. Sam ja widziałem w tym roku.
Po prawej stronie - fakt że krzaki obok.
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 15.09.2009 13:36

potwierdzam. Jest brązowa tablica. Mam zdjęcia, ale jeszcze nie zgrane :oops: specjalnie zrobiłem żeby pokazać na forum :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.09.2009 13:46

Co prawda jechałem w nocy ale tablica po prawej stoi jak byk:

Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 20:14

JacYamaha napisał(a):Co prawda jechałem w nocy ale tablica po prawej stoi jak byk:

Obrazek


JacYamaha!
Trochę za dużo ochry w tym zdjęciu i ostrość kiepska..
używaj statywu lub włącz stabilizację..
:(
Ale tak ogólnie, to mniamniuśna fotka!
Widać, że robisz postępy..
:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 08:17

Muszę popracować nad balansem... :wink:
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 16.09.2009 11:40

Crayfish napisał(a):Jest tablica na bank. Sam ja widziałem w tym roku.
Po prawej stronie - fakt że krzaki obok.


Byłem przy wodospadach 8 września i tablica jest ... a raczej tabliczka mała, nie była przysłonięta krzakami. Jadąc od Metkovic i kierując się na Ljubuski przejeżdżając przez Studenaci dojeżdżamy do miejsca gdzie znak wskazuje Studenaci ostro w prawo, prawie jak zawracanie. W tym miejscu jednak jedziemy dalej prosto jakies 200, 300m i jest znaczek w lewo.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.09.2009 12:37

A ja polecam skręcić bodajże w Studenacu, zaraz za mostkiem, w stronę kąpieliska.
Przejeżdżamy przez kolejny mostek nad rzeczką i rozpoczynamy wspinaczkę na pobliska górę.
Po przejechaniu, typową dla tych okolic, górską ścieżką, obok kilku wsi-zagród (?) i zdziwionych tubylców,
na szczycie, znajdujemy ładną, małą tabliczkę "Vodopady Kravica", kierującą nas na szutrową drogę
dostępną zapewne kozicom, no i kilku zapaleńcom z Polski.
Droga, łagodnymi zakosami (da radę, zazwyczaj już na dwa razy - no, ale byłem dużym samochodem :D )
prowadzi nas na sam dół, w miejsce, gdzie słychać już spadającą wodę.
Dalej już ścieżką, przez rozpadający się budynek (wchodzimy frontowymi i wychodzimy tylnymi drzwiami)
w pełne uroku miejsce będące wychodkiem kąpieliska, no i oczywiście do samych wodospadów.
Wodospady fajne, ale przebyta droga - bajka.
Mapy BiH nie mieliśmy, Automapa i iGO zawisły gdzieś w kosmosie.
A jeszcze czekał nas powrót ...

pzdr
kaarool
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaarool » 03.07.2010 12:49

A czy jadąc na wspomniany Vid, z centrum Metkowic mam czanse na granicy kupić zieloną karte na BiH? Czy muszę udać sie na głowne przejście?
Nuniek
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nuniek » 04.07.2010 20:57

Jest darmowa przy kazdym ubezieczeniu, podjedz do swojego ubezpieczyciela i zapytaj o nia.
kaarool
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaarool » 04.07.2010 22:15

No własnie nie ma u kazdego:( Jestem w MTU, a u nich jak nie wykupisz przy podpisaniu umowy to później nie ma opcji dokupienia.
camel17
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) camel17 » 27.02.2014 11:05

Zapraszam do mnie na: http://www.naszcalyswiat.pl/bosnia-i-hercegowina/wodospady-kravica/
na mapie zaznaczyłem lokalizację wodospadów.
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 13.05.2014 14:09

witam!
słuchajcie jak wyglądają ścieżki przy tych wodospadach? Da się tam przejechać wózkiem? w sensie nie nosić wózka cały czas :)
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 13.05.2014 14:28

My jak byliśmy dwa lata temu to zjechaliśmy na sam dół - niemal pod same wodospady. Pierwotnie planowałem parkować na tym dużym parkingu na górze ale jak pracownik zobaczył, że mamy małego szkraba pozwolił zjechać niżej.
A co do ścieżek juz przy samych wodospadach to np. po pomoście spokojnie przejedziecie, ale są i takie miejsca gdzie wózek trzeba będzie przenieść
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wodospady Kravica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone